8.kolo - Námestovo drží pozíciu lídra, Mikuláš v tesnom závese, súboj nováčikov pre Tvrdošín, Kremnička zostáva bez bodu, na čele kanonierov je po dohrávkach 10 gólový Čelko z Kysuckého Nového Mesta

21.01.2011 21:53

8.kolo

Fiľakovo - MFK Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 53´Erik Urbančok z 11m - 1:0, 61´Tomáš Benko z 11m - 1:1

Fiľakovo, ktoré je zatiaľ na predposlednom mieste získalo mimoriadne cenný bod proti bývalému ligistovi. MFK podáva po preradení z 1. do 3.ligy kolísavé výkony a ten vo Fiľakove patril k slabším. Zápas príliš nenadchol a zrodila sa zaslúžená remíza. Rozhodli o nej dva premenené pokutové kopy. Prvýkrát v sezóne sa presadil domáci Urbančok a o malú chvíľu vyrovnal svojim tretím gólom v ročníku Benko.

Čadca - Lučenec 0:3 (0:0)

Góly: 49´Ivan Palík - 0:1, 72´Adam Lelák - 0:2, 84´Pavel Olšiak z 11m - 0:3, čisté konto udržal Tomáš Albert

Lučenec potvrdil v Čadci nárast formy a zdá sa, že po zlom štarte do sezóny, to myslí s návratom do 2.ligy vážne. Čadca dokázala vzdorovať vyspelejšiemu súperovi celý 1.polčas. Po prestávke však rýchlo inkasovala Palíkom a v čase, keď sa domáci snažili niečo vymyslieť vpredu prišiel v 72´min. zlomový gól Leláka. Lučenec už zápas doviedol bez problémov do víťazného konca a skóre ešte vylepšil Olšiak z penalty. Brankár Lučenca Albert si pripísal 3.nulu v sezóne.

Kremnička - Tvrdošín 1:2 (1:0)

Góly: 17´Tomáš Tóth - 1:0, 49´František Čajka - 1:1, 63´Ľubomír Pikna - 1:2

Kremnička chcela konečne bodovať a na ďalšieho nováčika 3.ligy si trúfala. Do stretnutia vstúpila sebavedomejšie a úvodnú aktivitu dokázala pretaviť vo vedúci gól. Úspešným strelcom bol Tóth v 17´min. Po góle pokračovala Kremnička v dobrom výkone. Nepúšťala súpera do tlaku a veľkých príležitostí. Sama niekoľkokrát mohla vedenie navýšiť, ale nestalo sa tak. Po prestávke prišiel pre Kremničku šok v podobe nečakaného vyrovnávajúceho gólu Čajku v 49´min. Hostí gól posmelil a prebudil. Spomenuli si, že už dokázali uspieť aj v Lučenci a razom získali hernú prevahu. Tú potvrdili vedúcim gólom Piknu zo 63´min. Márna bola záverečná snaha Kremničky aspoň vyrovnať. Podala síce sympatický výkon, za ktorý sa konečne nemusela hanbiť, ale ani to nestačilo. Tvrdošín si 3 cennými bodmi navýšil náskok pred Kremničkou už na 11 bodov a potvrdil, že je nováčikom jesene.

Badín - Žiar nad Hronom 0:3 (0:0)

Góly: 68´Marek Bodor - 0:1, 72´Juraj Gallo - 0:2, 80´Miroslav Debnár - 0:3, čisté konto udržal Jakub Siekela

Badínu sa v poslednej dobe herne aj výsledkovo darilo a o to viac prekvapuje vysoká domáca prehra so Žiarom. Priebeh stretnutia nebol taký jednoznačný ako hovorí výsledok. Veď prvý gól strelili hostia až v 68´min. Badín začal duel aktívne, vypracovali si v 1.polčase aj niekoľko dobrých šancí, ale tie zostali nevyužité aj vďaka kvalitnému výkonu brankára Siekela. Žiar odolal a čakal na svoju príležitosť. Tá prišla v 68´min. a Bodor ju aj využil. Otrasení domáci sa nestihli poriadne spamätať a definitívne ich položil do kolien rýchly druhý gól Galla. V 80´min. pridal Debnár tretí gól a zavŕšil jasné víťazstvo hostí, ale vzhľadom na priebeh zápasu až príliš kruté pre domáci tím.

Námestovo - Dolný Kubín 2:0 (1:0)

Góly: 38´Jozef Gorčák - 1:0, 78´Lukáš Pňaček - 2:0, čisté konto udržal Jozef Jadroň

Domáci tím doslova vydrel 3 body proti súperovi, ktorý strácal až 10 bodov na domácich. Lenže Kubín sa v Námestove zmobilizoval a poriadne potrápil domáceho favorita. Námestovo malo v 1.polčase miestami veľkú prevahu, ale obrana hostí hrala umne a do veľa príležitostí domácich nepustila. Vykúpením bola pre lídra súťaže gólová akcia z 38´min. kedy sa presadil Gorčák. Gól predsa len domácich upokojil a zdalo sa, že si už dokážu poradiť s prehustenou obranou Kubína. Ale hostia nezmenili taktiku ani v 2.polčase. Pozorne bránili a spoliehali sa na nejaký vydarený brejk. Definitívnu podobu výsledku dal v 78´min. Pňaček a domáci si po stretnutí určite odfúkli, že už majú Dolný Kubín s úspechom za sebou.

Bánová - Kysucké Nové Mesto 0:2 (0:1)

Góly: 2´Jozef Čelko - 0:1, 79´Martin Kopas - 0:2, čisté konto udržal Patrik Chmeliar

Hostia po zlom štarte do sezóny chytili formu, ktorú potvrdili aj na ihrisku Bánovej a v tabuľke sa posúvajú vyššie. K výhre im opäť pomohol najlepší strelec súťaže Čelko. Svojim 10.gólom v sezóne už v 2´min. nahlodal psychiku domáceho tímu a naopak povzbudil svoj tím. Kysucké si hralo svoju hru, domácich najmä v 1.polčase takmer k ničomu nepustilo, a podnikalo nebezpečné protiútoky, ktorým však chýbalo presnejšie zakončenie. Po zmene strán sa domáci zahryzli do hostí, ale brankár Chmeliar v spolupráci s obrancami vyriešil všetky zložité situácie. Definitívne rozhodnutie prišlo v 79´min. Hosťom sa vydarila druhá gólová akcia. Na jej konci bol Kopas a svojim 3.gólom poistil 3 body pre Kysucké Nové Mesto.

Bytča - Liptovský Mikuláš 0:2 (0:0)

Góly: 52´Michal Uram - 0:1, 55´Michal Uram - 0:2, čisté konto udržal Matúš Macík

Bytča zo svojich 6 domácich zápasov v sezóne prehrala už tretí duel. Tentoraz mala proti sebe silného protivníka. Tabuľkový rozdiel (7 bodov) bolo vidieť aj na ihrisku. Liptáci lepšie kombinovali, pohybovali sa a po úvodnej štvrťhodine získali zápasovú prevahu. Domáci sa spoliehali najmä na obranu. Tá im fungovala výborne celý 1.polčas, ale stačila malá nekoncentrovanosť v úvode 2.polčasu a bolo po zápase. Mikuláš vsietil v rozpätí troch minút 2 góly a rozhodol duel. Dve úspešné zakončenia Urama znamenali dôležité 3 body pre hostí. Mikuláš výhrou udržal 2.miesto v súťaži a stráca iba bod na lídra z Námestova. Bytča v tejto sezóne nemá na najlepších, nachádza sa v strede tabuľky a k momentálnej absolútnej spokojnosti jej chýbajú azda iba tri body na viac.

Nová Baňa - Zvolen 0:2 (0:2)

Góly: 13´Radovan Horniak - 0:1, 15´Peter Koska - 0:2, čisté konto udržal Lukáš Hoger

Zvolen veľmi rýchlo potvrdil v Novej Bani úlohu favorita. Duel rozhodol 2 rýchlymi gólmi v úvodnej štvrťhodine. Presadili sa Horniak a Koska. Nová Baňa sa vo zvyšných 75 minútach nedokázala vôbec presadiť a Zvolenu zápas výrazne uľahčila. Keby hostia dokázali premeniť ďalšie svoje šance, mohol byť rozdiel v skóre ešte vyšší. Lenže hostí to vôbec nemusí mrzieť, lebo získali z regionálneho derby cenné 3 body a udržali si kontakt s čelom tabuľky. Nová Baňa patrí v tomto ročníku do kategórie tímov ako sú Bytča či Dolný Kubín a drží sa v strede tabuľky.