9.kolo - Líder Lučenec remizoval v Bánovej, Žiar nečakane doma s Čadcou, Zvolen opäť vyhral, Rimavská Sobota rozstrieľala Novú Baňu a Bodnár sa 10.gólom dotiahol na lídra strelcov Holáka z K.N.Mesta

04.10.2011 19:08

9.kolo - 1. a 2.10.2011

Rimavská Sobota - Nová Baňa 7:1 (2:1)

Góly: 20´Róbert Raisz - 1:0, 22´Andrej Tisovský z 11m - 1:1, 43´Štefan Rubint - 2:1, 57´Zsolt Samu - 3:1, 65´Adrián Balog - 4:1, 68´Jozef Gazda - 5:1, 76´Štefan Melicher - 6:1, 86´Štefan Melicher - 7:1

Súboj mal jednoznačného favorita. Bývalý druholigista patrí k tímom s najlepším útokom v lige a tieto slová chcel proti predposlednej Novej Bani jednoznačne potvrdiť. Hostia v 1.polčase dokázali favoritovi vzdorovať a dokonca vsietili aj gól. Stav - 2:1 im dával do 2.polčasu nádej na dobrý výsledok. Lenže v 2.polčase už bolo na ihrisku iba domáce mužstvo a pridalo ďalších 5 gólov. Najaktívnejším strelcom bol autor 2 gólov Melicher. Do streleckej listiny sa zapísal aj Dávid Bodnár. Svojim 10.gólom v sezóne sa dotiahol na streleckého lídra Holáka z Kysuckého Nového Mesta. Domáci výhrou poskočili na 6.miesto tabuľky a udržali si stratu 2 body na 3.miesto. Nová Baňa utrpela ďalší výprask a jej strata na 14.miesto sa už zväčšila na 8 bodov. Ak sa tento tím nespamätá, o zostupujúcich do 4.ligy bude prakticky jasné už po jeseni. V poslednom roku sa dorasteneckému futbalu v Novej Bani príliš nedarí, čo je škoda, vzhľadom na jeho tradíciu v tomto meste.

Fiľakovo - Bytča 1:3 (0:1)

Góly: 16´Jakub Malík - 0:1, 72´Peter Kendy - 0:2, 74´Peter Kendy - 0:3, 82´Ivan Schneider - 1:3

Zdá sa, že Fiľakovo sa po výbornom vstupe do sezóny dostalo do krízy. Naopak hostia z Bytče potvrdili aj tentoraz nárast formy a po zaslúženej výhre sú na 4.mieste tabuľky. V 1.polčase dostal hostí do vedenia v 16´min. Malík - 0:1. Domáci sa snažili najmä v 2.polčase o obrat, ale naopak v rozpätí od 72´do 74´min. inkasovali dvakrát od Kendyho a bolo po zápase. Kendy už vsietil 9 gólov v sezóne a za lídrom strelcov Holákom z Kysuckého Nového Mesta zaostáva len o 1 gól. Fiľakovu sa už len podarilo zmierniť prehru gólom Schneidera.

Bánová - Lučenec 1:1 (1:1) - pripravené v spolupráci s Lukášom Heuserom

Góly: 32´Andrej Marko - 0:1, 36´Patrik Frko - 1:1

LAFC nastupoval v Bánovej nestratiť zbytočne body, aj keď bol celý tím oslabený o pár hráčov, ktorých nahradili hráči z mladšieho dorastu a zahral si aj náhradný brankár. LAFC hral od úvodu opatrne a snažil sa neinkasovať rýchly gól no na druhej strane po Olšiakovom úniku a jeho prihrávke na voľného Marka otvorili hostia stav na 0-1. Potom sa hráči LAFCu znova stiahli a odrážali útoky Bánovej, nuž o pár minút sa hosťujúca obrana nedohodla a tak hráč Bánovej nečakanou strelou z 30m poslal loptu presne do šibenice, na ktorú bol brankár hostí prikrátky - 1:1. Oba tímy si udržali stav do polčasu a na druhý polčas nastupovala Bánová v snahe prekonať znova čo najrýchlejšie hosťujúcu obranu, čo sa im skoro podarilo, ale utočníkovi domáceho mužstva pred prázdnou bránou vypichol loptu obranca hostí Kovanič a tak sa stav nemenil. 2.polčas sa hral vo veľkom tempe a blízko streleného gólu boli aj hostia, keď brankár vychytal Olšiakovu technickú strelu. Hralo sa hore-dole, ale ani jeden z tímov si nevedel vytvoriť ďalšiu gólovú šancu a tak sa stav zápasu nemenil a skončil nerozhodne 1-1.

Góly: 4´Filip Vuong - 1:0, 9´Denis Michalina - 1:1, 33´Michal Padyšák - 1:2, 41´Tomáš Lipták - 2:2, 51´Matej Čenecký - 2:3, 60´Matúš Hric - 3:3

Domáci nezvládli zápas proti tímu z dolnej polovice tabuľky a nečakane stratili body. Žiar zlyhal najmä z hľadiska premieňania gólových šancí, ktorých bolo počas zápasu dostatok. Aj napriek tomu, že strelili 3 góly, urobili v obrane obrovské chyby, ktoré hostia nemilosrdne trestali a pripísali si nečakaný bod. Čadci môže tento výsledok pomôcť najmä psychicky. Keďže zaváhal aj Lučenec, situácia v tabuľke zostáva nezmenená. Žiar stráca na lídra 1 bod, ale má zápas v Banskej Bystrici k dobru.

Badín - Rajec 3:0 (1:0)

Góly: 14´Matúš Kováč - 1:0, 48´Peter Šipula - 2:0, 75´Róbert Sovák - 3:0, čisté konto udržal René Zamboj

Badín bol proti nováčikovi súťaže od začiatku aktívnejším tímom a už na konci prvej štvrťhodiny zápasu otvoril skóre Kováč - 1:0. Rajec v ďalšom priebehu 1.polčasu už neinkasoval a tak držal stále nádejný stav na dobrý výsledok. Úvod 2.polčasu opäť patril Badínu a tentoraz už v 48´min. zvýšil vedenie Šipula - 2:0. Od tohto momentu už nebolo pochýb o výhre Badína. Záverečnú bodku za stretnutím dal v 75´min. Sovák - 3:0. Pred zápasom bol síce Rajec o skóre pred Badínom, ale zápas vyznel jasne v prospech domácich, ktorí sa posunuli na priebežné 5.miesto. Brankár Zamboj vychytal 3.čisté konto v sezóne a dostal sa medzi brankármi na 3.miesto.

Dolný Kubín - MFK Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 29´Dávid Štóber z 11m - 1:0, 68´Patrik Melicherčík - 2:0, 81´Martin Styk - 2:1

Dolný Kubín bol pred týmto zápasom v tabuľke až za Banskou Bystricou, ale len s minimálnym bodovým odstupom. Domáci pokračovali v dobrom výkone z Novej Bane a aj tentoraz si pripísali plný počet bodov. Skóre zápasu otvoril z penalty na konci prvej polhodiny Štóber - 1:0. Tesný náskok držal Dolný Kubín až do 68´min. Vtedy sa po prvýkrát do streleckej listiny v tejto sezóne zapísal Melicherčík - 2:0. Zdalo sa byť rozhodnuté, ale hostia záver zdramatizovali gólom Styka 9 minút pred koncom - 2:1. Záverečný nápor hostí už vyrovnanie nepriniesol a tak sa domáci dostali touto výhrou na 8.miesto v tabuľke.

Zvolen - Veľký Krtíš 2:0 (1:0)

Góly: 33´Matej Babic - 1:0, 58´Matej Babic z 11m - 2:0, čisté konto udržal Lukáš Hoger

Súboj o 12.miesto tabuľky ovládli domáci hráči. Potvrdili zlepšenú formu a nováčika súťaže zdolali najmä vďaka streleckej pohode Babica. Ten v 33´min. otvoril skóre a v 58´min. z penalty aj uzavrel skóre. Hosťom nemožno uprieť snahu, ale Zvolen bol o niečo lepším tímom a v tabuľke sa dostal práve pred svojho súpera.

Kremnička - Kysucké Nové Mesto 0:3 (0:1)

Góly: 14´Ľubomír Chovanko - 0:1, 68´Erik Gašinec - 0:2, 89´Roman Vlček - 0:3, čisté konto udržal Filip Šupej

Hostia potvrdili jednoznačnú rolu favorita a v Kremničke vyhrali s prehľadom rozdielom triedy. Do streleckej listiny sa tento raz nezapísal najlepší strelec Holák, ani kapitán Belaník, ale ich zastúpili Chovanko, Gašinec a Vlček. Brankár Šupej nemal veľa práce a pripísal si ďalšie čisté konto v súťaži. Kysučania si v tabuľke udržali 3.miesto a po zaváhaní Lučenca a Žiaru stiahli ich náskok na 5 resp. 4 body.