9.kolo - Sučany sa pohrali s Turčianskymi, Vrútky porazili Zákamenné, Ľubochňa dostala výprask vo Veselom, na Vojvodu sa dotiahol oddielový kolega Košinár

07.11.2010 19:09

9.kolo

Sihelné - Rabča 3:0 (0:0)

Góly: 49´Mário Kolčák - 1:0, 58´Andrej Sunega - 2:0, 68´Dominik Randiak - 3:0, čisté konto udržal Ľubomír Kozák

Po vyrovnanom 1.polčase domáci zapli na vyššie obrátky a 3 gólmi rozhodli o pohodlnom víťazstve. Strelecky sa presadil aj ich najlepší strelec Sunega. Sihelné sa povinnou výhrou prepracovalo už na 3.miesto v tabuľke, naopak Rabča sa nevie spamätať a patrí jej predposledné miesto so 4 bodmi.

Oravské Veselé - Havran Ľubochňa 7:1 (2:0)

Góly: 30´Matúš Romaňák - 1:0, 39´Matúš Mydlár - 2:0, 62´Július Tomašák - 3:0, 65´Michal Mrocek - 4:0, 66´Július Tomašák - 5:0, 72´Filip Chyla - 5:1, 75´Matúš Romaňák - 6:1, 80´Július Tomašák - 7:1

Oravské Veselé získalo proti poslednému tímu 5.ligy B, Ľubochni dôležité a vysoké víťazstvo. Hostia boli vyrovnaným súperom len prvú polhodinu. Po Romaňákovom zásahu už bola otázkou iba výška skóre. Tomašák zaznamenal hattrick, čestný úspech hostí zásluho Chylu je len slabou náplasťou na katastrofálne výkony hostí v tejto sezóne.

Lisková - Bešeňová 5:1 (2:1)

Góly: 3´Michal Macík - 1:0, 7´Peter Cigaňak - 1:1, 30´Radoslav Hančík - 2:1, 49´Michal Macík - 3:1, 68´Michal Forgáč - 4:1, 90´Dominik Timko - 5:1

Súboj druhého s tretím priniesol zaujímavý futbal a nakoniec jasnú výhru Liskovej. Na bleskový gól Macíka hostia rýchlo odpovedali, ale Hančík strhol znovu vedenie na stranu domácich. Zlomový bol tretí gól Macíka hneď po prestávke. Hosťom nemožno uprieť snahu zvrátiť výsledok, ale dnes bola Lisková lepším tímom, aj keď prehra o 4 góly je pre Bešeňovú krutá.

LM Palúdzka - Liesek 1:3 (0:2)

Góly: 12´Štefan Tomčík - 0:1, 15´Tomáš Koleják - 0:2, 60´Filip Sťahulák - 0:3, 85´Juraj Fiderák - 1:3

Jasná výhra hostí, ktorí dvoma gólmi v prvej štvrťhodine rozhodli. Po prestávke pridal Sťahulák tretí gól a domáci už len korigovali v závere Fiderákom. Liesek sa nenápadne posúva v tabuľke vyššie, momentálne mu patrí 5.miesto, len s 3 bodovou stratou na druhú Liskovú. Naopak Palúdzka má úplne iné starosti, má len 6 bodov a je až na 12.mieste.

Likavka - Zuberec 6:0 (1:0)

Góly: 36´Dávid Kajúch - 1:0, 62´Štefan Mišík - 2:0, 76´Daniel Uličný - 3:0, 78´František Matúška - 4:0, 83´Jakub Huba z 11m - 5:0, 86´Filip Fajkoš - 6:0, čisté konto udržal Jozef Krakovský

Likavka s prehľadom zdolala Zuberec rozdielom 2 tried. Hostia odolávali len do prvého gólu v 36´min. Domáci už poskočili na 4.miesto a potvrdili, že patria k špičke 5.ligy B. Zuberec čaká v tomto roku boj o záchranu a bude sa snažiť zbierať body najmä na domácom ihrisku.

Sučany - Turčianske Teplice 6:0 (3:0)

Góly: 4´Christián Chovanec vlastný gól - 1:0, 7´Lukáš Košinár - 2:0, 36´Lukáš Košinár - 3:0, 55´Ján Majerčík - 4:0, 60´Lukáš Košinár - 5:0, 76´Jakub Karcol - 6:0, čisté konto udržal Marek Dubašák

Sučany pokračujú v neuveriteľnej bilancii. Po svojom vstupe do 5.ligy vyhrali zatiaľ všetkých 9 zápasov. Proti Turčianskym Tepliciam bolo veľmi rýchlo po zápase. Po vlastnom góle Chovanca a Košinárovej trefe viedli domáci v 7´min. už 2:0. Domáci potom zvoľnili, ale po polhodine sa opäť presadil v pohode hrajúci Košinár, ktorý v 60´min. zavŕšil hattrick. Michal Vojvoda sa tentoraz strelecky nepresadil, ale určite ho to nemrzí, keďže jeho tím má po 9.kole už 8 bodový náskok na čele súťaže. Marek Dubašák vychytal svoju 3.nulu v sezóne a je najlepší v lige.

Vrútky - Zákamenné 3:2 (2:0)

Góly: 2´Patrik Lejtrich - 1:0, 43´Martin Jurina - 2:0, 68´Richard Kakus - 2:1, 70´Michal Klačan - 3:1, 82´Peter Vrábeľ - 3:2

Na Zákamennom sa prejavilo isté sklamanie z domácej prehry proti Sučanom, čo sa prejavilo najmä v 1.polčase, ktorý patril domácim. Získali dvojgólový náskok a vyzeralo to na ich jasnú výhru. Po prestávke však hostia zabojovali a gólom Kakusa sa vrátili do zápasu. Nepoložil ich ani okamžitý tretí gól Klačana a Vrábeľ ešte zdramatizoval záver asi najzaujímavejšieho zápasu 9.kola. Vrútky sa výhrou dostali bod pred svojho súpera.