7.kolo - Krupina po zaváhaní Sliača vedie s náskokom 3 bodov, Hliník bodoval v Brusne, Hodruša vydrela výhru nad Šalkovou, Truska stále prvý medzi strelcami

11.10.2010 15:09

7.kolo

Brusno - Hliník nad Hronom 1:1 (1:1)

Zostavy:

Brusno: Patrik Citara - Michal Klinčík, Juraj Kováčik, Lukáš Uhrík (84´Branislav Sáliš), Martin Petrík (46´Viktor Lihan), Tomáš Dutka, Dávid Marko, Samuel Knižka, Branislav Hudák (46´Tomáš Šagát), Peter Šebeš (c), Ivan Samuelčík (65´Radoslav Majer)

Hliník: Tomáš Kušík - Marcel Rosenberg, Tomáš Štefan, Michal Ivan (72´Ivan Kaprálik), Matej Kuzma, Tomáš Ricotti, Patrik Ďuriš, Július Dražo (90´Lukáš Ďurica), Patrik Mališ, Filip Ihradský (84´Jozef Tokoly), Bohumír Vlačuha

Góly: 10´Ivan Samuelčík - 1:0, 26´Matej Kuzma - 1:1

Domáci nastúpili na zápas s viacerými zmenami, keď príležitosť dostali aj mladší hráči. V úvode sa aj napriek tomu pustili razantne do svojho súpera. V 3´min. vysunul stredom hosťujúcej obrany Marko Samuelčíka, jeho strelu Kušík vyrazil na ľavú stranu a keby bol Hudák dôraznejší mohli domáci vyhrávať. S dvoma priamymi kopmi Dutku si pozorný Kušík tiež poradil. V 10´min. kapitán Šebeš uvoľnoval Samuelčíka, jeho prihrávku stečoval obranca Hliníka ideálne do behu najlepšiemu strelcovi Brusna, ktorý si v priamom súboji s brankárom poradil a dostal Brusno do vedenia. Druhý gól sa snažil pridať obranca Uhrík, ale jeho strela minula cieľ. Slabý dôraz v zakončení predviedol Knižka a keď v 21´min. nevyužil Šebeš individálny prienik, netrafil bránu, udrelo na druhej strane. V 26´min. sa po rohovom kope presadil hlavou Kuzma - 1:1. Následne po priamom kope mohli ísť hostia aj do vedenia, ale Štefan si v dobrej pozícii na päťke nedokázal spracovať loptu. Vedenie domácim mohol tesne pred prestávkou prinavrátiť Šebeš, ale jeho hlavička po centri Marka išla ponad bránu. S ďalšími pokusmi si poradil Kušík a tak odchádzali oba tímy do kabín za nerozhodného stavu 1:1.

V 2.polčase domáci pridali na tempe s cieľom vsietiť vedúci gól. V 47´min. skončila centrovaná lopta striedajúceho Šagáta na brvne Kušíkovej brány. V 51´min. sa Šagát dostal pred Kúšika, ktorý včasným vybehnutím sťažil domácemu útočníkovi zakončenie, loptu do bezpečia definitívne odvrátil hosťujúci obranca. V 59´min. skončila strela Šagáta po rohu tesne vedľa ľavej žrde brány Hliníka. V 67´min. už bol po ďalšom súboji so Šagátom brankár Kušík prekonaný, k lopte sa dostal Knižka a jeho strelu vykopol z bránkovej čiary obranca. V 72´min. sa neujala ani prízemná strela Šagáta a v 74´min. strela z voleja po rohovom kope, ktorú vyslal Knižka. Lišiacky lob Šagáta z 78´min. vyškriabal Kušík. Hostia ohrozili Citarovu bránu v 80´min. po priamom kope. Domáci brankár si s nepríjemnou strelou na dvakrát poradil. V záverečnom zúfalom nápore domácich sa ešte dvakrát predviedol Kušík, najprv zlikvidoval nebezpečnú strelu v 86´min. a v poslednej minúte vychytal aj Majera, ktorý sa na neho rútil z pravej strany. Hostia nakoniec defenzívnou taktikou slávili úspech, získali bod. Ich najlepším hráčom a asi aj hráčom zápasu bol brankár Tomáš Kušík. Brusno, nováčik 4.ligy, stratilo prvé 2 body na domácom ihrisku.

Kalinovo - Tornaľa 2:1 (0:0)

Góly: 63´Attila Jankóšik - 0:1, 71´Gabriel Dováľ - 1:1, 77´Viktor Koták - 2:1

Zaujímavý zápas sa odohral v Kalinove. Hostia sa predviedli v dobrom svetle a boli domácim veľmi zdatným súperom. Ktovie ako by sa vyvíjal zápas, keby v 48´min. premenil Patrik Richter za Tornaľu pokutový kop. Pavel Kubiš ho vychytal, ale v 63´min. bol predsa len prikrátky na strelu Jankóšika. Kalinovo je známe, že sa nevzdáva za žiadnych okolností a aj proti Tornali obrátila priebeh. Dováľ vyrovnal a kanonier Koták vsietil víťazný gól. Kalinovo sa v tabuľke 4 výhrou v sezóne dostalo pred svojho súpera.

Banská Štiavnica - Tomášovce 2:1 (0:1)

Góly: 4´Tomáš Demok - 0:1, 74´Marek Schrom - 1:1, 85´Erich Čík - 2:1

Extrémne dôležitý zápas pre oba tímy. Domáci aj hostia potrebovali bodovať ako soľ. Lepšie začali Tomášovce a rýchlym gólom Demoka viedli až do 74´min. Potom Schrom vyrovnal a 3 body pre domácich vybojoval ich najlepší strelec Čík. Štiavnica sa od svojho súpera odpútala na 6 bodov a môže pokojnejšie dýchať. Hostia sa naopak 6 prehrou v rade dostávajú do veľmi zlej situácie.

Veľký Krtíš - Sliač 3:1 (2:1)

Góly: 14´Benjamín Šiket - 1:0, 18´Peter Német - 1:1, 43´Martin Horváth - 2:1, 53´Martin Horváth - 3:1

Veľký Krtíš ako prvý tím získal v tejto sezóne skalp Sliača. Na úvodný gól Šiketa stihli ešte hostia bleskovo odpovedať Németom, ale hrdinom duelu bol Horváth, ktorý 2 gólmi tesne pred a tesne po prestávke rozhodol o výhre domácich. Krtíš má stále 100% úspešnosť na domácom ihrisku. Po zaváhaní Šalkovej sa už domáci prepracovali na 3.miesto 1 bod za Sliač.

Krupina - Jesenské 8:2 (3:1)

Góly: 6´Lukáš Melišek - 1:0, 11´Martin Pinter - 1:1, 12´Branislav Tomus - 2:1, 39´Jaroslav Kindernaj z 11m - 3:1, 53´Lukáš Melišek - 4:1, 56´Peter Kindernaj - 5:1, 59´Branislav Tomus - 6:1, 74´Marek Výboch - 7:1, 86´Mário Farkaš - 7:2, 90´Peter Kindernaj - 8:2

Krupina využila zaváhanie Sliača a odpútala sa na čele na rozdiel 3 bodov. Hostia síce dokázali odpovedať na rýchly gól Melišeka, ale to bolo z ich strany takmer všetko. Domáci strieľali jeden gól za druhým a dosiahli svoje najväčšie víťazstvo v tejto sezóne. Hostia už v 2.polčase pôsobili odovzdaným dojmom, na vyspelého súpera nestačili a tak im nezostáva iné, len rýchlo zabudnúť na debakel a bojovať o dôležité body v ďalších kolách. Melišek vsietil už 8 gólov v súťaži.

Hodruša Hámre - Šalková 1:0 (1:0)

Góly: 41´Milan Král - 1:0, čisté konto udržal Michal Kormanec

Nečakaný výsledok sa zrodil v Hámroch. Domáci zabojovali a vydreli výhru nad jedným z favoritov súťaže. Hrdinom zápasu boli domáci strelec Král a brankár Kormanec, ktorý vychytal čisté konto. V 53´min. nepremenil domáci Ján Dubai penaltu a tak Šalková živila nádej aspoň na bod do poslednej chvíle.

Žarnovica - Hriňová 1:0 (0:0)

Góly: 87´Michal Hock - 1:0, čisté konto udržal Adam Benko

Žarnovica potvrdila 3 body z Tomášoviec v hodine dvanástej, tentoraz zlyhali tradiční strelci Truska s Bocianom. Vynikajúci výkon podal opäť hosťujúci brankár Chriašteľ, ktorý patrí k najlepším v súťaži. Domácich vykúpil striedajúci Hock 3 minúty pred koncom a posunul Žarnovicu už na 6.miesto v tabuľke.