8.kolo - Černová prehrala prvýkrát, Raková zdolala druhý Rajec, nováčik z Trstenej vytrápil Hôrky, v tabuľke strelcov Dvorský stiahol náskok Makuku

08.11.2010 16:16

8.kolo

Liptovské Sliače - Stráňavy 1:1 (0:0)

Góly: 57´Matej Kuchar - 0:1, 73´Dávid Hanula - 1:1

Zápas sa skončil deľbou bodov, ale keby domáci využili príležitosti v prvom polčase, herný prejav mužstiev mohol vypadať ináč. Hostia sa zameriavali na bránenie a do útoku sa nehrnuli z viac ako dvoma hráčmi. Sliačania sa síce snažili, ale dobre organizovaná mnohočlenná obrana ich do vyložených príležitostí nepúšťala. Napriek tomu domáci mohli dvakrát do prestávky skórovať, ale svoje príležitosti zahodili. Po prestávke mali stále viac z hry domáci, ale gól po rohovom kope strelili hostia, keď Marek Klačan neudržal centrovanú loptu a Matej Kuchar ju pohodlne zasunul do siete v 59´. Hráči Stráňav takticky celý zápas hru spomaľovali a nedovolili Sliačanom dostať sa do ich tempa a tlaku. Vyrovnať sa podarilo Dávidovi Hanulovi, keď sa najlepšie zorientoval po skrumáži v 70´. Otočiť zápas sa domácim nepodarilo, v hre predviedli nezvyčajne veľa pokazených prihrávok, najmä záložnej rady a útočníci sa v zhustenej obrane nedokázali presadiť. Kuriozitou je, že hostia raz trafili bránu a získali bod.

Hôrky - Trstená 3:2 (1:1)

Góly: 16´Peter Gočal - 0:1, 38´Dávid Wieczorek - 1:1, 57´Ľuboš Klandúch - 2:1, 68´Peter Gočal - 2:2, 86´Ľuboš Klandúch z 11m - 3:2

Hôrky zviedli proti nováčikovi dramatický zápas, ktorý žiaľ rozhodla sporná penalta. Hostia podali veľmi dobrý koncentrovaný výkon a zaslúžene sa ujali vedenia gólom Gočala. Domáci do prestávky vyrovnali a keď dal Klandúch vedúci gól Hôrok vyzeralo to, že domáci už zápas zvládnu. Ale strelecky disponovaný Gočal 20´min. pred koncom vyrovnal. Rozhodnutie priniesla už spomínaná sporná penalta v 86´min. Spravodlivejší by bol nerozhodný výsledok.

Liptovský Hrádok - Predmier 3:1 (0:0)

Góly: 48´Martin Šimoník - 0:1, 49´Andrej Rezník - 1:1, 57´Miloš Paštrnák - 2:1, 81´Juraj Harich - 3:1

Málokto by povedal, že domáci dokážu otočiť zápas, keď inkasovali gól v 48´min. Ale Hrádok zabojoval a po rýchlom vyrovnávajúcom góle Rezníka prevzal taktovku zápasu. Paštrnák dostal domácich do vedenia a Harich definitívne rozhodol. Hrádok si za svoj výkon najmä v 2.polčase výhru zaslúžil. Predmier nezvládol kritický moment zápasu, keď po vedúcom góle rýchlo inkasoval a už sa z útlmu nedostal do konca stretnutia.

Raková - Rajec 4:3 (3:1)

Góly: 12´Michal Dubovan - 0:1, 24´Dávid Gulčík - 1:1, 27´Peter Goralka - 2:1, 42´Dávid Gulčík - 3:1, 47´Ladislav Dubovan - 3:2, 52´Ladislav Dubovan - 3:3, 73´Peter Goralka z 11m - 4:3

Vynikajúci zápas odohrali oba tímy. Najprv sa vedenia ujali hostia, potom domáci 3 gólmi do prestávky otočili priebeh. Po prestávke hostia v rozpätí 5 minút vyrovnali a rozhodnutie prišlo z pokutového kopu, ktorý premenil a svoj druhý gól v zápase vsietil Goralka. Rakovej by tento výkon mohol pomôcť k prebudeniu, lebo tento tím má rozhodne na viac ako predviedol v doterajšom priebehu. Pochvalu si zaslúži aj Rajec, ktorý bol domácim viac ako vyrovnaným súperom a nakoniec nešťastne prehral. Snáď bude takýchto zápasov v lige čo najviac.

Závažná Poruba - Terchová 5:1 (4:1)

Góly: 7´Vladimír Szabo - 1:0, 14´Viliam Tomo - 2:0, 25´Dušan Grieš - 3:0, 34´Patrik Perašín - 4:0, 36´Stanislav Spišský - 4:1, 61´Michal Kuska - 5:1

Zaslúžená výhra domáceho tímu. Po 4.góle to vyzeralo s Terchovou veľmi zle, ale kanonáda Poruby sa zastavila. Aj tak však domáci s prehľadom ukontrolovali 2.polčas a v 6 bodovom zápase sa súperovi z chvosta súťaže vzdialili už na 6 bodov. S Terchovou to začína byť kritické, lebo ak nezačne zbierať body s účasťou v 4.lige sa môže rozlúčiť.

Lietavská Lúčka - Máj Černová 3:2 (1:1)

Góly: 8´Martin Kormanec - 1:0, 21´Ján Dvorský - 1:1, 54´Miloš Matušek - 2:1, 80´Ján Čerňan - 3:1, 86´Ján Dvorský z 11m - 3:2

Prvú prehru obhajcovi titulu pripravil nováčik z Lietavskej Lúčky. Na rýchly úvodný gól Kormanca ešte hostia odpovedali zásluhou jedného z najlepších strelcov súťaže Dvorského, ale na druhopolčasový zásah Matušeka už hostia aj napriek veľkej snahe recept nenašli. Naopak 10 min. pred koncom zvýšil vedenie nováčika Čerňan. Hostia sa kontaktným gólom Dvorského z penalty predsa len ešte dostali do zápasu, ale domáci si obrovskou bojovnosťou vedenie udržali a získali veľmi cenný skalp lídra.

Oravská Jasenica - Krásno 2:1 (1:0)

Góly: 11´Pavol Katrenčík - 1:0, 71´Jakub Prielomek - 2:0, 88´Roman Sýkora - 2:1

Krásno pokračuje v nevýrazných výkonoch, čo Jasenica dokonale využila. Rýchlo sa ujala vedenia, ktoré potom rozumnou hrou kontrolovala a v 2.polčase poistila druhým gólom. Hostia síce predsa len znížili dve minúty pred koncom, ale viac im už domáci nedovolili a pripísali si cennú výhru.