7.kolo - Prvá prehra Brusna v Tornali, Hriňová získala cenný bod v Bacúchu, Sliač prekvapil v Krupine, strelecké prebudenie Šalkovej, Šagát sa tentoraz nepresadil, ale stále jasne vedie tabuľku strelcov

18.09.2011 22:00

7.kolo - 17. a 18.9.2011

Tornaľa - Brusno 2:0 (0:0) - pripravené v spolupráci s Adamom Válintom a Samuelom Knižkom

Góly: Lászlo Tóth - 1:0, Patrik Válint z 11m - 2:0

Brusno čakal v priebehu 3 dní druhý náročný zápas. Po tesnej výhre s Bacúchom cestovali do Tornale v dobrej pohode. Zdravotné problémy mal jedine kapitán Brusna Šebeš, ktorý síce nastúpil na stretnutie, ale v 30´min. musel nútene odstúpiť. V 1.polčase mali domáci územnú prevahu, ale čisté gólové šance sa prakticky nerodili. Až po prestávke začalo by rušno pred oboma bránkami. Prvú veľkú príležitosť mal kanonier Brusna Šagát, ale opečiatkoval len brvno domácej brány. O malú chvíľu si dal takmer vlastný gól domáci obranca, keď jeho hlavičku zastavila žrď. Tornaľa prežila nebezpečenstvo bez inkasovaného gólu a udrela. Prvú gólovú akciu zakončil presne po centrovanej lopte hlavou Ladislav Tóth - 1:0. Na druhej strane bol blízko vyrovnaniu Kelemach, ale v ťažkej pozícii netrafil prázdnu bránu. V 75´min. zahral rukou vo vlastnej šestnástke M.Klinčík a ponúknutú výhodu využil Patrik Válint - 2:0. Hostia sa ešte v záverečnej štvrťhodine snažili zdramatizovať zápas, ale obranu Tornale neprekonali. Domáci boli v zápase efektívnejším tímom a v 3.vzájomnom zápase proti Brusnu dosiahli prvú výhru.

Banská Štiavnica - Hodruša Hámre 3:2 (2:1) - pripravené v spolupráci s Dávidom Szabóom

Góly: 1´Miroslav Bernáth - 0:1, 33´Matej Déneši z 11m - 1:1, 39´Radovan Ďurovič - 2:1, 70´Tomáš Tóth - 2:2, 80´Marek Pastier - 3:2

Hodruša nastupovala do stretnutia ako mierny favorit kedže domáci nedokázali uhrať ani bod v posledných 6 zápasoch. A tomu nasvedčoval aj úvod stretnutia, keď po rozohrávke stopér domácich zle odkopol loptu a Hodruša to využila a už v 20. sekunde sa dostala do vedenia gólom Bernátha - 0:1. Vyzeralo to tak, že domáci dostanú dalšiu kefu, ale naštastie sa z tohto gólu rýchlo otriasli a začali hrať futbal. Vypracovali si niekolko šancí a však brankár hostí bol pozorný. Štiavnica na chvíľu zatlačila Hodrušu a však nie na dlho, pretože hostia chceli využiť to, že Štiavnica má väčšinu hráčov na ich polke a po rýchlom protiútoku sa dostal útočník do šance pekne vystrelil k tyčke a brankár jeho strelu s námahou vyrazil na roh. Domáci začali kombinovať a dostávať sa častejšie pred 16 hostí a to vyústilo v penaltu po ruke obrancu. Po tejto ruke dostal hráč žltú kartu a to sa mu zdalo nefér preto vulgárne počastoval rozhodcovi, ktorý mu dal nakoniec červenú kartu. Penaltu kopal Matej Déneši a ten ju aj premenil - 1:1. O 6 min. neskôr po nádhernej individuálnej akcii Duroviča, ktorý prešiel cez 3 obrancov a sám pred brankárom zavesil do vinkla už viedli - 2:1. V druhom polčase zo začiatku hrali domáci veľmi pekne a mali aj veľa šancí, najväčšia prišla v 60 min., keď Ladický našiel centrom samého Židíka pred bránou, ten loptu spracoval a sám pred brankárom dokázal trafiť iba do brankára. Potom začali tlačiť hostia, kedže prehrávali a tento tlak sa im oplatil, keď po peknom signále z rohu v 70´min. vyrovnal delovkou z hranice šestnástky najlepší strelec Hodruše Tóth na - 2:2. Zdalo sa, že domáci už nič nespravia, ale v 80. min. po peknej narážačke dokázal sám pred brankárom premeniť svoju šancu Marek Pastier - 3:2. Po tomto góle hostia vsadili všetko na útok a zatlačili na chvíľu domácich. Vyrovnané mohlo byť po peknej strele spoza 16m avšak brankár sa natiahol a vyrazil loptu na roh. Z rohu mali hostia opäť šancu vyrovnať, keď asi 3krát dokázali vystreliť v 16tke, ale každá strela bola zblokovaná. Domáci tak vyhrali zaslúžene a po 6. kolách opäť dokázali bodovať a udržať kontakt so stredom tabuľky.

Bacúch - Hriňová 2:2 (0:1)

Góly: 44´Andrej Spodniak - 0:1, 46´Andrej Skaloš - 1:1, 56´Juraj Auxt - 2:1, 63´Jakub Chriašteľ z 11m - 2:2

Na Beňuši sa hral od úvodných minút ofenzívny futbal. Domáci mali miernu územnú prevahu a snažili sa zlomiť nepriaznivú sériu 3 prehier za sebou. Vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí, ale nedokázali premeniť ani jednu. Naopak boli to hostia, kto sa ujal vedenia. Prvopolčasový stav - 0:1 zabezpečil premiérovým zásahom v sezóne Spodniak. Po prestávke sa Bacúch zmobilizoval k veľkej ofenzívnej aktivite a Hriňová nedokázala vzdorovať. 2 zlepenými gólmi otočili domáci priebeh duelu. Presadili sa Skaloš a svojim 5.gólom v sezóne aj Auxt. Lenže Bacúch sa nevyvaroval chýb v obrane. Po jednej z nich odpískal hlavný rozhodca penaltu a Jakub Chriašteľ 7.gólom sezóny zabezpečil pre Hriňovú cenný bod - 2:2. Bacúchu sa v závere aj napriek veľkej snahe nepodarilo strhnúť výhru na svoju stranu.

Žarnovica - Kalinovo 2:1 (1:1) - pripravené v spolupráci s Lukášom Žiškom

Góly: 13´Samuel Truska - 1:0, 32´Marián Jackuliak - 1:1, 65´Samuel Truska - 2:1

Vo vyrovnanom zápase minuloročných nováčikov, ktorí sa v novej sezóne trápia, sa ujali vedenia domáci. V 13´min. po strele z 20 metrov sa presadil Truska - 1:0. Hosťom chvíľu trvalo, kým sa vrátili do zápasu. Až do 30´min. sa zväčša len bránili. V 32´min. po štandardnej situácii, domáci neodvrátili loptu do bezpečia a do brány ju dorazil Jackuliak - 1:1. V 2.polčase začali lepšie domáci a vypracovali si niekoľko príležitostí, no bez gólového efektu. Až v 65´min. išla Žarnovica opäť do vedenia. Po individuálnej akcii Trusku, keď obohral oboch zadných hráčov Kalinova a presnou strelou k žrdi upravil na - 2:1. Hostia sa nadýchli k záverečnému náporu v poslednej štvrťhodine duelu, ale čisté gólové šance si už nevypracovali. Žarnovica teda napravila prehru z dohrávky proti Sliaču a získala dôležité 3 body. Kalinovo nezopakovalo výkon proti Bacúchu a po prehre kleslo na dno tabuľky.

Divín - Jesenské 2:2 (0:2)

Góly: 31´Attila Danyi - 0:1, 42´Martin Pinter - 0:2, 59´Matej Haško - 1:2, 84´Vladimír Havrla - 2:2

Zápas dvoch rozdielnych polčasov videli diváci v Divíne. Kým ten prvý patril jednoznačne hosťom, ktorí sa zásluhou Pintera a Danyiho ujali dvojgólového vedenia a potvrdili, že Jesenské má jeden z najlepších útokov v lige. V 2.polčase zabrali domáci a gólmi Haška a Havrlu vyrovnali na - 2:2. V závere sa ešte Divín snažil strhnúť vedenie na svoju stranu, keďže od 80´min. hral po vylúčení stopéra hostí v prevahe, ale víťazného gólu sa nedočkal. Druhý polčas potvrdil, že Jesenské má okrem výborného útoku aj jednu z najhorších obrán. Remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku, aj keď je asi cennejšia pre hostí.

Šalková - Hliník nad Hronom 4:0 (3:0)

Góly: 7´Dalibor Pertzian - 1:0, 29´Dalibor Pertzian - 2:0, 43´Jozef Mesík - 3:0, 57´Jozef Mesík - 4:0, čisté konto udržal Matej Janek

Šalková konečne prvýkrát vyhrala a v tabuľke sa posunula z dna na 12.miesto. Pritom ju čakal po 6.kole druhý Hliník. Hostia síce pôsobili kombinačnejším dojmom, ale Šalková zvolila jednoduchú hru v obrane s okamžitými pokusmi dlhými loptami vysunúť útočníkov. Po prvom góle sa obrana hostí doslova rozpadla a tentoraz nepôsobila istým dojmom. Hliníku zápas vôbec nevyšiel a domáci si teda pripísali prvé a zaslúžené 3 body v tejto sezóne. Kanonier domácich Mesík zaznamenal už 5 gólov v prebiehajúcom ročníku.

Krupina - Sliač 0:2 (0:0)

Góly: 72´Marek Zemko - 0:1, 90´+ Matej Suja - 0:2, čisté konto udržal Jakub Zamboj

Sliač chcel po štvrtkovej dohrávke v Žarnovici zopakovať kvalitný výkon a vyhrať aj proti Krupine. Zo začiatku stretnutia to bolo len oťukávanie mužstiev na ihrisku. Asi jediná vážna šanca v prvom polčase prišla zo strany Sliača, ked v 20min. stretnutia Gajdoš prešiel za domácu obranu a nastrelil brvno domáceho brankára. Od začiatku druhého polčasu sa hralo z oboch strán agresívne. Domáci na začiatku pritlačili súpera pred vlastnú 16.tku, ale nepramenila ztoho vážnejšia šanca. Prvý gólový moment stretnutia prišiel v 72.min., keď po odkopnutej lopte hostí napádal hosťujúci hráč domáceho brankára a ten po zrážke so spoluhráčom prihral rovno na nohu protihráča, ktorý nemal problém kopnúť loptu do prázdnej brány - 0:1. V 80.min po šarvátke medzi dvoma hráčmi sa rozdávali karty, keď rozhodca poslal po druhej žltej karte pod sprchy hosťujúceho strelca gólu M.Zemka. Krupina hru otvorila a snažila sa aspoň o vyrovnanie, ale neúspešne. Sliač dohrával zápas v 10tich a v nadstavenom čase po rýchlom protiútoku zvýšil svoj náskok na - 0:2 Sujom. Sliač si po bojovnom výkone vybojoval ďalšie tri body a v tabuľke sa po 6 bodovom týždni posunul už na 3.miesto. Minuloročný tretí tím súťaže Krupina klesol na 8.miesto a iba potvrdil, že má najväčší problém so strieľaním gólov.