8.kolo - Hriňová sa výhrou v Kalinove dostala na 1.miesto o skóre pred Brusno, Sliač otočil zápas s Banskou Štaivnicou, Šalková prekvapila v Hodruši, na Šagáta z Brusna sa v tabuľke strelcov doťahujú Chriašteľ a Gajdoš

27.09.2011 14:03

8.kolo - 24. a 25.9.2011

Predohrávka z 15.9.2011

Brusno - Bacúch 3:2 (2:0)

Góly: 10´Peter Šebeš z 11m - 1:0, 38´Tomáš Šagát - 2:0, 82´Branislav Hudák - 3:0, 87´Michal Martinec - 3:1, 89´Juraj Auxt - 3:2

Brusno nastupovalo na prvé súťažné stretnutie proti Bacúchu v pozícii lídra súťaže a v prípade výhry sa mohlo ešte viac vzdialiť svojim prenasledovateľom. Bacúch nastúpil po 2 prehrách v rade aj s vykartovanou trojicou Martinec, Jankov, Pôbiš. Všetci však dostali podmienku. Úvodné minúty sa niesli v opatrnom duchu a obrany oboch tímov si dávali veľký pozor na prípadnú chybu. V 10´min. po prvýkrát v zápase unikol na ľavej strane obrane Bacúcha najlepší strelec súťaže Šagát a brankár Bacúcha ho stihol zastaviť iba nedovolene. Nariadenú penaltu premenil kapitán Šebeš - 1:0. Gól domácich nakopol a v ďalšej fáze zápasu mali miernu prevahu. Častejšie držali loptu na kopačkách, ale k vyloženej šanci sa nedostali. V 25´min. zahrozili po prvýkrát aj hostia. Po rohovom kope sa dostal k hlavičke jeden z hráčov Bacúcha, ale umiestnenú, no nie príliš razantnú hlavičku pod brvno zneškodnil Hlinka. Ďalšiu šancu mali hostia v 29´min. K nebezpečnej strele z ľavej strany z 20 metrov sa odhodlal Martinec, ale Hlinka si na dvakrát poradil. Domáci boli nebezpeční najmä po ľavej strane, kde si hosťujúci obrancovia nevedeli poradiť so Šagátom. Ten v 38´min. využil ich zaváhanie. Obohral obrancu a popri vybiehajúcom brankárovi zvýšil na - 2:0. Bol to jeho jubilejný 10.gól v sezóne. Vzápätí mohol pridať aj 11.gól, ale jeho strelu z bezprostrednej blízkosti, keď hosťom zlyhal ofsajd systém, zneškodnil reflexívne brankár Bacúcha. Do 2.polčasu nastúpil Bacúch s odhodlaním vsietiť rýchly kontaktný gól, ktorý by ho vrátil do zápasu. Mal územnú prevahu a aj držanie lopty bolo na jeho strane, ale výraznejšie šance si vypracovali domáci. V 59´min. mal gólovku na nohe opäť Šagát, ale vzájomný súboj vyhral aj tentokrát brankár hostí. Bacúch sa dostával do niekoľkých závarov pred Hlinkovou bránou, ale chýbalo zakončenie. V 61´min. vykopával v páde na bránkovej čiare loptu Kováčik, hostia reklamovali ruku, ale pokračovalo sa v hre. V 77´min. unikol opäť Šagát po pravej strane mu nabiehal Knižka. Domáci útočník sa rozhodol zakončovať individuálne, čo tentoraz nebolo najlepšie riešenie. V 82´min. sa na ihrisko dostal domáci Hudák a hneď jeho prvý kontakt s loptou skončil gólom. Počkal si na rohový kop a krížnou strelou z voleja k žrdi vsietil najkrajší gól zápasu - 3:0. Bol to jeho premiérový zásah v doraste a stál za to. Brusno pod dojmom trojgólového náskoku poľavilo a záver sa ešte zmenil nečakane na drámu. Najprv sa ideálne zavesil do vzduchu po vysokom centri zľava Martinec a hlavou zaznamenal svoj 4.gól v sezóne - 3:1. V poslednej minúte zápasu neustrážili domáci na prvej žrdi výborného hlavičkára Auxta, ktorý znížil na rozdiel jedného gólu - 3:2. V nadstavenom čase mali ešte hostia jednu nebezpečnú strelu, ktorú s námahou vyboxoval Hlinka a udržal pre Brusno 3 body. Bacúch zaknihoval 3.prehru v rade, čo sa mu ešte v krátkej histórii nestalo, ale výkonom určite prítomných divákov uspokojil. Kvalitný zápas pred početnou diváckou kulisou spĺňal kritériá 3.ligy. Brusno si výhrou upevnilo pozíciu lídra súťaže.

Sliač - Banská Štiavnica 4:3 (0:2)

Góly: 5´Peter Ladický - 0:1, 23´Milan Potančok - 0:2, 46´Jakub Gajdoš - 1:2, 51´Marek Pastier - 1:3, 63´Daniel Jackuliak - 2:3, 72´Michal Vronský - 3:3, 80´Jakub Gajdoš - 4:3, v 50´min. nepremenil domáci kapitán Jakub Gajdoš za stavu - 1:2 pokutový kop

Sliač začal zápas veľmi zle, ked už v 5. min. zápasu po kontroverznom góle Ladického vyhrávala Štiavnica 0:1. Po inkasovanom góle chcel Sliač okamžite odpovedať ale nastrelili len brvno. V 23´min., ale prehrával Sliač 0:2, keď po centri do pokutového uzemia sa presadil husťujúci hráč Potančok a nekompromisne zakončil - 0:2. Sliač bol do prestávky ako obarený a nevedel si poriadne ani prihrať. Po prestávke, ale vybehli na ihrisko ako draci a hneď z prvého útoku skóroval Gajdoš, keď unikol hosťujúcemu obrancovi - 1:2. V 50.min stretnutia kopal Sliač penaltu. Na biely bod si postavil loptu Gajdoš, ale neskóroval. Brankár hostí vytiahol krásny zákrok, nasledoval roh. Známe porekadlo nedáš dostaneš sa potvrdilo hneď po odvrátenom rohovom kope, keď po hrubej chybe domáceho stopéra sa dostal hosťujúci kanonier Pastier k lopte a nemal problém skórovať - 1:3. Sliač stále išiel na plné obrátky a chcel tento zápas vyhrať. O pár minút neskôr sa po krásnej akcii Sliač dostal po ľavej strane do pokutového územia, Gajdoš vyskúšal pozornosť brankára, ten loptu iba vyrazil pred seba a Jackuliak už nemal problém namieriť loptu do prázdnej brány - 2:3. Sliač neprestával hrať a domáca tribúna ho hnala do bojovného výkonu. Vďaka nemu prišiel trest pre Štiavnicu v 72.min., keď po rohovom kope trafil parádne loptu Vronský - 3:3. Sliač začal cítiť výhru za dverami a pokračoval vo svojej aktívnej hre smerom dopredu, keď už Štiavnica úplne psychicky aj fyzicky odpadla. Až v 80.min. prišla pre Sliač odmena v podobe víťazného gólu, keď po nakopnutej dlhej lopte neskoro zareagoval brankár a Gajdoš ho prehlavičkoval - 4:3. Po krásnom gólovom divadle sa tešili viac domáci hráči a vyhrali 3. zápas v rade. Banskú Štiavnicu môže mrzieť strata dvojgólového náskoku.

Kalinovo - Hriňová 1:2 (0:1) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 25´Andrej Spodniak - 0:1, 81´Jakub Chriašteľ - 0:2, 85´Marián Jackuliak z 11m - 1:2

Hostia nastúpili do zápasu s jasnou úlohou a to odniesť si 3 body z Kalinova a dostať sa pred vzájomným zápasom s Brusnom na 1.miesto. Zo začiatku začali zo svojou typickou kombinačnou hrou. Domáci sa takmer nedostávali ku lopte. V 20´min. vbehol do pokutového územia Pavel Mičuda bol faulovaný, ale rozhodca posúdil zákrok ako čistý. V 24´min. bol faulovaný hostujúci hráč asi 10 metrov za pokutovým územím, loptu si postavil Andrej Spodniak a krásnou strelou do pravého horného rohu "zavesil" gól - 0:1. Hostia sa po tomto góle uspokojili a o niekoľko minút mohli inkasovať gól po hlavičke domáceho hráča, ale z čiary loptu vyhlavičkoval Timotej Nosáľ. Domáci boli po tejto šanci ešte viac posmelení, ale do konca polčasu sa im nepodarilo skórovať. Od začiatku druhého polčasu sa začali domáci dostávať čoraz častejšie do zakončenia, ale v koncovke nemali šťastie. Takmer celý druhý polčas sa hral na polovici hosťujúceho mužstva. Iba zriedka sa hostia dostávali pred pokutové územie domácich. V 71´min. sa dostal pred šestnástku Martin Straka bol faulovaný, ale píštaľka hlavného rozhodcu opäť zostala nemá. V 81´min. vnikol do pokutového územia Jakub Chriašteľ oproti nemu vybehol brankár hodil si to do strany a takmer z nemožného uhla vsietil druhý gól hostí - 0:2. V 85´min. vnikol do pokutového územia domáci krídelník, ktorého fauloval Hanes a z bieleho bodu sa nemýlil Marián Jackuliak - 1:2. Do konca zápasu si už hostia ustrážili svoj tesný náskok a odvážajú si 3 body. Vďaka lepšiemu skóre sa dostali na 1.miesto pred Brusnom. V 9.kole ho privítajú doma a bude to veľký šláger.

Žarnovica - Divín 2:1 (1:1)

Góly: 20´Michal Hock - 1:0, 37´Vladimír Havrla - 1:1, 87´Michal Hock - 2:1

Hostia pricestovali do Žarnovice v dobrej nálade po víťaznej dohrávke 5.kola v strede týždňa doma s Hodrušou (4:2). Žarnovica potrebovali body ako soľ, aby sa vzdialila tímom z dna tabuľky a preto sa očakával dobrý futbal. Priebeh duelu priniesol priemerný 4.ligový súboj. Po úvodnej oťukávacej desaťminútovke prebrali taktovku zápasu domáci a svoju aktivitu korunovali gólom Hocka v 20´min. - 1:0. Hostia sa dokázali otriasť, vyrovnať hru v strede poľa a ešte do prestávky sa dočkali vyrovnania. Presadil sa najlepší strelec Divína z minuloročnej víťaznej 5.ligovej sezóny Havrla - 1:1. 2.polčas sa pomerne dlho odohrával medzi šestnástkami a šancí sa veľa nerodilo. Čo prešlo pochytali obaja brankári. V závere prejavili väčšiu snahu po výhre domáci. Svojho súpera zatlačili a dočkali sa 3 minúty pred koncom. Mimoriadne cennú výhru pre nich zabezpečil druhým gólom v zápase Hock - 2:1. Žarnovica výhrou poskočila na 9.miesto a dostala sa aj pred Divín.

Hodruša Hámre - Šalková 0:1 (0:1)

Góly: 32´Šimon Bútora - 0:1, čisté konto udržal Matej Janek

Šalková si pripísala nečakané 3 body na horúcej pôde v Hodruši, čím si výrazne vylepšila bodový stav a postavenie v tabuľke. Nie príliš pohľadný zápas s množstvom osobných súbojov, všetko však v rámci fair-play rozhodla úspešná strela Bútoru v 32´min. Domáci sa snažili aspoň vyrovnať, ale po výbornom štarte do súťaže sa v poslednej dobe dostali do veľkej krízy. Ich najväčšie možnosti zneškodnil brankár Janek v spolupráci s obranou Šalkovej a má veľký podiel na prvej výhre svojho tímu na ihrisku súpera v tejto sezóne.

Jesenské - Krupina 0:2 (0:1)

Góly: 35´Marek Výboch - 0:1, 52´Adam Baculík - 0:2, čisté konto udržal Viktor Veróny

Krupina sa po sérii nevýrazných výkonov prezentovala kompaktným výkonom a pripísala si zaslúženú výhru. Pritom narazila na jedno z najofenzívnejších mužstiev ligy, ale dokázala ho ubrániť na nulu. Defenzívna taktika hostí vyšla dokonale, keďže Krupina podnikala nebezpečné výpady smerom dopredu. V každom polčase sa im podarilo jeden takýto útok zakončiť gólom a zaknihovať dôležitú výhru. Krupina sa posunula na 6.miesto, kým domáci klesajú, momentálne sú až na 12.mieste.

Hliník nad Hronom - Tornaľa 1:1 (1:1)

Góly: 7´Michal Ukrop - 1:0, 33´Norbert Švajko - 1:1

Hliník je doma silným tímom čo potvrdil aj proti ambicióznej Tornali. Začal veľmi dobre a už v 7´min. sa ujal vedenia gólom kanoniera Ukropa - 1:0. Tento zápas bol aj súbojom o priebežné 4.miesto. Za tohto stavu by sa naň dostali domáci, ale hostia sa s tým nemienili zmieriť. Postupne hru vyrovnali a dostali sa aj do tlaku. Gól Švajka v 33´min. bol logickým vyústením ich snahy. Po prestávke vychádzali oba tímy predovšetkým z pozornej defenzívy. Veľa šancí sa už nezrodilo. Tornaľa potvrdila, že má asi najlepšiu obranu v lige a remízou si udržala 4.miesto. Hliník zostal hneď za Tornaľou.