9.kolo - V šlágri jesene otočila Žilina duel v Krásne a je novým lídrom, Sučany vyhrali prestrelku v poslednej Černovej, Predmier rozstrieľal L.Sliače, Staškov natiahol sériu bez prehry na 5 zápasov, Hudek si 9.gólom upevnil pozíciu lídra

06.10.2011 15:56

9.kolo - 1. a 2.10.2011

Góly: 66´Kristián Gábor - 1:0, 77´Lukáš Čmelík - 1:1, 81´Lukáš Čmelík - 1:2

V zápase prvého s druhým sa očakával dobrý zápas, veď išlo o šláger jesene. Domáce mužstvo nestratilo zatiaľ ani bod, hostia mali na konte jednu prehru. Ale zápas bol opakom očakávania. Domáci hrali bojovne a častými faulami prerušovali hru. Zápas sa odohrával medzi 16-kami bez gólových šancí. Žilinčania sa snažili o medzihru v strede ihriska, ale chýbala im finálna prihrávka. Do polčasu si vypracovali len jednu šancu, po prihrávke Kadleca Pochyba sám pred brankárom netrafil dobre loptu.
V druhom polčase strelili domáci nečakane úvodný gól, po tomto góle a prestriedaní sa hráči hostí začali viac pohybovať, čo domácim hráčom robilo problémy. Vyrovnanie prišlo z tresneho kopu, keď striedajúci Čmelík z 25 metrov prestrelil brankára - 1:1. Víťazný gól padol v 81. minúte po individuálnej akcii Čmelíka, keď obišiel domáceho obrancu a sám bežal na brankára, ktorého prestrelil a upravil na konečných - 2:1 pre hosťujúce mužstvo. Aj keď Žilina zápas s náročným súperom vyhrala, za čo si zaslúži pochvalu, robila podľa slov vlastného trénera veľa chýb v prechode z obrany do útoku, nepresnými prihrávkami a slabým pohybom bez lopty. Mladí Žilinčania sa výhrou dostali na čelo tabuľky, keď sa bodovo dotiahli na Krásno.

deviateho miesta na pekné siedme miesto pričom na tretie miesto strácajú len tri bodíky. Už tento víkend ich čaká ťažký zápas

Máj Černová - Sučany 3:4 (1:1) - pripravené v spolupráci s Jakubom Avramom

Góly: 19´Patrik Hric - 0:1, 33´Dávid Lovasovič - 1:1, 57´Marek Pindura - 2:1, 64´Patrik Hric - 2:2, 66´Jakub Karcol - 2:3, 72´Jakub Grieš - 3:3, 83´Michal Vojvoda - 3:4

Zápas ako na hojdačke prinieslo 9.kolo a konkrétne súboj domácej Černovej s hosťujúcimi Sučanmi. Hostia vedomí si sily súpera nechceli stratiť body a tak začiatok sa niesol v opatrnom duchu. Po viacerých náznakoch šancí sa v polovici prvého polčasu presadil Patrik Hric a otvoril skóre tohto atraktívneho duelu. Potom spálili Sučanci ďalšiu šancu a potvrdilo sa známe nedáš dostaneš, keď sa po rohovom kope dorážkou presadil Lovasovič. So skóre 1:1 sa išlo do kabín. Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie domácim a po krížnej prihrávke cez malé vápno do odkrytej brány zasunul loptu Pindura a nasmeroval svoj tím k prvému víťazstvu sezóny. Potom však hosťujúci Tatran pridal, čoho výsledkom bolo rýchle otočenie zápasu, keď sa najskôr presadil opäť Hric, ktorý zaznamenal už 5.gól v druhom zápase, a o malú chvíľu strhol vedenie na stranu Sučian Karcol. Potom však prišiel priamy kop domácich tesne spoza vápna, ktorý rutinérsky premenil Grieš. Oba tímy sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu a po viacerých šanciach na oboch stranách sa presadil po peknej individuálnej strele spoza šestnástky Michal Vojvoda - 3:4. V závere ešte mohol definitívne rozhodnúť Hric, no miesto prihrávky lepšie postavenému spoluhráčovi volil strelu, ktorá len tesne minula bránu.

Góly: 17´Marek Babiš - 1:0, čisté konto udržal Miroslav Badura

V nedeľu  2.10.2011 odohral Staškov 9.kolo proti Závažnej Porube, ktorej sa v poslednej dobe nedarí. Domáci odohrali skvelý 1.polčas, v ktorom dali aj jediný gól zápasu Babišom - 1:0 a vypracovali si ešte viacero šancí. V 2.polčase súper ožil, ale žiadne vyložené šance si nevypracoval. Okrem toho domáci nastrelili 3-krát konštrukciu bránky, ale s výsledkom 1:0 sú aj tak spokojní, lebo udržali 4.miesto tabuľky a na tretí Tvrdéšín strácajú naďalej len 1 bod.

Stráňavy - Hôrky 3:0 (1:0)

Góly: 10´Dávid Mičenec - 1:0, 67´Dávid Mičenec - 2:0, 76´Matej Kuchar - 3:0, čisté konto udržal Daniel Niník, v 29´min. nepremenil domáci hráč Dávid Mičenec za stavu - 1:0 pokutový kop

Stráňavy nadviazali na vydarený zápas v Lietavskej Lúčke a od prvej minúty išli jednoznačne za 3 bodmi. Hlavným ťahúňom domácich za víťazstvom bol Mičenec. Najprv otvoril skóre v 10´min. - 1:0. Potom v 29´min. nepremenil penaltu a pripravil sa tak o hattrick, lebo po prestávke skóroval na - 2:0. Záverečné slovo mal Kuchar štvrťhodinu pred koncom - 3:0. Hôrky boli slabším tímom a ťahali po celý zápas za kratší koniec.

Tvrdošín - Lietavská Lúčka 4:1 (1:0)

Góly: 4´Martin Bača - 1:0, 52´Michal Kováč - 2:0, 75´Matúš Gregorec - 3:0, 83´Juraj Maslo - 4:0, 85´Marián Hudek - 4:1

Tvrdošín potvrdil taktiež úlohu favorita, aj keď sa v 1.polčase strelecky trápil. Najprv dal síce rýchly gól Bača, ale na poistku museli domáci čakať až do 52´min. Tvrdošín mal počas zápasu neustále navrch a v závere svoju výhru prikrášlil 2 gólmi. Jediným svetlým momentom hostí v zápase bol čestný gól Hudeka v 85´min. Svojim 9.gólom v sezóne si upevnil pozíciu streleckého lídra 4.ligy. Až na tento svetlý moment majú nad čím hostia premýšľať.

Predmier - Liptovské Sliače 7:1 (6:0)

Góly: 15´Miloš Klus - 1:0, 22´Andrej Pobijak - 2:0, 25´Miloš Klus - 3:0, 26´Andrej Pobijak - 4:0, 30´Lukáš Čička - 5:0, 32´Pavol Čička - 6:0, 74´Radoslav Vozárik - 7:0, 81´Lukáš Kováčik - 7:1

Súboj o 10.miesto tabuľky vyznel jasne v prospech domáceho tímu. Vysokú výhru Predmiera režírovali najmä dvojgóloví strelci Pobijak a Klus. Pobijak vsietil v prebiehajúcom ročníku už 6 gólov a je na delenom 3.mieste. Sliače herne sklamali a pripísali si najvyššiu prehru v ročníku a naďalej zostávajú v pásme zostupu. Predmier sa výhrou bodovo odpútal od spodku tabuľky a dôležitý bude pre tento tím ďalší zápas v Lietavskej Lúčke.

Liptovský Hrádok - Oravská Jasenica 6:2 (3:1)

Góly: 27´Michal Chomo - 1:0, 31´Martin Števček - 2:0, 44´Michal Žufaj - 3:0, 45´Karol Graňák - 3:1, 50´Viktor Kudláček - 4:1, 55´Milan Brontvaj - 4:2, 57´Filip Slavník - 5:2, 72´Michal Žufaj - 6:2

Domáci dorast sa svojim výkonom rehabilitoval za výprask v predchádzajúcom kole v Sučanoch a po výbornom výkone zdolal svojho súpera z Oravskej Jasenice. Jaseničanom nadelili pekný poltucet a pripísali si ďalšie 3 body do tabuľky, v ktorej poskočili z 9,miesta na 7.miesto. Na 3.miesto Tvrdošína strácajú len 3 body. Už tento týždeň ich čaká ťažký zápas na pôde druhého Krásna nad Kysucou. Jaseničania po 3.prehre v rade klesli na 8.miesto.