8.kolo - Divín sa potrápil, ale vyhral, Hnúšťa zdolala Halič, Herceg zo Strehovej sa hattrickom priblížil k najlepším strelcom

07.11.2010 14:58

8.kolo

Divín - Ružiná 3:2 (2:1)

Góly: 3´Patrik Smädo - 0:1, 30´Pavol Karlík - 1:1, 34´Jozef Haško - 2:1, 50´Štefan Hronec - 2:2, 61´Mário Sekereš - 3:2

Divín sa proti tímu z konca tabuľky poriadne natrápil a dlho to vyzeralo na veľké prekvapenie. Hostia zaskočili favorita rýchlym gólom Smäda a domácim trvalo polhodinu kým dokázali odpovedať. Na vedúci gól domáceho Haška však odpovedal Hronec a opäť sa začínalo od začiatku. Rozhodnutie priniesol kapitán Sekereš v 61´min. Divín sa k výhre poriadne natrápil, ale potvrdil vedúcu pzíciu v tabuľke a zápas ukázal aj veľkú vnútornú silu domáceho kolektívu, ktorý sa dokázal s ťažkým zápasom nakoniec vysporiadať.

Poltár - Kokava nad Rimavicou 5:0 (2:0)

Góly: 20´Tomáš Kaločay - 1:0, 37´Oliver Sabó - 2:0, 57´Tomáš Sabacký - 3:0, 60´Tomáš Sabacký - 4:0, 67´Oliver Sabó - 5:0, čisté konto udržal Igor Melicher

Poltár jednoznačne ovládol súboj tabuľkových susedov. Príležitosť v drese domácich dostal aj žiak Kaločay, ktorý je najlepším strelcom Poltára v 2.lige starších žiakov a svoje kanonierske schopnosti potvrdil aj v tomto zápase. Sabó so Sabackým pridali po 2 góly. Poltár podal konečne výkon aký sa na bývalého účastníka 4.ligy patrí. Naopak hostia sklamali.

Dolná Strehová - Veľký Blh 9:0 (5:0)

Góly: 12´Valentín Herceg - 1:0, 16´Eduard Dobrocký - 2:0, 24´Valentín Herceg - 3:0, 39´Patrik Oláh - 4:0, 43´Valentín Herceg - 5:0, 52´Stanislav Kupček - 6:0, 63´Matúš Bystriansky - 7:0, 76´Stanislav Kupček - 8:0, 80´Marek Klátik - 9:0, čisté konto udržal Ivan Hudec

Dolná Strehová podáva v poslednej dobe veľmi kolísavé výkony. V 6.kole zdolala Klenovec 12:1, v 7.kole prehrala v Revúcej 3:9 a teraz jasná výhra nad Veľkým Blhom 9:0. Výhru režíroval najlepší strelec tímu Herceg, autor hattricku. Domáci sa v závere pokúšali vsietiť aj jubilejný 10. gól, ale Blh odolal. Strehová výhrou udržala kontakt s vedúcim Divínom.

Sklabiná - Klenovec 10:0 (4:0)

Góly: 17´Daniel Kováč - 1:0, 25´Jakub Janšto - 2:0, 37´Jakub Janšto - 3:0, 44´Frederik Matikovský - 4:0, 47´Jakub Bakoš - 5:0, 67´Tomáš Zošák - 6:0, 69´Jakub Bakoš - 7:0, 80´Tomáš Zošák - 8:0, 83´Tomáš Zošák - 9:0, 86´Jakub Bakoš - 10:0, čisté konto udržal Vladimír Rusnák

Sklabiná rozstrieľala posledný Klenovec a postupne sa posúva na popredné priečky súťaže. Diváci boli svedkami dvoch hattrickov Zošáka a Bakoša. Klenovec opäť herne sklamal a aj keď je to predčasné konštatovanie patrí medzi hlavných kandidátov na zostup do 1.triedy.

Hnúšťa - Halič 1:0 (0:0)

Góly: 60´Peter Vetrák - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Chovanec

Nováčik súťaže vyšiel tentoraz strelecky naprázdno a po najtesnejšej prehre klesol na 3.miesto v tabuľke. Domácich podržal výborným výkonom brankár Chovanec, ktorý si pripísal prvé čisté konto v súťaži. Streleckým hrdinom duelu bol Peter Vetrák autor jediného gólu a svojho prvého v sezóne. Hnúšťa sa nečakaným ziskom 3 bodov proti tímu zhora posunula pred Kokavu na 10.miesto a vzdialila sa tímom z dna súťaže.

Tisovec - Ipeľ Balog nad Ipľom 4:1 (3:0)

Góly: 4´Marcel Michalko - 1:0, 21´Marcel Michalko - 2:0, 41´Jakub Matula - 3:0, 56´Oto Mics - 3:1, 89´Jakub Matula - 4:1

Až nečakane jasný priebeh mal duel medzi v tejto sezóne sa trápiacim Tisovcom a 4.tímom súťaže nováčikom z Ipľa. Domáci vstúpili do stretnutia vynikajúco a už po 20 minútach hry viedli zásluhou Michalka o 2 góly. Keď v závere 1.polčasu pridal tretí gól Matula bolo o výsledku rozhodnuté. Tisovec podal v 1.polčase azda najlepší výkon v súťaži. Po prestávke sa hra vyrovnala, ale domáci s prehľadom kontrolovali priebeh duelu. Hosťom dovolili iba znížiť a v závere ešte pridali gólovú poistku. Výhrou sa priblížili k svojmu súperovi už iba na rozdiel 1 bodu.

Revúca - Čierny Balog 3:2 (2:2)

Góly: 10´Lukáš Čellár - 1:0, 17´Patrik Zubák - 2:0, 24´Filip Tischliar - 2:1, 42´Filip Tischliar - 2:2, 77´Lukáš Čellár z 11m - 3:2

Zaujímavý priebeh zápasu tímov z lepšieho stredu tabuľky. Domácim patril úvod 1.polčasu a dvoma gólmi v priebehu prvej dvadsaťminútovky získali zdanlivo upokojujúci náskok. Lenže potom poľavili a hosťujúci kanonier Tischliar ešte do prestávky vrátil Balog späť do stretnutia. V 2.polčase mali síce domáci miernu prevahu, ale aj hostia podnikali v snahe vsietiť vedúci gól nebezpečné protiútoky. Rozhodnutie nakoniec prišlo v 77´min. z pokutového kopu. Presadil sa najlepší domáci strelec a kapitán Čellár. Svojim 12.gólom v sezóne sa už posunul na 4.miesto v tabuľke strelcov.