9.kolo - Divín uspel aj v Klenovci, Halič zdolal Tisovec, Strehová neuspela v Čiernom Balogu, Krupčiak si drží 3gólový náskok v tabuľke strelcov

07.11.2010 15:58

9.kolo

Klenovec - Divín 0:4 (0:4)

Góly: 25´Vladimír Havrla - 0:1, 31´Peter Sára - 0:2, 33´Mário Sekereš - 0:3, 39´Mário Sekereš - 0:4, čisté konto udržal Radoslav Fiľo

Divín potvrdil úlohu favorita aj v Klenovci a o výhre rozhodol štyrmi gólmi v rozpätí od 25´do 39´min. Strelecky sa opäť presadil kapitán Sekereš, tentoraz dvakrát. Divín si vďaka zváhaniu Dolnej Strehovej vytvoril už sľubný 5 bodový náskok na čele.

Ružiná - Poltár 1:1 (1:0)

Góly: 8´Lukáš Balogh - 1:0, 46´Oliver Sabó - 1:1

Ružiná si pripísala cenný bod proti Poltáru. Balogh zabezpečil domácim rýchle vedenie, hosťujúci Sabó rýchlo po prestávke vyrovnal, ale naviac sa už opäť sa trápiaci Poltár nezmohol a na postup späť do 4.ligy už môže prakticky zabudnúť. Na Divín stráca už 10 bodov.

Veľký Blh - Sklabiná 2:2 (2:1)

Góly: 14´Kristián Tóth - 1:0, 15´Frederik Matikovský - 1:1, 31´Erik Havran - 2:1, 46´Tomáš Zošák - 2:2

Dôležitý bod vybojovali proti Sklabinej aj hráči z Veľkého Blhu. Domáci viedli gólom Tótha, na ktorý hneď odpovedal Matikovský. Do prestávky však Havran opäť strhol vedenie na stranu domácich. Vo forme hrajúci Zošák po prestávke okamžite vyrovnal, ale víťazný gól už hostia nevsietili a zo ziskom bodu asi nie sú spokojní, keďže majú iné ambície.

Kokava nad Rimavicou - Hnúšťa 7:1 (3:0)

Góly: 24´Mário Sendrei - 1:0, 30´Gejza Radič - 2:0, 41´Filip Brezňan - 3:0, 72´Patrik Bartoš - 4:0, 73´Mário Sendrei - 5:0, 78´Miroslav Jakubec - 5:1, 85´Mário Sendrei - 6:1, 90´Mário Sendrei - 7:1

Kokava sa rehabilitovala za slabé výkony z minulých kôl a prekvapujúco si to odskákala Hnúšťa, ktorá naposledy vyprášila D.Strehovú a zdolala aj Halič. Bol to zápas jedného hráča, kapitána domácich, Mária Sendreia autora 4 gólov. Hnúšťa sa zmohla iba na čestný gól zásluhou Jakubca. Kokava sa výhrou vzdialila posledným trom tímom súťaže a môže dýchať pokojnejšie.

Ipeľ Balog nad Ipľom - Revúca 2:2 (2:1)

Góly: 4´Patrik Zubák - 0:1, 5´Adam Radoš - 1:1, 39´Erik Krupčiak - 2:1, 59´Juraj Ganaj - 2:2

Kuriozitou duelu bol fakt, že hostia odohrali zápas len s 10 hráčmi, ale za veľkú bojovnosť a aj futbalovú kvalitu si bod zaslúžili. Pomohol im rýchly gól Zubáka, na ktorý síce domáci Ipeľ hneď odpovedal, ale potom hostia umnou hrou odolávali náporu domácich. najlepší kańonier Krupčiak predsa len pred polčasom skóroval a zdalo sa, že domáci si už poradia. V 59´min. využil nepozornosť domácej obrany Ganaj a stanovil konečný výsledok - 2:2.

Čierny Balog - Dolná Strehová 3:0 (1:0)

Góly: 20´Martin Štulrajter - 1:0, 80´Martin Štulrajter - 2:0, 83´Martin Štulrajter - 3:0, čisté konto udržal Michal Bambura

Strehová pokračuje v kolísavých výkonoch a tentoraz neuspela v Balogu. Hrdinom zápasu bol 3gólový strelec Štulrajter, s ktorým si obrana hostí nedokázala poradiť. Všetky nebezpečné situácie pred domácou bránou vyriešil k spokojnosti domácich fanúšikov Michal Bambura. Čierny Balog sa výhrou posunul už na 4.miesto v tabuľke.

Halič - Tisovec 2:0 (1:0)

Góly: 15´Arpád Váradi - 1:0, 80´Ján Borovec - 2:0, čisté konto udržal Henrich Gašparovič

Halič sa vrátil na víťaznú vlnu proti stále sa lepšiacemu súperovi. Domácim pomohol rýchly gól kanoniera Váradiho, potom sa čakalo či príde druhý gól domácich alebo hostia vyrovnajú. Zásluhou Gašparoviča v bráne Haliča sa nakoniec udial variant číslo 1, keď 10´min. pred koncom rozhodol o výhre kapitán Borovec. Halič sa posunul znovu na 2.miesto v tabuľke.