9.kolo - Kremnica sa vysokou výhrou nad Kováčovou vrátila na čelo, Hontianske Nemce deklasovali 15 gólmi Trnavú Horu a 5 gólov vsietil Marunčiak, Detva uspela aj v Braväcove, Látky s hladkou výhrou v Očovej, Odzgan z Detvy dal už 13 gólov

11.10.2011 19:36

9.kolo - 1. a 2.10.2011

Bzovík - Horné Hámre 3:0 (0:0)

Góly: 55´Jakub Zelenčík - 1:0, 61´Tomáš Černica - 2:0, 72´Jozef Ližbetin - 3:0, čisté konto udržal Branislav Výboh

Bzovíku sa po dlhom čase konečne podarilo zvíťaziť.O všetkom rozhodol druhý polčas kedy domáci prakticky hostí nepustili k ničomu a 3 gólmi rozhodli zápas.

Braväcovo - Detva 2:3 (1:2) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom

Góly: 5´Jakub Odzgan - 0:1, 10´Peter Dubašák - 1:1, 23´Jakub Odzgan - 1:2, 59´Andrej Miartuš - 1:3, 89´Filip Nosko - 2:3, v 88´min. nepremenil hosťujúci Jakub Odzgan za stavu - 1:3 pokutový kop

Prvý polčas začal z ostra. Rýchly útočník Odzgan ušiel domácej obrane a otvoril skóre 0:1. Domácim vstup do zápasu nevyšiel. No odpoveď na seba nedala dlho čakať. Dubašák strelou z poza 16ky ponad brankára vyrovnal na 1:1. Domáci ovládli hru, mali zopár dobrých šancí no nevyužili ich. Detva to využila a z protiútoku Odzgan po peknej akcii dával na 1:2. Do polčasu sa už nič nestalo, do kabín sa išlo za stavu 1:2. Druhý polčas začal náporom domácich, ktorí museli niečo z výsledkom robiť, ale na pozornú obranu Detvy nič neplatilo. A tak opäť udrela Detva. Z priameho kopu pekne trafil Miartuš 1:3. Domáci zoskupili rady. Vsadili všetko do útoku . To sa im aj podarilo. Nosko peknou strelou vonkajškom z diaľky znížil na 2:3 a vykresal pre domácich šancu aspoň na remízu. Záverečný tlak domácich nič nepriniesol a tak si Detva odviezla z Braväcova cenné 3 body. V 88´min. mohol zabrániť záverečným dramatickým minútam Odzgan, ale nedal penaltu a pripravil sa o hattrick.

Hontianske Nemce - Trnavá Hora 15:1 (7:0) - hostia na zápas nastúpili len s 10 hráčmi

Góly: 9´Juraj Marunčiak - 1:0, 14´Juraj Marunčiak - 2:0, 18´Andrej Šille - 3:0, 24´Michal Gembický - 4:0, 26´Roman Balkóci - 5:0, 29´Šimon Šnajder - 6:0, 33´Andrej Šille - 7:0, 50´Ivan Kubík - 7:1, 53´Juraj Marunčiak - 8:1, 57´Ján Naniaš - 9:1, 60´Michal Gembický - 10:1, 63´Juraj Marunčiak - 11:1, 66´Andrej Šille - 12:1, 72´Michal Gembický - 13:1, 76´Juraj Marunčiak - 14:1, 78´Michal Gembický - 15:1

Zápas snáď ani nepotrebuje komentár. Doteraz najvyššia výhra v ročníku v dorasteneckých súťažiach na strednom Slovensku. Bol to atak na absolútny rekord, ktorý držia dorastenci Brusna z minulej sezóny, keď zdolali Hodrušu Hámre 16:0 v 4.lige juh. Domáci tím sa tak dokonale rehabilitoval za zápas v Detve, kde nie celkom vlastnou vinou prehral. Hontianske Nemce si opäť spravili chuť do futbalu a výrazne si vylepšili skóre, ktoré môže v konečnom účtovaní pri momentálnej vyrovnanosti čela tabuľky rozhodovať. Trnavej Hore neostáva nič iné, len veľmi rýchlo zabudnúť na tento debakel a pokúsiť sa bodovať v ďalších kolách. 5 gólmi sa blysol Juraj Marunčiak, 4krát sa presadil Michal Gembický a hattrick zaznamenal kapitán Andrej Šille.

Sielnica - Dudince 0:3 (0:1)

Góly: 33´Dimitrij Farion - 0:1, 49´Lukáš Dodok - 0:2, 58´Rastislav Močár - 0:3, čisté konto udržal Lukáš Varday

Na ťažkom teréne mali hostia neustálu hernú prevahu, ale dlho sa strelecky trápili. V 1.polčase využili z množstva šancí iba jednu a Farion otvoril skóre - 0:1. Po prestávke sa predsa len presadili viac a gólmi Dodoka a Močára zvýšili vedenie na - 3:0. Dudince zažívajú zatiaľ fantstickú sezónu. Veď po 9.kole sú na 5.mieste so stratou 1 bodu na vedúcu Kremnicu. Sielnica je naďalej s 1 výhrou predposledná.

Očová - Látky 1:4 (0:3)

Góly: 6´Ján Koristek - 0:1, 14´Lukáš Olšiak - 0:2, 31´Andrej Segeč - 0:3, 67´Dávid Čerhýň z 11m - 1:3, 79´Peter Krkoš - 1:4

Látky pokračovali aj v Očovej vo výbornom výkone z minulého kola proti Kremnici a už v 1.polčase jednoznačne rozhodli o svojom ďalšom víťazstve. Premiérovo sa do streleckej listiny zapísal Koristek, poňom sa zadarilo Lukášovi Olšiakovi a do prestávky pridal svoj 6.gól sezóny Segeč. Očová sa v 2.polčase napriek zlepšenej hre zmohla len na jeden presný zásah. Už tradične sa z penalty presadil Čerhýň, ktorý navyše hral ako brankár, keďže Očovej chýbal tradičný gólman - 1:3. 10 minút pred koncom poistil jasnú výhru Látok Krkoš - 1:4. Očová tak po dobrom štarte do sezóny postupne stráca kontakt s čelom súťaže. Látky si udržali 4.miesto.

Góly: 22´Miloš Lachký - 1:0, 23´Štefan Stupár - 2:0, 52´Milan Schmidt - 3:0, 54´Ján Kasza - 4:0, 87´Ján Kasza - 5:0, čisté konto udržal Ivan Mriška (75´K.Kundrata)

Po fiasku a vyhorení minulý týždeň v Látkach sa Kremnickým dorastencom podarilo opäť naštartovať svoj motor, aj keď v určitých fázach hry bolo na nich vidieť, že hrajú len toľko čo potrebujú a nejdú do duelu na sto percent. Po úvodnom zastreľovaní sa domácich kanonierov sa ako prvý podujal rozvlniť súperovu sieť útočník Miloš Lachký. Po pár minútach ho napodobnil Štefan Stupár, ktorý po svojom parádnom góle predviedol v Kremnici netradičnú oslavu gólu premetom dozadu. Oslava gólu bola z jeho strany vydarená, ako keby to mal byť jeho posledný gól v tejto sezóne... Bohužiaľ po vzájomnom incidente v druhom polčase so súperom nastala na ihrisku „strkanica“, v ktorej Štefan Stupár po napadnutí od protihráča zareagoval ako nemal, za čo si vyslúžil červenú kartu. Bohužiaľ prišla vo veľmi nevhodnom období, nakoľko menovaný hráč bol v podmienečnom treste, ktorý mu týmto vstúpi do platnosti ako trest nepodmienečný a na ihrisku ho zrejme dlhšiu dobu neuvidíme. Strelecky sa po dlhšej odmlke konečne prebudil aj Ján Kasza a svojimi dvomi gólmi opäť zamieril na špicu streleckej tabuľky V. ligy dorastu. Do streleckej listiny sa zapísal aj Milan Schmidt, ktorého efektne kopnutý strieľaný center našiel tú správnu medzeru a padol do súperovej siete.

Stožok - Pliešovce 3:2 (1:1) - pripravené v spolupráci s raidenkom

Góly: 13´Martin Popper - 0:1, 40´Patrik Gondáš - 1:1, 47´Marek Mikuš - 2:1, 51´Marián Ozan - 2:2, 68´Patrik Gondáš - 3:2, v 63´min. nepremenil domáci kapitán Miroslav Solárik za stavu - 2:2 pokutový kop

Pliešovce zo začiatku pritlačili, ale keď dali prvý gól, Stožok sa prebral a vsietil vyrovnávajúci. Do konca polčasu a do polovice druhého polčasu sa hralo pomerne vyrovane, ale ako Stožok vsietil gól na 3:2 tak dosť vypol a Pliešovce veľmi pritlačili nastrelili aj žrď, ale gól sa im nepodarilo dať. Stožok zahodil pokutový kop, ale nakoniec si 3 body udržal. Vzhľadom na vysokú výhru Kremnice, prišli domáci po jednom kole o líderskú pozíciu.