9.kolo - Prvá prehra lídra v sezóne, všetci nováčikovia vyhrali a stíhajú Liskovú, Trstená rozstrieľala Likavku, Klačan sa 2 gólmi vrátil na čelo strelcov

12.01.2012 21:18

9.kolo - 1. a 2.10.2011

Vrútky - Lisková 2:0 (1:0)

Góly: 31´Michal Klačan - 1:0, 81´Michal Klačan - 2:0, čisté konto udržal Marek Matúška

Šláger kola priniesol prvú prehru lídra v sezóne. Vrútky sa na Liskovú veľmi dobre pripravili a nepustili ho k svojej tradičnej kombinačnej hre. Domáci boli nebezpeční aj smerom dopredu. Strelecký súboj 2 najlepších strelcov ligy Klačana a Šípku vyznel v prospech najlepšieho strelca 5.ligy z minulej sezóny. V 31´min. vsietil prvý gól a v čase najväčšieho náporu hostí, ktorí sa snažili odvrátiť prvú prehru v súťaži, pridal 9 minút pred koncom poistku - 2:0. Situácia na čele tabuľky je mimoriadne vyrovnaná a Vrútky si výhrou udržali 4.miesto. Liskovej náskok na čele sa stenšil zo 7 na 4 body.

Biely Potok - Rabča 5:0 (3:0)

Góly: 12´Patrik Vierik - 1:0, 18´Matej Vierik - 2:0, 42´Adam Prídavok - 3:0, 64´Jakub Sleziak - 4:0, 65´Patrik Vierik - 5:0, čisté konto udržal Adam Rechtorík

Druhý tím tabuľky sa pustil do svojho súpera z Rabče s veľkou chuťou a v 12´min. otvoril skóre Patrik Vierik. O 6 minút pridal druhý gól kapitán Matej Vierik a hostia rezignovali. Počas celého zápasu sa nezmohli na väčší odpor a prakticky neustále len bránili. Napriek tomu neubránili najlepšieho strelca domácich Prídavka, ktorý zvýšil pred prestávkou na - 3:0. Po zmene strán domáci zvoľnili tempo, ale aj tak 2 zlepenými gólmi v polovici 2.dejstva navýšili vedenie na - 5:0. Čerešničkou na torte bola 3.vychytaná nula Rechtoríka. Biely Potok stiahol po zaváhaní Liskovej svoju stratu na 1.miesto na 4 body.

Dlhá nad Oravou - Zuberec 5:1 (2:0)

Góly: 40´Andrej Kožienka - 1:0, 41´Juraj Jendrišek - 2:0, 52´Andrej Kožienka - 3:0, 68´Juraj Jendrišek - 4:0, 70´Tibor Mudroň - 5:0, 87´Mário Romaňák - 5:1

Aj Dlhá bola favoritom duelu, ale bodový rozdiel medzi ňou a Zubercom bol iba 1bodový. 1.polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu a nič nenasvedčovalo na jednoznačnú záležitosť nováčika. Zlom nastal v závere 1.polčasu, kedy vsietili domáci 2 zlepené góly. Presadili sa striedajúci Kožienka a Jendrišek. Po zmene strán striasli domáci nervozitu z dôležitosti zápasu a ďalšími gólmi postupne zvýšili vedenie až na - 5:0. Zuberec sa dočkal aspoň čestného gólu. 3 minúty pred koncom skorigoval vysokú prehru kapitán Romaňák. Rovnako ako pre Biely Potok, aj pre Dlhú platí, že stiahla náskok lídra na 4 body.

Liesek - Turany 1:3 (1:1)

Góly: 10´Tomáš Koleják - 1:0, 12´Ján Vrabec - 1:1, 68´Rastislav Bochnička - 1:2, 89´Libor Majerík - 1:3

Všetci traja nováčikovia sú výrazným oživením súťaže. Turany to potvrdili na pôde dvanásteho Lieseku, kde síce v úvode prehrávali gólom kapitána Kolejáka, ale kapitán hostí Vrabec prakticky okamžite odpovedal - 1:1. Na ďalší gól sa čakalo až do 68´min. Do vedenia - 1:2 posunul hostí druhý najlepší strelec ligy Bochnička svojim 9.gólom. Liesek sa v závere snažil získať aspoň bod, ale minútu pred koncom spečatil 5.výhru Turian v sezóne Majerík - 1:3. Liesek zostal po 7.prehre na 13.mieste a nutne potrebuje bodovať. Turany využili zaváhanie Zuberca a poskočili na 5.miesto.

Zákamenné - Oravské Veselé 3:0 (1:0)

Góly: 33´Erik Kurňavka - 1:0, 47´Peter Vrábeľ - 2:0, 82´Erik Kurňavka - 3:0, čisté konto udržal Lukáš Florek

Zákamenné sa po 4 výhrach vonku, dočkalo prvej domácej výhry pred 50 divákmi. Strojcom prvého domáceho úspechu bol najmä Kurňavka, strelec 2 gólov. Ten prvý vsietil po polhodine hry a tým druhým pečatil skóre na konci zápasu na - 3:0. Medzitým sa ešte zapísal do streleckej listiny po prestávke Vrábeľ. Zaslúženú výhru domácich podčiarkol 3.vychytanou nulou Florek. Oravské Veselé neskórovalo už 374 minút a situácia tohto tímu sa začína komplikovať, lebo sa naň doťahujú tímy z dna tabuľky. Zákamenné sa drží v tesnom bodovom odstupe od 2.miesta.

Bešeňová - Sihelné 4:0 (3:0)

Góly: 22´Matej Červeň - 1:0, 25´Martin Didek - 2:0, 29´Rastislav Ježovica - 3:0, 56´Adrián Hablák - 4:0, čisté konto udržal Michal Palacka

Bešeňová zvládla sériu 3 domácich zápasov za sebou na výbornú a pripísala si 9 bodov. Podobne ako proti Lieseku aj teraz domácim chvíľu trvalo, kým sa strelecky presadili. Na prvý gól sa čakalo 22 minút a potom sa to už rozbehlo. Otvárací zásah si zapísal Červeň. O 3 minúty pridal druhý gól Didek a o ďalšie 4 minúty uzavrel efektívnu 7minútovku domácich Ježovica - 3:0. Potom sa stretnutie už iba dohrávalo a domáci z množstva šancí vyťažili ešte jeden gól. V 56´min. stanovil konečné skóre Hablák - 4:0. Brankár Palacka udržal po druhýkrát v rade čisté konto. Sihelné tentoraz na súpera nestačilo, ale výkony Bešeňovej majú v súčasnosti stúpajúcu tendenciu.

Trstená - Likavka 5:0 (2:0)

Góly: 14´Ľubomír Lepáček - 1:0, 41´Ľubomír Lepáček - 2:0, 50´Patrik Gembala z 11m - 3:0, 55´Ľubomír Lepáček - 4:0, 80´Tomáš Ulrich - 5:0, čisté konto udržal Martin Števaňák

Súboj o 11.miesto, ktoré zaručuje záchranu vyznel nečakane jasne v prospech domácich. Tým po dlhšej dobe vyšiel zápas a dosiahli ešte len svoje 3.víťazstvo. Hlavným hrdinom zápasu bol kapitán Trstenej Lepáček, autor hattricku. Do streleckej listiny sa zapísali aj Gembala z penalty a Ulrich. Brankár Števaňák udržal 3.nulu v sezóne a je najsvetlejším zjavom Trstenej v sezóne. Likavke duel vôbec nevyšiel a obaja súperi si vymenili tabuľkové postavenie. Na zostupovom 12.mieste je už Likavka.