9.kolo - Černová zakopla doma s Jasenicou, Rajec a L.Sliače víťazne, prvýkrát vyhrala aj Terchová, v tabuľke strelcov žiadna zmena

08.11.2010 20:36

9.kolo

Terchová - Lietavská Lúčka 4:3 (1:1)

Góly: 40´Juraj Vantúch z 11m - 1:0, 45´Michal Šimún - 1:1, 48´Juraj Noga - 2:1, 64´Juraj Vantúch - 3:1, 66´Juraj Vantúch - 4:1, 88´Gabriel Pupiš - 4:2, 90´+ Miloš Matúšek - 4:3

Terchová zvíťazila prvýkrát v sezóne a oživila svoje šance na záchranu. Po vyrovnanom 1.polčase odskočili domáci Lúčke na rozdiel 3 gólov aj vďaka autorovi hattricku Vantúchovi. Hostia sa spamätali až v samom závere, dvomi gólmi ešte zdramatizovali priebeh, ale na vyrovnanie už nemali dosť času. Lietavská Lúčka tak po výborných výsledkoch, kedy zdolala aj lídra z Černovej zakopla na ihrisku posledného tímu súťaže.

Krásno - Liptovské Sliače 1:4 (1:2)

Góly: 10´Tomáš Mišovie - 0:1, 26´Lukáš Mišata - 0:2, 33´Branislav Macura - 1:2, 53´Matúš Tavel - 1:3, 89´Lukáš Mišata - 1:4

Domáci boli počas celého zápasu aktívnejší, ale len po šestnástku a tam ich snaha väčšinou končila. Sliačania mali veľkú produktivitu, keď zo šiestich striel premenili 4. Najskôr v 7´strela domáceho útočníka len tesne minula bránu. Hostia kopali v 10´priamy kop, na centrovanú loptu vyskočil najvyššie Tomáš Mišovie a hlavičkou pod brvno otvoril skóre 0:1. V 26´ znova po priamom kope lopta našla Lukáša Mišatu a ten strelou k žrdi zvýšil na 0:2. Domáci znížili v 33´, keď z ofsajdovej pozície prestrelil Kováčika , Branislav Macura. Potom sa až do záveru polčasu hra pritvrdila a odniesol si to Tomáš Huntoš, ktorého vyniesli z ihriska na nosidlách za zákrok, ktorý nebol ani odpískaný. Po prestávke sa domáci znovu viac snažili, prišiel však rýchly protiútok hostí a Matúš Tavel v 53´krížnou strelou z 15-tich metrov k žrdi zvyšoval už na 1:3. To bola ťažká rana pre domácich. Ich snahu zastavil Matúš Littva, keď vykopol loptu z bránkovej čiary, keď Sýkora už obstrelil vybiehajúceho brankára. V 62´ pri breaku Macuru vybehol brankár Kováčik pred šestnástku a loptu vyhlavičkoval do bezpečia. Hlavný rozhodca však videl ruku a nasledovala červená karta!!! Do bránky sa postavil Dvorský a svojimi zákrokmi potešil svojich spoluhráčov. Macura ho síce raz prekonal, ale na čiare ho zastúpil Tomáš Mišovie. V 89´ zachytil rozohrávku v obrane Michal Sliacky, ideálne nahral Lukášovi Mišatovi a ten krížnou strelou k žrdi uzavrel skóre na 1:4.

Predmier - Hôrky 2:1 (1:1)

Góly: 8´Maroš Rolček - 0:1, 30´Lukáš Čička - 1:1, 75´Lukáš Čička - 1:2

Predmier potvrdil, že je na domácom ihrisku silným tímom, naopak Hôrky potvrdili, že sú z formy. V Predmieri sa síce ujali vedenia Rolčekom, ale to bolo z ich strany všetko. Hrdinom domácich sa stal Čička, ktorý 2 gólmi otočil priebeh duelu a zabezpečil Predmieru dôležité 3 body. Problémom Hôrok je fakt, že ak sa nedarí strelcovi Makukovi, nemá ho kto zastúpiť.

Stráňavy - Liptovský Hrádok 0:1 (0:0)

Góly: 76´Radoslav Hliničan - 0:1, čisté konto vychytal Gabriel Uličný

Liptovský Hrádok uspel v druhom zápase po sebe a tentoraz na ihrisku dovtedy tretích Stráňav. Domáci sa herne trápili, nevužili niekoľko šancí až ich potrestal Hliničan v 76´min. Hostia už najtesnejší náskok ustrážili a zdá sa, že sa v Hrádku blýska na lepšie časy.

Rajec - Závažná Poruba 5:0 (1:0)

Góly: 45´Ladislav Dubovan - 1:0, 53´Michal Dubovan - 2:0, 55´Peter Miko - 3:0, 75´Róbert Židek - 4:0, 89´Tomáš Sudor - 5:0, čisté konto udržal Matej Fraštia

Rajec využil nečakané zaváhanie Černovej a skresal jej náskok na čele o ďalšie 2 body. V súboji s Porubou bol zlomový prvý gól, ktorý domáci vsietili do kabín. Po prestávke pridali rýchlo ďalšie 2 góly a potom bola otázkou už len výška skóre. Zdá sa, že Rajec sa pred záverom jesennej časti dostáva do výbornej formy. Poruba držala krok s Rajcom iba v 1.polčase a to je málo. Opäť sa prepadla v tabuľke na 12.miesto.

Trstená - Raková 6:0 (1:0)

Góly: 7´Lukáš Vittek - 1:0, 53´Andrej Sobek - 2:0, 69´Lukáš Vittek - 3:0, 75´Dominik Maťovčík - 4:0, 84´Tomáš Ulrich - 5:0, 90´Lukáš Vittek - 6:0, čisté konto udržal Miroslav Michalec

Raková nezopakovala výborný výkon so zápasu s Rajcom a zaslúžene prehrala rozdielom 2 tried. Hrdinom duelu bol domáci trojgólový strelec Vittek, ktorý otváral aj uzatváral skóre zápasu. Domáci výhrou udržali kontakt so stredom tabuľky a dotiahli sa na rozdiel 2 bodov za Rakovú.

Máj Černová - Oravská Jasenica 2:2 (1:0)

Góly: 41´Marek Pindura - 1:0, 56´Erik Polák - 1:1, 73´Erik Polák - 1:2, 90´Dávid Lovasovič - 2:2

Líder súťaže nečakane zaváhal doma proti Jasenici. Po vedúcom góle Pinduru sa zdalo, že domáci si so svojim súperom poradia, ale 2 druhopolčasové góly Poláka úplne obrátili priebeh stretnutia. Aspoň bod pre domácich zachránil v hodine dvanástej Lovasovič. Máj však zostáva aj naďalej na čele ligy, ale už len s 2 bodovým náskokom pred Rajcom a Liptovskými Sliačmi.