8.kolo - Lisková zdolala v šlágri kola Biely Potok a má náskok 7 bodov, súboj nováčikov pre Turany, nečakaná výhra Sihelného v Rabči, Zákamenné uspelo 4krát v sezóne vonku, Šípka z Liskovej si drží 1.miesto medzi strelcami

12.01.2012 17:31

8.kolo - 24. a 25.9.2011

Lisková - Biely Potok 2:1 (2:0)

Góly: 20´Tomáš Pudiš - 1:0, 44´Richard Šípka - 2:0, 63´Jakub Sleziak - 2:1

Súboj lídra tabuľky s druhým tímom pritiahol do hľadiska 60 divákov. Domáci mali veľkú šancu zvýšiť náskok na čele tabuľky a tak aj k zápasu pristúpili. V 1.polčase mali prevahu, ktorú zúročili do dvojgólového vedenia zásluhou Pudiša a 9.gólu Šípku. Hostia sa v 2.polčase spamätali a začali byť aktívni aj smerom dopredu. V 63´min. zdramatizoval priebeh kontaktným gólom Sleziak. Záverečná fáza zápasu bola zaujímavá z oboch strán, ale skóre sa už nezmenilo. Líder si teda s nováčikom poradil a zvýšil svoj náskok na čele súťaže už na 7 bodov.

Turany - Dlhá nad Oravou 3:1 (1:1)

Góly: 6´Juraj Jendrišek - 0:1, 17´Ján Vrabec - 1:1, 46´Rastislav Bochnička - 2:1, 50´Ján Vrabec - 3:1

Zápas nováčikov bol v 1.polčase pred skvelou návštevou 200 divákov vyrovnaný. Ako prví sa presadili hostia. V 6´min. vsietil gól Jendrišek - 0:1. Turany podporované svojimi fanúšikmi sa rýchlo otriasli a v 17´min. vyrovnal na - 1:1 kapitán Vrabec. O osude zápasu rozhodol fantastický vstup domácich do druhého dejstva. V 46´min. Turany viedli gólom Bochničku a o 4 minúty pridal kapitán Vrabec ďalší gól - 3:1. Pre Dlhú boli inkasované góly veľkými ranami a už sa nedokázala vrátiť naspäť do zápasu. Situácia v tabuľke sa nemení ani pre jeden tím. Turany sú na 6.mieste, Dlhá je naďalej tretia.

Oravské Veselé - Vrútky 0:5 (0:3)

Góly: 3´Matúš Havran z 11m - 0:1, 8´Michal Klačan - 0:2, 41´Niko Pedan - 0:3, 46´Jakub Šenšel - 0:4, 81´Vladimír Vráb - 0:5, čisté konto udržal Marek Matúška, v 53´min. nepremenil domáci hráč Dominik Babečka za stavu - 0:4 pokutový kop

Vrútky čakali na 4.výhru v sezóne 5 kôl. Od výhry nad Zákamenným v 3.kole nedokázali naplno bodovať v nasledujúcich 4 dueloch. Všetko si vynahradili v Oravskom Veselom. Už v 3´min. dostal hostí do vedenia Havran z penalty a o 5 minút pridal druhý gól Klačan - 0:2. Domácich poslal definitívne do kolien tretím gólom pred prestávkou Pedan - 0:3. Aj po zmene strán boli lepším tímom hostia a hneď v úvode skóroval Šenšel. Šancu vsietiť aspoň čestný gól dostali domáci v 53´min., ale Babečka penaltu nepremenil. Oravské Veselé tak natiahlo svoju negatívnu sériu bez streleného gólu na 3 zápasy. Kalich horkosti si vypili až do dna, lebo v 81´min. upravil Vráb na - 0:5. Vrútky si výhrou udržali 4.miesto.

Zuberec - Trstená 3:1 (1:0)

Góly: 31´Dominik Mikulaj - 1:0, 52´Matej Šiška - 2:0, 67´Ľubomír Lepáček - 2:1, 87´Jozef Belko - 3:1

Zuberec si pripísal ďalší cenný skalp a po 8 kolách nazbieral už 14 bodov. Za jeseňou v minulom roku zaostáva už len 1 bod a má ešte k dispozícii 5 zápasov. V 1.polčase sa domáci presadili v 31´min. gólom Mikulaja a položili základ k víťazstvu. Po prestávke zvýšil najlepší strelec tímu Šiška na - 2:0. Trápiaca sa Trstená znížila v polovici druhého dejstva kapitánom Lepáčekom, ale Zuberec si už nenechal vziať výhru. Domáci tréner urobil v závere výborné striedanie. V 87´min. nastúpili na ihrisko Belko a hneď sa za dôveru odvďačil poisťujúcim tretím gólom - 3:1. V Zuberci vládne spokojnosť, veď dorastenci sú zatiaľ na peknom 5.mieste. Horšie je to s Trstenou, ktorá sa neustále v tabuľke prepadáva a bodovo sa na ňu dotiahlo posledné Sihelné.

Likavka - Zákamenné 0:3 (0:0)

Góly: 47´Tomáš Juriga - 0:1, 69´Tomáš Juriga - 0:2, 72´Tomáš Juriga - 0:3, čisté konto udržal Lukáš Florek

Zákamenné je najlepším tímom na súperových ihriskách o čom sa presvedčila aj Likavka. Po vyrovnanom bezgólovom 1.polčase sa k veľkému výkonu rozohral hosťujúci Juriga a obrana Likavky si s ním nevedela poradiť. V 47´min. otvoril skóre, v 69´min. pridal druhý gól a o 3 minúty zavŕšil hattrick - 0:3. Zákamenné tak po Sihelnom, Turanoch a Dlhej dobylo aj ihrisko 11.tímu súťaže. Kanonier Juriga sa hattrickom prepracoval na delené 2.miesto v tabuľke strelcov.

Rabča - Sihelné 2:3 (2:3)

Góly: 1´Martin Bieľak - 0:1, 8´Patrik Kvasňák - 1:1, 11´Blažej Mlynarčík - 1:2, 13´Blažej Mlynarčík - 1:3, 36´Adam Ganobjak - 2:3

V Rabči prišlo na zápas 50 divákov a museli byť poriadne zaskočení úvodom. Už v 1´min. Rabča inkasovala od Bieľaka, ktorý prerušil už viac ako 5 zápasové čakanie hostí na gól - 0:1. Domáci Kvasňák síce rýchlo vyrovnal, ale skvelú úvodnú štvrťhodinu Sihelného zavŕšil dvoma zlepenými gólmi Mlynarčík - 1:3. Domáci boli otrasení a tak im trvalo hodnú chvíľu, kým sa spamätali. Na nohy ich postavil kontaktný gól Ganobjaka v 36´min. - 2:3. Po prestávke sa vrece s gólmi zastavilo a domáci sa márne snažili o vyrovnanie. Zlepšenú obranu hostí nedokázali po tretíkrát prekonať a tak si pripísali nečakanú domácu prehru. Sihelné zaznamenalo druhú výhru v sezóne, opäť vonku a bodovo sa dotiahlo na Trstenú a Liesek.

Bešeňová - Liesek 5:0 (2:0) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 34´Tomáš Baďo - 1:0, 35´Tomáš Baďo - 2:0, 51´Matej Červeň - 3:0, 73´Rastislav Ježovica - 4:0, 86´Martin Didek - 5:0, čisté konto udržal Michal Palacka (75´Štefan Antol)

Bešeňová prekonala hernú krízu a zvládla druhý zápas na domácom ihrisku za sebou. Liesek jej úlohu značne uľahčil, keďže pricestoval len s 10 hráčmi. Hosťujúca obrana dokázala eliminovať početnú prevahu domácich do 34´min., ale potom ju dvakrát v rozpätí 2 minút prekabátil kapitán Baďo. Po prestávke už Lieseku dochádzali fyzické i psychické sily a Bešeňová 3 gólmi zvýraznila jasnú výhru. V 75´min. dostal šancu v domácej bráne aj Antol, ktorý striedal Palacku, čo bolo pekné gesto domáceho trénera. Bešeňová sa razom vďaka 2 výhram dostala zo zostupového pásma na 8.miesto. Naopak Liesek zostal na zostupovom 12.mieste.