8.kolo - Turany zmietli v šlágri kola lídra z Likavky a vrátili sa na čelo, z hostí uspel iba Švošov v Bešeňovej, O. Veselé aj L. Sliače potvrdili výbornú formu, Zuberec vydrel 1.výhru proti O. Polhore, Bochnička z Turian zavŕšil hranicu 20 gólov !!!

26.09.2012 22:22

8.kolo - 22. a 23.9.2012

Bešeňová - Švošov 2:5 (0:4)

Góly: 6´Dušan Zelienka - 0:1, 11´Dušan Zelienka - 0:2, 39´Kristián Marcoň - 0:3, 45´Kristián Marcoň - 0:4, 46´Jakub Roštek - 0:5, 73´Dávid Lovich - 1:5, 87´Lukáš Teličák - 2:5, v 59´min. nepremenil domáci kapitán Lukáš Teličák za stavu - 0:5 pokutový kop

Góly: 58´Ľubomír Trnovský - 1:0, 67´Peter Kurhajec - 2:0, 81´Filip Bartík - 3:0, 82´Filip Bartík - 4:0, 88´Peter Kurhajec - 5:0, čisté konto udržal Lukáš Kováčik

Lipt.Sliače: Kováčik – Pavol Kurhajec, P.Likavčan, J.Likavčan, Sliacky (od 13´Bartík), Šida, Podhorský, Trnovský, Littva (od 87´Ondrejka), Peter Kurhajec, Graňák.

Trstená: Greššák – Drgáň (od 46´Grman), Dzurek, Dedinský, Števuliak, Šubjak, Lepáček, Ulrich, Romaňák, Kubík (od 70´Janoviak), Kaník.

Od úvodu boli Sliačania lepším mužstvom a vynútili si miernu prevahu. Dokázali sa kombinačnou hrou presadiť až po šestnástku, ale tam cez zhustený priestor sa ťažšie presadzovali, chýbal moment prekvapenia. Väčšina striel išla spoza hranice šestnástky, buď do náruče brankára, alebo vedľa. V 13´ musel pre zranenie opustiť hraciu plochu Michal Sliacky a museli sme preskupiť zadné rady. Stiahol sa Graňák čím sa otupila naša útočná sila.Hostia sa snažili rozbíjať naše akcie a boli to práve oni čo sa dostali v 36´ do vážnejšej príležitosti. Lepáčkov únik skončil strelou tesne vedľa Kováčikovej brány. Tesne pred prestávkou sme sa mohli dočkať prvého gólu, ale v skrumáži „čaroval“ hosťujúci brankár Greššák. V 54´mal aj šťastie, keď tečovaná strela skončila na žrdi. V 59´sme sa konečne dočkali. Ľubomír Trnovský si obhodil obrancu a technickou strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre 1:0. O dve minúty prešiel Šida ľavou stranou od polovice ihriska všetkých hráčov, nahral do päťky Podhorskému, jeho strela išla ale vedľa. Potom na päť minút prevzali taktovku aj hostia a pri sérii rohov ohrozovali našu bránu. To sa im stalo osudným, lebo v 68´po rýchlej kontre vysunul Podhorský Petra Kurhajca a ten z mierneho uhla k vzdialenejšej žrdi zvyšoval na 2:0. O tri minúty znova Podhorský vysunul Šidu, ten však z hranice šestnástky prestrelil. V 82´prišli chvíle Filipa Bartíka. Najskôr po rohovom kope Šidu prudkou hlavičkou pod brvno zvýšil na 3:0 a o necelú minútu po dôraznom sledovaní lopty zblízka prestrelil brankára 4:0. Poslednou pochúťkou pre divákov bol gól Petra Kurhajca v 88´, keď prešprintoval obrancu a z prehľadom popri vybiehajúcemu brankárovi uzavrel skóre na konečných 5:0. Chlapci sa znova presvedčili, že presná kombinačná hra z nabiehaním do voľných priestorov slávi úspech a páči sa aj divákom. Dnešná stovka sa im v závere poďakovala úprimným potleskom.

Štatistika zápasu: strely na bránu: 15:3, vedľa brány: 11:5, faulovanie: 4:10, rohové kopy 7:3, ofsajdy 1:3, žlté karty 0:1 (v 35´Kubík). Zápas za chladného jesenného počasia ( 16°C ) z prehľadom rozhodovali Madera a Janovec.

Oravské Veselé - Istebné 5:0 (3:0)

Góly: 12´Marián Gočal - 1:0, 20´Marek Majkút - 2:0, 35´Jaroslav Gočal - 3:0, 53´Marek Majkút - 4:0, 81´Dominik Babečka - 5:0, čisté konto udržal Maroš Babečka

Dlhá nad Oravou - Zákamenné 4:0 (1:0) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 35´Ján Čupaj - 1:0, 53´Andrej Zrnčík - 2:0, 85´Juraj Jendrišek - 3:0, 90´Patrik Zrnčík - 4:0, čisté konto udržal Matúš Gvora

Turany - Likavka 4:0 (0:0) - zápas sledovalo 150 divákov

Góly: 49´Rastislav Bochnička - 1:0, 78´Patrik Fúčela - 2:0, 80´Libor Majerík z 11m - 3:0, 82´Rastislav Bochnička - 4:0, čisté konto udržal Matúš Fúčela

Rabča - Dolný Kubín 4:3 (2:2)

Góly: 25´Adam Ladňák - 1:0, 26´Patrik Maruňák - 1:1, 35´Jakub Vlček - 1:2, 42´Patrik Krivanka - 2:2, 48´Michal Páleš - 2:3, 56´Milan Bajčičák - 3:3, 77´Peter Gužík - 4:3

Zuberec - Oravská Polhora 3:2 (3:1)

Góly: 3´Dávid Šuriňák z 11m - 1:0, 11´Matej Šiška - 2:0, 18´Maroš Žitňák - 2:1, 45´Samuel Šenkár - 3:1, 52´Pavol Plevjak - 3:2