7.kolo - Krásno pokračuje v neuveriteľnom ťažení, s 5 gólovou nádielkou odišli tentoraz Sučany, mladí Žilinčania uspeli jasne v Oravskej Jasenici, Staškov vyhral 3krát v rade a poskočil na 5.miesto, Hudek z L.Lúčky po hattricku v čele strelcov s 8 gólmi

18.09.2011 21:00

7.kolo - 17. a 18.9.2011

Černová - Hôrky 3:3 (2:1)

Góly: 10´Roman Mužík - 0:1, 31´Lukáš Kajan z 11m - 1:1, 45´? - 2:1, 64´Juraj Knapec - 2:2, 71´Michal Stalmašek vlastný gól - 3:2, 74´Lukáš Pirošík - 3:3

Súboj bývalých tímov, bojujúcich o tituly v 4.lige, niesol tentoraz v sebe záchranársky náboj. Napriek tomu videli diváci veľmi pekný ofenzívny zápas, ktorý nakoniec skončil spravodlivou deľbou bodov. Do vedenia sa dostali hostia v 10´min. gólom Mužíka - 0:1. Černová do prestávky obrátila priebeh gólom Kajana z 11m a neznámeho strelca - 2:1. Po obrátke sa hostia usilovali o vyrovnanie a v 64´min. sa oň postaral Knapec - 2:2. Černová opäť prebrala taktovku a po vlastnom góle Stalmašeka viedla - 3:2. Hôrky sa nevzdali a o 3 minúty znovu vyrovnali. Úspešným strelcom bol Pirošík. Hôrky teda bodovali v druhom zápase v rade a v tabuľke konečne stúpajú. Vicemajster uhral len druhý bod v sezóne a zostáva predposledný.

Liptovský Hrádok - Závažná Poruba 2:0 (1:0)

Góly: 22´Viktor Kudláček - 1:0, 54´Adam Gecelovský - 2:0, čisté konto udržal Lukáš Jurík

Domáci sa rehabilitovali za zlý výkon v Hôrkach a v derby stretnutí proti kvalitnému tímu zo Závažnej Poruby si pripísali cenné 3 body. Gólmi ich zabezpečili v 1.polčase Kudláček a po prestávke Gecelovský. Výhrou sa domáci dostali v tabuľke práve pred svojho súpera na 6.miesto. Hostia teda zaznamenali po domácej prehre s Krásnom ďalšiu stratu bodov. Nepriaznivú minisériu sa pokúsia prerušiť už v najbližšom kole proti trápiacemu sa vicemajstrovi z Černovej.

Stráňavy - Liptovské Sliače 4:0 (2:0)

Góly: 1´Dávid Mičenec - 1:0, 38´Tibor Stanco - 2:0, 60´Dávid Mičenec - 3:0, 75´Jakub Škvarna - 4:0, čisté konto udržal Daniel Niník (46´Matej Tavač)

Stráňavy konečne zabrali naplno a proti poslednému tímu súťaže si pripísali 3.výhru. Už v 1´min. vsietil prvý gól Mičenec - 1:0. Do prestávky pridal poistku Stanco. Ani po zmene strán sa priebeh zápasu nezmenil a svojim druhým gólom v zápase Mičenec a potom Škvarna pridali ešte 2 góly. Stráňavy si jasnou výhrou upevnili 9.miesto, kým Sliače zostávajú posledné.

Tvrdošín - Predmier 2:1 (0:0)

Góly: 48´Matúš Gregorec - 1:0, 64´Martin Šimoník - 1:1, 66´Matúš Gregorec - 2:1

Tvrdošín sa dokázal z vysokej prehry v Žiline veľmi rýchlo, aj keď proti Predmieru nepodal najlepší výkon. Po vyrovnanom 1.polčase vstúpili domáci do druhého dejstva aktívnejšie a Gregorec otvoril skóre - 1:0. Postupne sa hra vyrovnala a v 64´min. hostia nečakane vyrovnali zásluhou kapitána Šimoníka - 1:1. Našťastie prakticky okamžite vrátil vedenie na stranu Tvrdošína 2.gólom v zápase Gregorec - 2:1. Aj napriek niekoľkým šanciam na oboch stranách sa už stav stretnutia nezmenil a Tvrdošín poskočil na 3.miesto. Predmier síce tesne prehral, ale zdá sa, že po zlom vstupe do sezóny sa prebúdza a dostáva do optimálnej formy.

Góly: 21´Jakub Malko - 0:1, 25´Dávid Kratochvíl - 0:2, 44´Jakub Malko - 0:3, 76´Tomáš Pochyba - 0:4, 90´Karol Graňák - 1:4

Po celý zápas sme boli hostia v šlágri kola lepším mužstvom. Dobre sa pohybovali, kombinovali a v prvom polčase sme sa aj strelecky presadili. Prvý gól padol po signáli z rohového kopu, keď lopta smerovala po spolupráci Lojdl ,Čmelík, Iliev až k Malkovi, ktorý strelou z hranice 12 m nedal brankárovi šancu.
Druhy gól strelil Kratochvíl strelou do šibenice, tretí Malko po prihrávke Lojdla z priameho kopu. V druhom polčase sa už hosťom strelecky nedarilo, lebo domáce mužstvo viac bránilo. Žilinčania sa snažili presadiť, strelami zo strednej v zdialenosti, ale tie boli nepresné alebo slabé. Až v 76. min. strela  Lojdla  z 20 metrov vypadla domácemu brankárovi z rúk a Pochyba ju dorazil do siete. V závere zápasu vsietili domáci gól po chybe celej obrany hostí, keď dovolila Graňákovi streliť gól do prázdnej brány. Tento zápas vyhrali hostia zaslúžené, lebo boli lepší vo všetkých formáciách a potvrdzujú nárast formy.

Krásno nad Kysucou - Sučany 5:0 (4:0)

Góly: 5´Boris Kopásek - 1:0, 21´Dávid Rajnoha - 2:0, 26´Kristián Gábor - 3:0, 40´Boris Kopásek - 4:0, 55´Peter Zaťovič - 5:0, čisté konto udržal Miroslav Greňo

Neuveriteľné ťaženie Krásna aj naďalej pokračuje. Nedokázal ho zastaviť ani nováčik súťaže Sučany. Domáci spravili v 1.polčase rýchly proces a potom v 2.dejstve v exhibičnom tempe dohrali zápas. V 5´min. otvoril skóre Kopásek - 1:0, ďalší gól pridal Rajnoha, o chvíľu sa presadil Gábor a skóre 1.polčasu uzavrel opäť Kopásek - 4:0. Po prestávke domáci zvoľnili tempo a skóre už zvýšil len Zaťovič. Krásno predviedlo ďalší pekný, ofenzívny, kombinačný futbal. V 7 zápasoch vsietili už 32 gólov a svojimi výkonmi musia uspokojiť aj najnáročnejších divákov. Pre Sučany je to zatiaľ najvyššia prehra v 4.lige.

Staškov - Lietavská Lúčka 7:4 (3:1)

Góly: 2´Marek Babiš - 1:0, 9´Marcel Ohrádka - 2:0, 22´Dávid Heglas - 3:0, 33´Matej Kocúr - 3:1, 55´Juraj Ivanovič - 4:1, 65´Marek Babiš - 5:1, 69´Dávid Heglas - 6:1, 71´Marián Hudek - 6:2, 75´Erik Perďoch - 7:2, 80´Marián Hudek z 11m - 7:3, 81´Marián Hudek - 7:4

Veľmi dobrý výkon v podaní domáceho tímu, ktorej mal Staškov čo oplácať spred 2 rokov. Ešte v 5.lige s ňou doma prehral - 0:5. O zápase bolo prakticky rozhodnuté už v 22´min. po góle Heglasa na - 3:0. Predtým sa už presadili Babiš s Ohrádkom. Hostia síce do prestávky znížili Kocúrom na - 3:1, ale po prestávke sa opäť rozbehla gólová kanonáda domácich. Dávid Heglas pridal aj svoj 6.gól sezóny a dostal sa v tabuľke strelcov na 2.miesto. V záverečnej dvadsaťminútovke prepustili domáci iniciatívu hosťom a tým sa vďaka hattricku Hudeka, podarilo zmierniť hroziaci debakel. Hudek sa zároveň dostal na čelo streleckej tabuľky s 8 gólmi. Staškov sa 3.výhrou v rade posunul už na 5.miesto, kým hostia klesli o 1 priečku na 12.miesto.