9.kolo - Tisovec a Čierny Balog potvrdili rolu favorita, Tomášovce nestačili na Hnúšťu, Klenovec sa odlepil z dna, hokejová prestrelka v Cinobani, na Rácza sa v tabuľke strelcov doťahuje Váradi

04.01.2012 14:28

9.kolo - 1. a 2.10.2011

Vidiná - Tisovec 0:3 (0:0)

Góly: 75´Jakub Matula - 0:1, 82´Marián Oravec - 0:2, 90´Jakub Matula - 0:3, čisté konto udržal Tomáš Šebeňa

Tisovec sa u nováčika poriadne natrápil. Vyhral síce rozdielom triedy, ale góly vsietil až v záverečnej štvrťhodine. Vidiná počas celého zápasu veľmi dobre bránila a držala hosťujúcich strelcov na dištanc. Líder si vydýchol až v 75´min., kedy konečne vsietil prvý gól. Jeho autorom bol Matula - 0:1. Vidiná otvorila obranu v snahe vyrovnať a hostia pridali ešte 2 góly Oravcom a opäť Matulom - 0:3. Hosťujúci brankár Šebeňa nemal veľa práce a po dlhšom čase si pripísal čisté konto. Tisovec naďalej drží líderskú pozíciu. Vidiná po výhre Klenovca klesla na posledné miesto.

Dolná Strehová - Čierny Balog 0:6 (0:4)

Góly: 14´Martin Kováčik - 0:1, 20´Martin Kováčik - 0:2, 35´Martin Kupec - 0:3, 38´Martin Kováčik - 0:4, 47´Martin Kupec - 0:5, 90´Marek Pendziviater - 0:6, čisté konto udržal Michal Bambura

Dorast hosťujúceho mužstva celý zápas ovládal hru. Úvodnú aktivitu zúročil už v 14´min. Kováčik. Ten istý hráč zvýšil v 20´min. na - 0:2. Hostia doslova valcovali svojho súpera a do prestávky pridali ešte ďalšie 2 góly. Najprv skóroval Kupec a po ňom zavŕšil hattrick Kováčik - 0:4. Po zmene strán už Tatranci kontrolovali priebeh, mnohé šance nevyužili, ale aj tak sa ešte presadili Kupec a Pendziviater - 0:6. Domáci uznali, že Tatranci zaslúžene vyhrali. Čierny Balog hrá v obrovskej pohode a forme a šliape lídrovi na päty.

Tomášovce - Hnúšťa 1:3 (1:2)

Góly: 16´Miroslav Jakubec - 0:1, 27´Július Legén - 0:2, 30´Miroslav Siviček - 1:2, 89´Július Legén - 1:3

Hnúšťa sa postarala o najväčšie prekvapenie 9.kola. Zlepšenú formu potvrdila aj na ihrisku favorita v Tomášovciach. Domáci doteraz na vlastnom ihrisku nestratili ani bod, ale proti Hnúšti ťahali za kratší koniec. Hostia hrali bojovne, sebavedomo a odvážne smerom dopredu. Ich prvý gól padol v 16´min. Vsietil ho kapitán Jakubec - 0:1. Veľmi dôležitý bol druhý gól Legéna v 27´min. - 0:2. Domáci zdvihli hlavu v 30´min. Kontaktný gól vsietil Siviček - 1:2. Lenže v zostávajúcom priebehu už nedokázali skórovať aj napriek veľkej snahe. Hnúšťa teda získala nečakané 3 body a natiahla sériu zápasov bez prehry už na 4. Poistku prekvapujúcej výhre dal minútu pred koncom Legén. Hnúšťa stúpa v tabuľke, momentálne je už siedma. Tomášovce naopak po druhej prehre v rade klesli na 4.miesto.

Nenince - Halič 0:4 (0:1)

Góly: 34´Ján Valko - 0:1, 53´Ján Borovec - 0:2, 85´Arpád Váradi - 0:3, 90´Arpád Váradi - 0:4, čisté konto udržal Erik Hudec (87´Ján Piatrik), v 51´min. nepremenil domáci hráč Viktor Rég za stavu - 0:1 pokutový kop

Halič dokázala využiť ďalšie zaváhanie Tomášoviec a po solídnom výkone vyhral bez problémov v Neninciach. 1.polčas bol pomerne vyrovnaný, ale aj tak sa hostia dokázali presadiť v 34´min. gólom Valka - 0:1. Kľúčový moment zápasu sa odohral v 51´min. Domáci dostali výhodu pokutového kopu, ale Rég neskóroval!!! Následne na druhej strane skóroval Borovec a poslal domácich do kolien - 0:2. V závere sa ešte presadil 2 gólmi Váradi, celkovo dal už 15 gólov, a Halič má najlepší útok v lige, ktorý dal už 37 gólov. Nenince zaznamenali už 6.prehru v sezóne a sú na 10.mieste.

Poltár - Revúca 4:2 (2:2)

Góly: 4´Oliver Sabó - 1:0, 13´Jozef Valaštek - 1:1, 31´Jozef Valaštek - 1:2, 35´Ján Berky - 2:2, 84´Oliver Sabó - 3:2, 90´Lukáš Valentíny - 4:2, vo 8´min. nepremenil domáci hráč Oliver Sabó za stavu - 1:0 pokutový kop

Domáci svoj zápas začali ukážkovo. Už hneď v úvode zorganizovali nádhernú futbalovú akciu, na konci ktorej bol po centri Kojnoka Sabó - 1:0. V ďalších minútach domáci zahodili ďalšie šance a všetko vyústilo nepremeneným pokutovým kopom Sabóa. Lopta lízla brvno nad spojnicou. Potom skončil sólový nájazd domáceho kanoniera  v 11´min. po prelobovaní brankára na brvne. Dobrú formu potvrdila aj Revúca, ktorá po dvoch fatálnych chybách obrany domácich strhla vedenie na svoju stranu. Dvakrát sa presadil Valaštek. Našťastie tu bol Berky, ktorý po exportnej strele vyrovnal - 2:2. Po prestávke mali hostia veľkú možnosť v 50´min., keď po chybe brankára Rončáka skončila lopta na brvne. Domáci búšili do obrany hostí aj po prestávke a nakoniec to vyústilo do vedúceho gólu Sabóa v 84´min. - 3:2. Trafil sa nádhernou hlavičkou. V samom závere sa rútil na bránu hostí Valentíny, ktorý s prehľadom premenil a stanovil konečné skóre - 4:2. Poltár teda vyhral priamy súboj o 5.miesto a odsunul Revúcu pod seba. Aj napriek zahodenej penalte si veľkú pochvalu zaslúži domáci Sabó, ktorý bol ozdobou stretnutia.

Cinobaňa - Kokava nad Rimavicou 7:4 (4:3) - domáci nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 19´Dávid Horváth - 1:0, 22´Pavol Gereg - 2:0, 24´Matej Kubinec - 2:1, 28´Pavol Gereg - 3:1, 33´Roman Berky - 4:1, 37´Dominik Kamas - 4:2, 42´Lukáš Furák - 4:3, 57´Róbert Berky - 5:3, 60´Vojtech Šereš - 6:3, 81´Matej Kubinec - 6:4, 88´Pavol Gereg - 7:4

V Cinobani sa zrodil hokejový výsledok. Obrany oboch tímov stáli na hlinených nohách. Domáci vsietili 7 gólov a pritom odohrali celý zápas len s 10 hráčmi!!! Gólovú prestrelku začal v 19´min. Horváth - 1:0, následne zvýšil na - 2:0 Gereg, ale hostia kontrovali Kubincom - 2:1. Keď Cinobaňa zvýšila gólmi Gerega a Berkyho na - 4:1, vyzeralo to z hosťami veľmi zle. Ale Kamas a po ňom Furák vrátili ešte do prestávky Kokavu naspäť do hry - 4:3. Divoký priebeh pokračoval aj po zmene strán. Berky a Šereš získali opäť trojgólový náskok pre Cinobaňu, ale Kubinec svojim 2.gólom v zápase znižil na - 6:4. Cennú výhru domácich spečatil 2 minúty pred koncom svojim 3.gólom v zápase Gereg - 7:4. Domáci sa touto výhrou posunuli na 8.miesto a vzdialili sa tímom z chvosta tabuľky, medzi ktoré patrí aj Kokava.

Klenovec - Hajnáčka 3:1 (2:0)

Góly: 15´Vladimír Cibuľa - 1:0, 20´Roland Tóth - 2:0, 88´Dávid Dovala - 3:0, 89´Csaba Zsíroš - 3:1

Klenovec zvládol ďalší domáci zápas a konečne sa odlepil z posledného miesta. Dôležitý bol úvod zápasu, kedy si domáci gólmi Cibuľu a Tótha vypracovali dvojgólový náskok. Ten dokázali udržiavať až do konca zápasu a v 88´min. ho ešte prikrášlil Dovala - 3:0. V predposlednej minúte sa aspoň čestného gólu dočkali aj hostia. Na - 3:1 upravil Zsíroš. Najlepší strelec súťaže Rácz vyšiel tentoraz strelecky naprázdno.