8.kolo - Kolo prekvapení, prehral líder i druhý tím tabuľky, zaváhanie Rosiny a Turzovky využila Radoľa a je v čele, Raková nečakane uspela v Strečne, Dolný Hričov zvrátil proti Čadci B dvojgólové manko, Žúbor s Grófom skórovali 11krát

05.01.2012 23:30

8.kolo - 24. a 25.9.2011

Belá - Rosina 3:1 (3:1)

Góly: 3´Milan Gažo - 1:0, 11´Richard Gróf - 1:1, 12´Milan Gažo - 2:1, 34´Richard Šugár - 3:1

Belá sa vytiahla na lídra súťaže a po perfektne zvládnutom 1.polčase si pripísala už 4.výhru v rade. Hostia síce stihli na bleskový gól Gaža z 3´min. odpovedať kanonierom Grófom v 11´min., ale hneď z protiakcie vsietil Gažo druhý gól - 2:1. Do prestávky pridali domáci ešte jeden gól, keď sa v 34´min. presadil Šugár - 3:1. V 2.polčase hostia nenašli dostatok síl na zvrat, aj vďaka veľmi dobre fungujúcej obrane súpera. Situácia na čele tabuľky sa teda prehrou Rosiny poriadne zamotala. Šiestu Belú delia od lídra len 4 body.

Turzovka - Teplička nad Váhom 0:2 (0:0)

Góly: 50´Marek Mrázik - 0:1, 61´Marek Mrázik - 0:2, čisté konto udržal Tomáš Sovič

Tento výsledok možno považovať za najväčšie prekvapenie kola a zatiaľ azda aj celej súťaže. Nováčik Teplička podáva síce sympatické výkony, ale že uspeje na pôde druhého tímu súťaže sa veru nečakalo. Domáci sa akoby dostali do hernej a najmä streleckej krízy. Už druhý zápas v rade neskórovali. Hostia prežili prvopolčasový tlak domácich bez ujmy a v 2.polčase nečakane udreli. Na ihrisko sa dostal Mrázik a v 50´min. dostal nováčika do vedenia - 0:1. Domácimi to otriaslo a súper vycítil šancu. Skôr ako sa mohla Turzovka nadýchnuť k náporu, položil ju na kolená opäť Mrázik druhým gólom - 0:2. Domáci už v sebe nenašli motiváciu na zvrat a musia sa z prehry poučiť. Klesli síce na 3.miesto, ale na lídra strácajú len horšie skóre. Tepličke výhra výrazne pomohla a vďaka nej sa udržala nad pásmom zostupu.

Radoľa - Čierne pri Čadci 4:0 (2:0)

Góly: 41´Ondrej Ščamba - 1:0, 44´Ondrej Ščamba - 2:0, 67´Patrik Žúbor - 3:0, 80´Ondrej Ščamba - 4:0, čisté konto udržal Lukáš Macúš, v 62´min. nepremenil hosťujúci hráč Tomáš Válek za stavu - 2:0 pokutový kop

Zaváhanie prvých dvoch tímov dokonale využila Radoľa. Proti Čiernemu pri Čadci to bol pôvodne súboj o 3.miesto, ale vzhľadom na vývoj iných zápasov znamenal posun Radole na 1.miesto. V 1.polčase sa hostia prezentovali kvalitnou obranou, tak ako v iných zápasoch a domáci dlho hľadali recept na jej prekonanie. Podarilo sa im to v závere 1.polčasu. V 41´min. skóroval Ščamba a ten istý hráč minútu pred prestávkou zrazil súpera do kolien - 2:0. Dva rýchle góly by otriasli aj skúsenejším tímom. 2.polčas sa už niesol v jasnej réžii domácich, ktorý kontrolovali priebeh a predviedli niekoľko pekných gólových akcií. V 67´min. sa k slovu dostal aj najlepší strelec ligy Žúbor a skóre uzavrel 10 minút pred koncom Ščamba, čím zavŕšil svoj hattrick a stal sa hráčom zápasu. Práve jeho gól posunul Radoľu na čelo, keďže má v porovnaní s Rosinou a Turzovkou najlepšie skóre.

Strečno - Raková 0:1 (0:1)

Góly: 13´Juraj Križek - 0:1, čisté konto udržal Tomáš Baránek

Ďalšie obrovské prekvapenie 8.kola. Strečno sa mohlo v prípade výhry dotiahnuť na vedúce tímy na rozdiel bodu, ale zápas mu vôbec nevyšiel. Hostia začali odvážne a v 13´min. sa dostali do vedenia gólom kapitána Križeka - 0:1. Strečno hralo v útlme a nedokázalo veľa vymyslieť proti organizovanej obrane Rakovej. Po prestávke domáci síce zvýšili úsilie, ale na výborne chytajúceho Baráneka to nestačilo. S pribúdajúcimi minútami sa na domáce kopačky vkradla nervozita a hostia už cennú výhru ubránili. Bývalý štvrtoligista po zlom štarte zaznamenal druhú výhru v rade a pomaly sa v tabuľke dvíha.

Zborov nad Bystricou - Terchová 3:1 (1:0)

Góly: 19´Lukáš Zuščák - 1:0, 52´Martin Baláž - 1:1, 63´Peter Červeník - 2:1, 72´Samuel Kubla - 3:1

Zborov aj napriek 2 vylúčeným hráčom v Rakovej podal dobrý výkon a minuloročného štvrtoligistu dokázal poraziť. V 1.polčase domáci z množstva príležitostí využili len jednu v 19´min., keď sa presadil Zuščák - 1:0. Po prestávke sa k slovu dostali aj hostia. Zápletku priniesol vyrovnávajúci gól Baláža v 52´min. - 1:1. Potom opäť zabrali domáci a v 63´min. im vrátil vedenie Červeník - 2:1. Ďalšiu šancu využil v 72´min. Kubla a stanovil konečné skóre - 3:1. Touto výhrou si Zborov udržal 7.miesto a stiahol stratu na 1.miesto na 5 bodov. Terchová klesla z 8. na 9.priečku.

Kotešová - Stará Bystrica 2:3 (2:1)

Góly: 5´Adrián Hranica - 1:0, 28´Marek Faktor - 1:1, 30´Tomáš Pollák - 2:1, 59´Erik Potočár z 11m - 2:2, 81´Marek Faktor - 2:3

Najofenzívnejší tím súťaže nováčik Stará Bystrica potvrdil streleckú pohodu aj v Kotešovej. 1.polčas síce patril domácim, ktorí sa ujali vedenia v 5´min. Hranicom, ale v 28´min. sa k slovu prvýkrát dostal hosťujúci Faktor - 1:1. Kotešovej vrátil veľmi rýchlo vedenie Pollák - 2:1. Po prestávke sa hostia ukľudnili a prebrali iniciatívu. Zlepšili obranu a viac hrozili aj smerom dopredu. Domáci si v 59´min. pomohli vo vlastnom pokutovom území iba faulom a Potočár z penalty zrovnal na - 2:2. V poslednej polhodine sa oba tímy snažili strhnúť výhru na svoju stranu a šťastnejší boli v 81´min. hostia, keď Faktor druhým gólom v zápase stanovil na - 2:3. Viac sa už nestalo a nováčik sa posunul na 8.miesto a opäť odsunul Kotešovú, po druhej domácej prehre - 2:3 v rade, do pásma zostupu.

Dolný Hričov - Čadca B 3:2 (0:2)

Góly: 13´Denis Michalina - 0:1, 39´Denis Michalina - 0:2, 64´Martin Kabašta - 1:2, 70´Maroš Kramara - 2:2, 89´Maroš Kramara - 3:2

Súboj posledných tímov tabuľky bol pre oboch mimoriadne dôležitý. Ako prví striasli nervozitu z dôležitého duelu hostia a vďaka streleckej pohotovosti Michalinu získali v 1.polčase dvojgólový náskok. Cez prestávku by asi domácim len málo divákov dávalo šancu na obrat, ale stalo sa. Úvod 2.polčasu sa niesol v pokojnom duchu, ale domácich nakopol k mohutnému finišu kontaktný gól Kabaštu v 64´min. - 1:2. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať a Kramara zrovnal v 70´min. na - 2:2. Keď sa už zdalo, že si tímy body podelia, prišlo rozhodnutie. Minútu pred koncom spasil domácich hrdina zápasu Kramara a po 5 týždňoch sa dočkali druhej výhry v sezóne. Zároveň sa odlepili z dna tabuľky, na ktoré spadla práve rezerva Čadce.