8.kolo - Ružomberok ovládol šláger kola v Žiline a udržal 1.miesto, Nitra poskočila už na 2.miesto, Zlaté Moravce a Trenčín stále čakajú na prvú výhru, východniarske derby v Košiciach ovládli Michalovce, Dubničan Slávik lídrom strelcov so 6 gólmi

23.09.2012 20:20

8.kolo - 15.9.2012

Dubnica nad Váhom - Trnava 2:0

Góly: 2x Slávik

Góly: Renáto Meszlényi, Marek Rajník, Erik Otrísal

Vladimír Michalko – tréner SNV: „Prvý polčas sme zvládli, aj keď súper nám vnútil svoj spôsob hry, ale do šancí sa veľmi nedostával. V druhom polčase sa jasne prejavila herná kvalita domácich. Prehra rozdielom triedy je krutá, ale spravodlivá. Po sérii zápasov vonku budeme hrať v stredu doma so Slovanom a v nedeľu so Zlatými Moravcami a veríme, že získame aj nejaké body."

Góly: Lukáč, Staško, Andrejko vs. Dobranský

Prešov: Jakubech - Šimko, Molčan (74. Holomaň), Novotný, Kiseľa - Tkáč, Andrejko (76. Fertaľ), Lukáč, Pribula, Kačmarčík (65. Levický), Staško

Podbrezová:

Tréner Prešova Marek Ondrík: "Zápas sa hral z oboch strán vo vysokom tempe s množstvom pekných herných kombinácií, kde v našom prípade bolo už len nepresné zakončenie Andrejko 3x – 1 gól, Staško 4x – 1 gól, Lukáč 2x – 1 gól, Kačmarčík 1x, Pribula 1x. No stále sa dopúšťame chýb v rozohrávke, potom pri finalizácii herných kombinácií. Obranná fáza: Konečne sme sa nedopúšťali hrubých systémových chýb. No chyby sa vyskytli iba pri individuálnom bránení. Útočná fáza: Zakladanie útoku už má systémové smerovanie, veľa pekných herných kombinácií sme vyprodukovali z oboch krajných vertikál, no najviac zakončení a gólových príležitostí sme si vypracovali cez strednú vertikálu. Našimi najlepšími hráčmi boli Lukáč, Andrejko, Kiseľa a Staško, ale chcem za nasadenie aj kvalitu pochváliť všetkých hráčov."

Tréner Podbrezovej Július Szoke:

V 8-om kole sme nastúpili proti súperovi ktorí sa pohybuje v popredí tabuľky. V prvom polčase sa zápas odohrával väčšinou v strede. Prvú gólovú príležitosť sme si vytvorili my, keď po prihrávke medzi súperových stopérov postupoval sám na brankára Duda, chcel ho prelobovať, ale brankár jeho pokus zneškodnil. V 22 minúte sa domáci ujali vedenia po chybe brankára, stopérov a aj postranného rozhodcu. V prvom polčase sa už stav nemenil. Do druhého polčasu sme nastúpili s dvomi zmenami a s cieľom otočiť zápas. Zvýšili sme útočnú aktivitu čoho výsledkom bolo niekoľko štandardných situácii. V čase keď sme boli lepší, súper využil jeden z protiútokov a zvýšil na 2:0. V 59. minúte unikol po krídle Blahuta, našiel centrom hlavu Dobranského a znížili sme na 2:1. V závere sme skúšali vyrovnať ale súper nám to nedovolil, naopak strelil gól na 3:1 z ďalšej ofsajdom zaváňajúcej situácii. Z výkonom mužstva som bol spokojný, vynikli Blahuta a Dobranský.

Zlaté Moravce - Bardejov 0:2 (0:1)

Góly: Ľalík, Michta

Góly: Kincl vs. 2x Kurilla, Čurma

MŠK: Kňazovič - Iliev, Šutý, Nemčík, Stranianek - Lojdl - Kopičár (48. Michlík), Kincl (63. Václavík) - Kratochvíl, Pochyba, Krčula

Tento zápas nám vôbec nevyšiel. Prakticky všetko do čoho sme sa pustili sme pokazili. Kombinovali sme, ale len na svojej polovici a prakticky sme počas celého zápasu neboli schopní ohroziť brankára súpera. Súper hral z bloku a sústredil sa na rýchle protiútoky. My sme neboli istí pri prihrávkach a kazili sme jednoduché situácie, čo súper využíval. Strašne veľa lôpt sme hrali pomaly, súper sa stihol presunúť a zavrieť priestor. Snahu sa hráčom nedá uprieť, ale chýbala rýchlosť a ľahkosť pri kombinácii.Neboli sme schopný prekombinovať dobrú obranu súpera a dostať sa k zakončeniu. Všetky góly sme dostali po obrovských chybách jednotlivcov. Po obdržanom druhom góle sme sa opäť uchyľovali skôr k individuálnemu riešeniu situácii, ako ku kombinácii. A keď sme kombinovali, všetko to bolo do šírky alebo dozadu. Hráči sa musia naučiť hrať pod časovým a priestorovým tlakom súpera a naučiť sa zvládnuť situáciu negatívneho skóre.
Tréner Žiliny Ladislav Kubalík.

Trenčín - Nitra 0:3 (0:2)

Góly: Ács, Špalek, Kotrík

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 32´Ivan Pařenica - 1:0, 59´Peter Kollati - 2:0, 78´Martin Hubert - 2:1

Dukla: Ťapaják - Neušel, Fízeľ (69´ Križo), Kupec, Arendáš, Mesík, Kollati, Šufliarsky (45´ Polievka), Hric (72´ Kuchta), Pařenica (80´ Andráši), Gaško

Slovan: Prokop - Kurčík, Majerčák (53´ Bucko), Sokol, Drobný (66´ Piatra), Lády, Šefčík, Hlaváč (36´ Matejka), Figura (54´ Hubert), Nespešný, Antálek

Góly: 42´L.Tóth - 0:1, 52´Micovčák - 1:1, 55´Chimaľ - 1:2, 78´Vajs - 1:3, 80´Micovčák - 2:3

MFK ZEMPLÍN: Holienčin - M. Kolesár, M. Janočko, Mikovčík, J. Vaško (75. J. Tkáč) - L. Tóth, Sarik (54. Chocholáček), Vajs, J. Andrejko - Bellás, Chimaľ

Tréner Michaloviec Ján Gajdoščík: "Bez piatich hráčov základnej zostavy (Grič, Havrila, Halagan, Vožný, Ferko) sme do Košíc necestovali s veľkými očami. V prvom polčase mali menšiu prevahu domáci, my sme hrozili najmä po brejkoch. Už v 2. minúte druhého polčasu prenikol do súperovej šestnástky Bellás, Košičania ho faulovali a nariadenú penaltu Tóth bezpečne premenil. Domáci potom po našom zaváhaní vyrovnali, ale po Tóthovej prihrávke Chimaľ poslal naše družstvo opäť do vedenia. Naďalej sme podnikali nebezpečné protiútoky a v 78. minúte po krásnej Chimaľovej akcii zvýšil Vajs na 3:1 pre nás. V závere domáci skorigovali výsledok po chybe stopéra Janočka. V remízovom zápase moji zverenci siahli na dno síl, zabojovali a vybojovali víťazstvo."