8.kolo - Senica zdolala rozdielom triedy nováčika a stále bezpečne vedie, majstrovská Trnava klesla po prehre v Dubnici na zostupovú priečku, nováčik Zlaté Moravce po výhre nad Bardejovom na 4.mieste, severské derby pre Žilinu, Mihálik dal 7.gól

23.09.2012 17:50

8.kolo - 15.9.2012

Dubnica nad Váhom - Trnava 3:1

Góly: Liener, Funtek, Krupánszki vs. Dzíbela

Góly: Dominik Nemec, Tomáš Kapusta, Peter Balážik, Zdenko Filípek vs. Dávid Farkašovský

Pavol Kubus – tréner SNV: „Kolektív staršieho dorastu napriek prehre podal dobrý výkon. Výsledok s prvým mužstvom tabuľky je pre nás krutý, pretože súpera sme nepustili do vážnejšej šance a v priebehu zápasu nám dal štyri góly. Prvý gól sme dostali po autovom vhadzovaní, keď obrana spolu s brankárom zle riešili situáciu a dostali sme po dorážke veľmi lacný gól. V druhom polčase sme hru otvorili ešte viac otvorili, boli sme nebezpeční, ale šance sme si nevypracovali. Domáci po dlhom vhadzovaní dali tretí gól a v závere zápasu po peknej akcii pridali aj štvrtý. Po zlom výkone v Bardejove, naša hra sa rapídne zlepšila. Dovolím si tvrdiť, že keby sme boli podali v Bardejove podobný výkon, ako v Senici, tak by sme si boli z Bardejova doniesli aspoň bod. Domáci mali vo svojom mužstve piatich reprezentantov, z ktorých traja nastúpili v obave o výsledok v druhom polčase. Ja verím, že v tomto výkone budeme pokračovať aj v budúcom týždni, kde máme dva domáce zápasy.“

Góly: 78´Jusko - 1:0, 83´Schlosser - 2:0

Tréner Prešova Marek Fabuľa: “Zápas veľmi dobrej dorasteneckej úrovne, kde obe družstvá sa snažili o agresívny a útočný futbal. V 1. polčase nám viazla súhra 3 HÚ, pretože hrali ďaleko od seba a zámer o hru 4-3-3 sa minul účinku. Opäť sme ale mali prví obrovskú šancu, keď Korenko po individuálnom prieniku Vodu nastrelil z metra iba žrď. V 2. polčase po zmene herného systému sme hru už mali pod kontrolou a dokázali nakloniť misky váh na našu stranu.

Zostava: Vinclér – Petko (46. Maník), Schlosser, Ličák, Balun – Poremba, Kozák (74. Keresteš), Jusko – Micherda, Korenko (89. Macej), Voda

V Prešove videli diváci nadpriemerný dorastenecký ligový zápas, akých by malo byť v tejto súťaži čo najviac. Hra mala od začiatku vysoké tempo, gólové akcie sa striedali na obidoch stranách a stále sa bolo na čo pozerať. Už v 1 min. domáci nastrelili žrď našej brány, my sme kontrovali hneď v 2 min. nastreleným brvnom po strele Jakubu. V 30 min. Sokol hlavičkoval do žrde domácej brány. Prešov sa snažil hrať veľa vysokými loptami, ale v našej obrane kraľoval Očenáš, ktorý v tomto zápase podal výborný výkon. Druhý polčas pokračoval vo vysokom tempe, ale domáci ešte viac zvýšili svoju agresivitu. My sme sa nedali zaskočiť, hrali sme svoju hru a stále sme hrozili rýchlymi protiútokmi. V 67 min. domáci strelou trafili žrď našej brány. V 77 min. potiahol akciu po ľavej strane Szoke, prihral na druhú stranu úplne voľnému Jakubovi, ten vystrelil do protipohybu brankára, ale lopta skončila tesne vedľa žrde domácej brány. Známe nedáš-dostaneš znova platilo a hneď z následného útoku po nedorozumení v našej obrane i nevybehnutí brankára Kozárika strelili domáci vedúci gól a po štyroch minútach po rohovom kope znova zaspal Kozárik na bránkovej čiare a domáci definitívne rozhodli zápas vo svoj prospech. Tomuto výbornému zápasu by viac pristala remíza, ale bol to zápas o prvom góle a ten dali domáci. Ja som bol dnes s výkonom chlapcov veľmi spokojný, čo po prehratom zápase nebýva u mńa zvykom. Cením si u nich to, že tento zápas chceli veľmi vyhrať, že sa nezatiahli na svoju polovicu a nebránili bezgólový výsledok, lebo aj to bola jedna z možností ako bodovať. V našom mužstve podali reprezentačné výkony Očenáš a Szoke, ale ani ostatní nezaostávali. Slabšiu chvíĺku si v závere vybral brankár Kozárik, ale na druhej strane boli zápasy, kde nás podržal a tak ho aj budem hodnotiť. Z domácich hráčov potvrdil dobrú formu Voda a kapitán Schlosser. Chlapci dnes hrali presne to,čo sme chceli a načo sme sa pripravovali a my tréneri sme si tento zápas na lavičke užívali a aj preto si napriek prehre zaslúžia ešte raz našu pochvalu.
Ivan Dubíny, tréner Podbrezovej

Zlaté Moravce - Bardejov 2:0 (1:0)

Góly: Lukáš Mihálik, Pintér

Góly: Zuziak, Kucharčík vs. Trabalík

Zostava MŠK Žilina: Holec - Kadlec (65. Praženica), Kucharčík, Králik (65. Klec), Petruš - Jánošík, Kľačiansky, Hruboš, Zuziak - Škriniar - Hirka (56. Ďungel)

V tréningu sme sa venovali zakončeniu a PH 2-1,3-2. V tomto zápase sme nastúpili proti abicióznemu súperovi. Ružomberok začal dobre a pritlačil nás pred bránu. Postupne sme sa aj my rozohrali, po peknej kombinácii sa nám podarilo skórovať Zuziakom. Od strelenéneho gólu sme pekne kombinovali, ale bez strely na bránu.
V druhom polčase super prebral iniciatívu a z niekoľkých šancí sa mu podarilo vyrovnať. V tomto zápase nás podržal brankár. S bodom sme sa neuspokojili a išli za víťastvom, čo sa nám aj podarilo v 86. min Kucharčíkom. Vďaka patrí aj fanklubu, ktorý nás povzbudzoval, aj keď sa nám nedarilo. Veľká nespokojnosť s útočnou fázou hry. Sústredíme sa na zakončenie pod tlakom.
Tréner Žiliny Stanislav Ďuriš.

Trenčín - Nitra 2:1 (0:1)

Góly: Čenteš, Skovajsa vs. Oravec

Góly: 44´O.Duda - 1:0, 58´Slinčák - 2:0, 65´J.Štofík - 2:1, 75´Sochanič - 2:2, 85´J.Štofík - 2:3

MFK ZEMPLÍN: Kira - M. Popovič, D. Horňák, Sochanič, Šimčák - J. Kiss (83. Ďurik), M. Koscelník, Turik, Harvila (50. Grič) - T. Kolesár, J. Štofík

Tréner Michaloviec Branislav Sokoli: "Prvý polčas nebol z našej strany dobrý, v jeho závere sme urobili chybu v strede obrany, museli sme faulovať a Duda z priameho kopu otvoril skóre. Nevyšiel nám ani vstup do druhého polčasu, keď sme doslova súperovi prihrali na druhý gól. Rýchlo sa nám podarilo vrátiť do zápasu gólom Štofíka, ktorý sa presadil po centri na zadnú žrď. Po tomto góle sme prebrali iniciatívu na svoje kopačky a v 75. minúte sme zaslúžene vyrovnali, keď sa po štandardke presadil Sochanič. Víťazný gól zaznamenal Štofík po peknom prieniku Kolesára. Za výkon v druhom polčase sme si zaslúžili vyhrať."

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 3:0 (1:0)

Góly: 28´Milan Sádovský - 1:0, 57´Michal Kamenský - 2:0, 70´Timotej Záhumenský - 3:0

Dukla: Krejčí - Vodecký, Fajčík (65´ Patrik Sura), M. Vesel, Záhumenský (77´ Hudák), Chrien (79´ Ližbetin), Mikulec, Šikyňa, Kamenský, Sádovský, Kovalčík

Slovan: Sakar - Reisel (60´ Mitev), Buška (46´ Kotula), Ďurč, Železňák (68´ Kubala), Molnár, Haraslín, Mašulovič, Tichý, Bučák, Mikuš