8.kolo - Látky suverénne proti Kremnici a pripravili ju o pozíciu lídra, na čele už Stožok, Detva zdolala za zvláštnych okolností H.Nemce, súboj nováčikov jasne pre Trnavú Horu, Kováčová prehrala 8krát v rade, na čele strelcov Baliak a Odzgan s 11 gólmi

11.10.2011 18:38

8.kolo - 24. a 25.9.2011

Kováčová - Stožok 1:5 (0:1)

Góly: 31´Patrik Gondáš - 0:1, 46´Tomáš Dávid - 1:1, 57´Patrik Gondáš - 1:2, 68´Patrik Gondáš - 1:3, 75´Miroslav Solárik z 11m - 1:4, 85´Marek Fekiač - 1:5

Ďalší domáci debakel Kováčovej. Stožok neponechal nič na náhodu a počas celého zápasu bol lepším tímom. V 1.polčase si vypracoval jednogólový náskok, ktorý po prestávke postupne navýšil až na rozdiel 4 gólov. Zápas sa strelecky vydaril Patrikovi Gondášovi, autorovi hattricku. Marek Fekiač pridal jeden gól a v tabuľke strelcov si upevnil 3.miesto. Keďže Kremnica prvýkrát prehrala a navyše nečakane vysoko, stal sa Stožok novým lídrom, keďže má lepšie skóre. Kováčová je naopak na úplnom dne a jej situácie je zúfalá. Takúto negatívnu sériu - 8 prehier v rade si tam nikto nepamätá.

Góly: 6´Martin Olšiak - 1:0, 53´Peter Krkoš - 2:0, 76´Martin Olšiak - 3:0, 80´Peter Krkoš - 4:0, čisté konto udržal Daniel Slovák

Od začiatku zápasu sa hral vyrovnaný futbal, úvodný gól mohlo streliť jedno aj druhé mužstvo. Do vedenia išli domáci, keď využili štandardnú situáciu a presadil sa Olšiak - 1:0. Po tomto góle hostia zvýšili aktivitu, ale nebolo im súdené streliť vyrovnávajúci gól, a tak išli obe mužstvá do šatní za stavu 1:0. V druhom polčase domácim vyšla rýchla kolmica na Krkoša a bolo - 2:0. Od tohto momentu sa Kremničania úplne rozpadli, a inkasovali ešte ďalšie dva góly. Kremničania prehrali svoj prvý zápas v sezóne, a tak v nedeľu proti poslednému mužstvu súťaže z Kováčovej budú mať čo naprávať. Navyše prišli po vysokej prehre o 1.miesto.

Dudince - Očová 3:1 (2:1)

Góly: 5´Drahomír Berky - 0:1, 27´Rastislav Močár - 1:1, 42´Rastislav Močár - 2:1, 57´Dimitrij Farion - 3:1

Súboj dvoch príjemných prekvapení sezóny začal lepšie pre hostí. V 5´min. dokonale zaskočili Dudince gólom Berkyho - 0:1. Domácim trvalo dobrú chvíľu, kým sa spamätali, ale postupne prebrali iniciatívu a boli aktívnejším tímom. Ich aktivita vyvrcholila v 27´min. vyrovnávajúcim gólom Močára - 1:1. Ten istý hráč bol aj pri vedúcom góle Dudiniec 3 minúty pred prestávkou, keď ho nepokryla obrana Očovej - 2:1. Po prestávke pokračovala domáca aktivita a Farion pridal v 57´min. poistku - 3:1. V ďalšom priebehu domáci kontrolovali priebeh a po tejto výhre sa posunuli na 5.miesto tabuľky, ale na lídra Stožok strácajú len 1 bod. Naozaj čelo tabuľky je po 8.kole mimoriadne nabité a vyrovnané.

Trnavá Hora - Sielnica 5:1 (2:0)

Góly: 9´Tomáš Ponický - 1:0, 30´Dominik Milčík - 2:0, 54´Martin Štefanka - 3:0, 58´Juraj Hronček - 3:1, 63´Tomáš Ponický - 4:1, 75´Matej Švihorík - 5:1

V súboji nováčikov 5.ligy mala jasne navrch domáci. Od úvodných minút sa prezentovali doma typickou nátlakovou hrou, ktorou prinútili súpera k chybám. Už v 9´min. jednu potrestal kapitán Ponický - 1:0. Do prestávky ešte pridal poistku Milčík - 2:0. Ani po zmene strán Trnavá Hora nepoľavila a v 54´min. zvyšoval Štefanka na - 3:0. Hostia síce v zápätí znížili Hrončekom - 3:1, ale to bolo z ich strany všetko. O pár minút pridal 4.gól Ponický a skóre zápasu uzavrel štvrťhodinu pred koncom Švihorík - 5:1. Trnavá Hora si pripísala už 3.výhru v súťaži a potvrdila silu na domácom ihrisku. V tabuľke jej patrí 10.miesto. Sielnica je s 3 bodmi naďalej predposledná.

Detva - Hontianske Nemce 2:1 (0:1)

Góly: 21´Juraj Marunčiak - 0:1, 50´Marek Kuric - 1:1, 90´+ Jakub Odzgan z 11m - 2:1, zápas sledovalo 100 divákov

Zo začiatku vyrovnaný zápas. Hostia strelily prvý gól Marunčiakom - 0:1. Celý zápas sa niesol pod taktom tvrdých faulov zo strany Detvy, ktoré rozhodca síce trestal, ale to nič nezmenilo na fakte, že Šnajder musel striedať kvôli množstvu faulov. V závere stretnutia (85'min.) prišiel ďalší tvrdý faul a následne červená karta pre hráča Detvy, ktorá mala prísť už skôr. Nakoniec v 92'min. odpískal rozhodca nezmyselný pokutový kop, rozhodca totiž videl faul, ale sám hráč povedal, že išlo o čistý súboj. Samozrejme domáci penaltu premenili Odzganom a zápas skončil - 2:1. Pre Odzgana to bol už 11.gól v sezóne. Najzaujimavejším faktom stretnutia bolo, že tréner Detvy, bol otcom oboch rozhodcov. Je priam nepochopiteľné ako je niečo také možné, aby synovia pískali na zápase, v ktorom priamo figuruje ich otec. To malo priamy vplyv na zápas ,pretože čo za synov by pískalo proti svojmu otcovi (celé stretnutie sa teda nieslo pod taktovkou rozhodcov, fair play im asi nič nehovorila, dokonca zakázal hosťom podporovať brankára potleskom počas penalty). Hráči Hontianskych Nemiec tak ostali frustrovaní nielen zo zápasu, ale aj z celého futbalu. Zasa sa raz totiž ukázala negatívna tvár Slovenského futbalu. Prosím, aby bol pri popise stretnutia spomenutý aj tento fakt, ohľadom rozhodcov. To už proste nie je možné, čo sa deje aj v takejto súťaži. Hrať proti rozhodcom je predsa nemožné. Ďakujem

Horné Hámre - Braväcovo 2:4 (2:1) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom

Góly: 12´Milan Mokrý - 1:0, 14´Milan Mokrý - 2:0, 15´Matej Baliak - 2:1, 59´Matej Baliak z 11m - 2:2, 62´Mário Gašperan - 2:3, 67´Peter Dubašák - 2:4

Hostia prišli s cieľom získať prvé tri body na ihrisku súpera, čo sa im zo začiatku veľmi nedarilo. Hneď v úvode sa presadil domáci hráč Milan Mokrý, ktorý hlavičkou otvoril skóre 1:0. Krátko na to sa ten istý hráč presadil aj druhýkrát po chybe hosťujúceho obrancu 2:0. Prvá štvrťhodina domácim vyšla na jednotku. No hostia chceli s výsledkom do polčasu niečo urobiť, čo sa im aj podarilo zásluhou peknej strely Baliaka k tyčke 2:1. Do kabín išli predsa spokojnejší domáci, aj keď hra bola na strane Braväcova. V druhom polčase sa hostia zahryzli do svojho súpera hneď v úvode. Niekoľkokrát ohrozili bránu domácich, ale pozorný brankár si dal pozor. Prevaha hostí vyústila odpískanou penaltou, ktorú bezpečne premenil Baliak a týmto gólom sa posunul na čelo tabuľky strelcov s 11 gólmi - 2:2. Dokonalý zvrat v zápase nastal po rohu, ktorý zahral Dubašák a domáci obranca si zrazil loptu do brány - 2:3. Gól bol pripísaný Gašperanovi. Krátko nato Dubašák zahrával druhý roh z tej istej strany, keď loptu zakrútil priamo do brány a prekonal nepozorného brankára - 2:4. Hosťom vyšiel druhý polčas podľa ich predstáv, stav 2:4 udržali až dokonca a odviezli si z Hámrov dôležité tri body.

Pliešovce - Bzovík 2:1 (2:1)

Góly: 10´Jakub Zelenčík - 0:1, 33´Stanislav Rausa - 1:1, 45´Ivan Bitala - 2:1, v 89´min. nepremenil domáci kapitán Richard Ihring za stavu - 2:1 pokutový kop

Pliešovce chceli proti trápiacemu sa Bzovíku bodovať naplno, ale zaspali úvod zápasu a v 10´min. inkasovali od Zelenčíka - 0:1. Hostia sa chytili a v ďalšom priebehu poriadne trápili domácich. Pliesšovce boli rady za 2 vydarené akcie. V 33´min. bol na konci vyrovnávajúcej akcie Rausa - 1:1 a v poslednej minúte 1.polčasu vsietil 2.gól Bitala - 2:1. Bzovík bol však naďalej nebezpečný a celý 2.polčas sa držal na dostrel. Domáci napokon duel vytrápili do víťazného konca aj napriek zahodenej penalte kapitána Ihringa v 89´min. Vďaka zaváhaniu Kremnice stiahli Pliešovce svoju stratu na 1.miesto len na 4 body a sú na 6.mieste. Bzovík je na zostupovom 12.mieste len so 4 bodmi, ale tento výkon naznačil, že by hostia mohli v ďalších kolách pomýšľať aj na body.