7.kolo - Žiar vydrel výhru v Badíne, Lučenec suverénny v Dolnom Kubíne, gólové hody v Rimavskej Sobote, cenný bod Veľkého Krtíša v Bánovej, na vedúceho strelca Holáka sa doťahuje lučenčan Olšiak

01.10.2011 20:52

7.kolo - 17. a 18.9.2011

Góly: 8´Jaroslav Mušák - 0:1, 15´Martin Styk - 0:2, 19´Róbert Greško - 0:3, 23´Martin Bendík - 0:4, 25´Andrej Bánovský - 0:5, 51´Andrej Tisovský - 1:5, 66´Róbert Greško - 1:6

Starší dorastenci Novej Bane nastúpili v domácom prostredí a v oklieštenej zostave proti skúsenému a kvalitnému bývalému ligistovi BB-Rakytovce. Domácim sa nepodarilo zachytiť v prvom polčase nátlakovú a útočnú hru súpera, ktorý si kvalitnými akciami zabezpečil náskok - 0:5, keď sa postupne presadili Mušák, Styk, Greško, kapitán Bendík a Bánovský. V druhom polčase bojovným výkonom a peknými akciami vyrovnali domáci hru, aj keď hostia pod dojmom vysokého náskoku poľavili. Novej Bani sa podarilo vsietiť čestný úspech, o ktorý sa postaral Tisovský - 1:5. Posledné slovo mal hosťujúci Greško - 1:6. Novú Baňu čaká veľa práce, ak sa chce tento tím udržať v 3.lige, pretože posledné výkony mužstva nespĺňali úroveň tejto súťaže.

Dolný Kubín - Lučenec 0:2 (0:2)

Góly: 8´Pavel Olšiak - 0:1, 19´Lukáš Heuser - 0:2, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Líder súťaže potvrdil aj v Dolnom Kubíne stúpajúcu formu. Hneď od úvodu sa zahryzol do domácich a 2 gólmi v prvých 20 minútach získal pohodlný náskok. Výborným výkonom v ďalšom priebehu tohto duelu si vedenie s prehľadom ustrážil a pripísal si ďalšie cenné 3 body v boji o 2.ligu. Kapitán hostí Olšiak ssa svojim 9.gólom v sezóne dostal už len na rozdiel 1 gólu za vedúceho strelca ligy Holáka z Kysuckého Nového Mesta. Dolný Kubín sa 3.prehrou v rade prepadol na 11.miesto a o týždeň ho čaká dôležitý zápas v Novej Bani.

Góly: 4´Richard Lorincz - 1:0, 30´Róbert Raisz - 2:0, 54´Jozef Gazda - 3:0, 62´Peter Kendy - 3:1, 67´Dávid Bodnár - 4:1, 70´Peter Kendy - 4:2, 90´Ján Masný - 4:3

V 7. kole III. dorasteneckej ligy privítali Soboťania na domácej pôde Bytču, ktorá sa pred zápasom nachádzala v tabuľke pred Rimavskou Sobotou. Domáci vykročili za víťazstvom úspešne a už v 4. minúte vyhrávali 1-0. Po rohovom kope sa presadil vo vzduchu domáci stopér Lőrincz. Hru mali domáci vo svojich rukách, hostia zahrozili len výnimočne. Náskok domácich zvýšil ešte pred prestávkou Raisz, ktorý sa oprel do lopty z 20 metrov a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Krátko po prestávke sa domácim podarilo zvýšiť už na 3-0. Prihrávku Uličného do pokutového územia zúžitkoval Gazda. Hostia sa však nevzdali a nakopávanými loptami sa snažili niečo vymyslieť. Z ničoho nič sa im aj podarilo z nakopnutej lopty znížiť na 3-1 zásluhou Kendyho, no domáci rýchlo odpovedali a Bodnár zvýšil na 4-1. Domáci si už mysleli, že je po zápase, ale hostia rovnako ako pri prvom góle po nakpnutej lopte znížili druhým gólom Kendyho na 4-2. V 90. minúte ešte upravili hostia stav stretnutia na 4-3 Masným, ale na prípadné vyrovnanie im už nezostal čas. O týžden čaká Soboťanov derby zápas v Lučenci.

Fiľakovo - Kysucké Nové Mesto 2:0 (0:0)

Góly: 48´Richard Kasza - 1:0, 64´Ivan Schneider - 2:0, čisté konto udržal Michal Karásek

Fiľakovci sa proti 3.tímu tabuľky vytiahli a podali jeden z najlepších výkonov v sezóne. V 1.polčase dobre organizovanou hrou držali hostí na dištanc a veľký pozor si dávali aj na najlepšieho strelca ligy Holáka. Po prestávke ešte pridali na dôraze a hneď v úvode 2.polčasu prekvapili hostí aj smerom dopredu. V 48´min. zakončil peknú akciu Fiľakova gólom Kasza - 1:0. Hostia sa museli tlačiť viac dopredu a odkrývali zadné vrátka. V 64´min. to využil Schneider a svojim 1.gólom v sezóne zvýšil na - 2:0. V poslednej polhodine si domáci veľkou bojovnosťou výsledok ustrážili a nedovolili súperovi zopakovať to, čo sa podarilo MFK Banská Bystrica vo štvrtkovej predohrávke. Výhra je pre domácich cenná, lebo sa opäť vrátil do hornej polovice tabuľky.

Zvolen - Rajec 3:1 (2:0)

Góly: 36´Dominik Golian - 1:0, 38´Martin Ondrášik - 2:0, 75´Martin Kyseľ - 3:0, 79´Juraj Lednický - 3:1

Zvolen v tomto náročnom týždni zabral a po Bánovej si poradil s ďalším súperom. Proti nováčikovi z Rajca mal viac práce najmä v 1.polčase. V prvej polhodine bola hra pomerne vyrovnaná a Rajec nebezpečne hrozil. S blížiacou sa prestávkou Zvolen zabral a dvoma po sebe idúcimi gólmi Goliana a Ondrášika získal rozhodujúci náskok. V 2.polčase už domáci kontrolovali priebeh a navyše sa im podarilo skóre navýšiť gólom Kyseľa - 3:0. Rajec si za bojovný a sympatický výkon zaslúžil čestný úspech. Svojim 5.zásahom v 3.lige sa oň postaral Lednický - 3:1. Zvolen teda zabral v dôležitom období a 2 výhrami v rade sa jeho tabuľková situácia výrazne vylepšila.

Kremnička - Čadca 0:3 (0:1)

Góly: 9´Dominik Dobda - 0:1, 80´Dominik Dobda - 0:2, 83´Michal Padyšák - 0:3, čisté konto udržal Matúš Pohančaník

Kremnička si proti Čadci konečne verila na prvé body, ale všetky takéto úvahy sa rozplynuli hneď v úvode. V 9´min. domáca obrana neprikryla Dobdu - 0:1. Potom oba tímy predvádzali nie príliš pohladný futbal. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany a pokúšali sa o brejky, ktoré však dlho nevychádzali a domáci tlačili, ale v súperovej šestnástke boli málo nebezpeční. Takýto obraz videli diváci aj po zmene strán, až prišla 80´min. a Dobda svojim 2.gólom v zápase rozhodol - 0:2. O malú chvíľu prikrášlil výhru Čadce Padyšák - 0:3. Hostia si pripísali povinné 3 body a v tabuľke sa bodovo vzdialili posledným 2 tímom tabuľky už na rozdiel 6 bodov.

Badín - Žiar nad Hronom 0:1 (0:0)

Góly: 82´Matúš Hric - 0:1, čisté konto udržal Jakub Siekela

Každým kolom sa zlepšujúci Badín podal proti lídrovi tabuľky kvalitný výkon a poriadne ho potrápil. Rozostavenie hostí 4-1-4-1 naznačovalo, že budú hrať zo zabezpečenej obrany. V 1.polčase bola hra vyrovnaná, o niečo lepší v kombinácii boli hostia, avšak bez výrazných gólových príležitostí. V 2.polčase Žiar predsa len prebral taktovku zápasu, zatlačil Badín na jeho polovicu a vytvoril si aj niekoľko šancí. Nakoniec sa jedna z nich ujala v 82´min. Po rohovom kope sa hlavou presadil Hric - 0:1. Žiar v záverečných minútach veľmi cennú výhru ubránil a v 88´min. mohol ešte zvýšiť vedenie hostí Gallo, ale svoj samostatný nájazd na domácu bránu nepremenil. Žiar naďalej drží 1.miesto a body z Badína majú veľkú cenu, čo sa ukáže najmä pri konečnom účtovaní sezóny. Badín prerušil prehrou peknú sériu 5 víťazných zápasov za sebou.

Bánová - Veľký Krtíš 0:0

Čisté konto udržal: Matej Matejčík (Bánová) a Pavol Kalmár (Veľký Krtíš)

Podľa priebehu asi zaslúžená remíza, aj keď hostia mali väčšie šance a dvakrát nastrelili brvno domácej brány. Veľmi dobré výkony podali obaja brankári domáci Matejčík i hosťujúci Kalmár. Veľký Krtíš sa po štvrtkovom výprasku v Kysuckom Novom Meste dokázal spamätať a vybojoval svoj prvý bod v 3.lige na ihrisku súpera. Bánová sa mohla výhrou dostať na 3.miesto, ale remízou sa len bodovo dotiahla na Kysucké Nové Mesto a kvôli horšiemu skóre zostáva na 4.mieste. Pre hostí bude mimoriadne dôležitý najbližší domáci derby zápas proti Fiľakovu, lebo v tabuľke klesli na 14.miesto, ale s minimálnou bodovou stratou na ďalšie 3 tímy v tabuľke.