8.kolo - Sučany zvládli šláger v Zákamennom a bez straty bodu bezpečne vedú, Lisková poskočila na 2.miesto, Ľubochňa bez výhry posledná, Vojvoda lídrom s 9 gólmi

27.10.2010 23:50

8.kolo

Rabča - Vrútky 1:1 (0:1)

Góly: 19´Viktor Rac - 0:1, 89´Patrik Jadroň z 11m - 1:1

Vrútky nezopakovali výkon zo Sučian. Aj napriek tomu sa v Rabči ujali vedenia v 19´min. zásluhou Raca. Lenže profesorský výkon sa hosťom vypomstil, lebo v samom závere prišli o tri body, keď z penalty vyrovnal Jadroň. Pre Rabču je v momentálnej situácii dôležitý každý bod a tento proti Vrútkam vybojovaný v predposlednej minúte má svoju cenu.

Zákamenné - Sučany 1:2 (1:1)

Góly: 17´Tomáš Juriga - 1:0, 22´Juraj Melo - 1:1, 65´Marek Huličiar - 1:2

Zákamenné je v kríze čo potvrdil aj šláger kola. Domácim síce patril úvod zápasu, ktorý vyvrcholil vedúcim gólom Jurigu, ale Sučany sa veľmi rýchlo spamätali a už o 5 minút vyrovnal Melo. Zvyšný priebeh 1.polčasu priniesol vyrovnaný futbal. Po prestávke sa aktivita preniesla na stranu hostí a vyplatilo sa im to. V 65´min. dostal Sučany do vedenia Huličiar. Zákamenné pôsobilo po góle otraseným dojmom, čo však hostia nedokázali využiť na poisťujúci tretí gól. V poslednej desaťminútovke sa predsa len domáci prebudili, ale ich snaha o vyrovnanie bola príliš kŕčovitá. Sučany si pripísali 8 výhru v 8.zápase a majú už 8 bodový náskok na čele.

Turčianske Teplice - Likavka 1:1 (0:1)

Góly: 2´Juraj Adamčiak - 0:1, 70´Matej Tkáczyk - 1:1

Turčianske Teplice sa rozišli s Likavkou zmierlivo. Hostia sa ujali vedenia hneď na začiatku Adamčiakom. Zaslúženú remízu zabezpečil 20 minút pred koncom Tkáczyk. Zdá sa, že domácich čaká v tejto sezóne náročná práca, aby sa vyhli boju o záchranu.

Zuberec - Liptovský Mikuláš Palúdzka 4:1 (2:0)

Góly: 21´Jozef Kovalčík - 1:0, 37´Jakub Škerda - 2:0, 61´Michal Dobrík - 2:1, 81´Jozef Kovalčík - 3:1, 83´Vojtech Bažík - 4:1

Zuberec v priamom súboji s tabuľkovým susedom zaznamenal jasnú výhru, ktorú režíroval najlepší strelec domácich Kovalčík. Hostia predviedli v zápase jediný svetlý moment v 61´min. Dobríkom. Ten vsietil kontaktný gól, ale v záverečnej desaťminútovke domáci definitívne rozhodli o zaslúžených 3 bodoch.

Liesek - Oravské Veselé 4:3 (3:3)

Góly: 1´Filip Sťahulák - 1:0, 9´Július Tomašák - 1:1, 22´Dominik Babečka - 1:2, 30´Dominik Babečka - 1:3, 31´Jozef Florek - 2:3, 37´Jakub Harmata - 3:3, 66´Tomáš Koleják - 4:3

Zaujímavá strelecká prestrelka sa strhla v Lieseku v 1.polčase. Domáci viedli už v 1´min. gólom Sťahuláka, Tomašák rýchlo vyrovnal a hostia sa dostali do dvojg´ťolovéťho trháku dvoma gólmi Babečku tesne pred polhodinou hry. Lenže Florek bleskovo znížil a v 37´min. Harmata vyrovnal a začínalo sa od začiatku. 2.polčas už takú streleckú kanonádu neponúkol. Nakoniec z množstva šancí padol už iba jeden rozhodujúci gól. Vsietil ho domáci Koleják a dokonal obrat na 4:3. Divákom sa musel duel určite páčiť.

Ľubochňa - Lisková 1:5 (0:2)

Góly: 27´Matúš Daňo - 0:1, 30´Matúš Daňo - 0:2, 51´Matúš Daňo - 0:3, 53´Jozef Marton - 0:4, 59´Filip Chyla - 1:4, 67´Jozef Marton - 1:5

Zdá sa, že Ľubochňa je už jasným kandidátom na zostup. Aj proti Liskovej predviedla výkon, ktorý nepatrí do 5.ligy. Odovzdaná hra bez vôle, bojovnosti a nasadenia iba uľahčila prácu momentálne druhého tímu súťaže. Hostia si schuti zastrieľali. Hattrickom sa prezentoval Daňo, dva góly pridal Marton. Situácia v Ľubochni je už viac ako kritická.

Sihelné - Bešeňová 1:1 (0:1)

Góly: 31´Martin Ďurovič - 0:1, 81´Mário Kolčák z 11m - 1:1

Nováčik pokračuje v sympatických výkonoch a po ďalšom dobrom výkone si odváža bod zo Sihelného. Hostia eliminovali nebezpečného Sunegu s Fernezom a trpezlivou obrannou hrou znervóznili domácich. Gól Ďuroviča po polhodine hry bol len logickým vyústením diania na ihrisku. Po prestávke domáci pridali, snažili sa o vyrovnanie, ale narážali na pozornú obranu Bešeňovej. Nakoniec predsa aspoň vyrovnali gólom Kolčáka z penalty 9 minút pred koncom. Bešeňová vo svojej prvej sezóne v 5.lige získala ďalší cenný bod, tentoraz z horúcej pôdy v Sihelnom.