9.kolo - Hričov v šlágri zdolal Zborov a stále vedie, Turzovka porazila Čierne, Belá uspela v Rosinej, Frančiak neohrozene na čele kanonierov, medzi brankármi vedie jasne Turzovčan Niník, ktorý dal už 3 góly

09.11.2010 22:55

9.kolo

Turzovka - Čierne pri Čadci 3:1 (2:0)

Góly: 14´František Niník z 11m - 1:0, 27´Tomáš Staník - 2:0, 47´Peter Staňo - 2:1, 58´Anton Ramšák - 3:1

Ak si chcela Turzovka udržať kontakt s vedúcim Hričovom, musela bezpodmienečne vyhrať. Proti Čiernemu začal tieto plány napĺňať v 14´min. domáci brankár Niník gólom z pokutového kopu. O necelú štvrťhodinu pridal druhý presný zásah Staník a zdalo sa, že domáci zvládnu zápas bez problémov. Slabšiu koncentráciu domácej obrany vužil tesne po prestávke Staňo, ale črtajúcu sa drámu odvrátil veľmi rýchlo tretím gólom Ramšák. Turzovka potom odkontrolovala priebeh duelu a zaslúžene zvíťazila. Pre domáceho brankára to bol už tretí presný zásah v tejto sezóne.

Kotešová - Svrčinovec 3:1 (1:0)

Góly: 16´Peter Kamas - 1:0, 58´Boris Zákopčan - 1:1, 61´Peter Kmeť - 2:1, 65´Matej Beniač - 3:1

Kotešová splnila proti poslednému tímu povinnosť, aj keď s istými problémami. Domáci zvládli 1.polčas a gólom Kamasa získali najtesnejšie vedenie. Po prestávke však šokoval domáci tím Zákopčan, ale len na 3 minúty, lebo domáci opäť zapli a Kmeť vsietil druhý gól. Onedlho pridal poistku Beniač a už nebolo pochýb o tom, kto tento zápas dovedie do víťazného konca.

Dolný Hričov - Snaha Zborov nad Bystricou 2:0 (1:0)

Góly: 29´Ján Turek - 1:0, 65´Patrik Turek - 2:0, čisté konto vychytal Michal Dobroň

V šlágri kola privítal líder ligy 4.tím súťaže. Po vyrovnanom úvode prebrali taktovku zápasu do rúk domáci a odmenou im bol vedúci gól Tureka, najlepšieho strelca Hričova. Bol to jeho 7.gól v sezóne. Po prestávke domáci hru kontrolovali zo zabezpečenej obrany na čele s gólmanom Dobroňom, ustrážili aj najlepšieho strelca súťaže Frančiaka, a keď sa hostia nadychovali k záverečnému náporu pridal Patrik Turek poistku. Hričov zvládol ťažký zápas a odmenou je aj naďalej 1.miesto v tabuľke.

Podvysoká - Strečno 3:1 (1:1)

Góly: 36´Marek Mojský - 0:1, 44´Peter Bibora - 1:1, 52´Juraj Franek - 2:1, 64´Juraj Franek - 3:1

Zdá sa, že Podvysoká sa po úvodných problémoch dostáva do pohody. Zvládla aj zápas proti tabuľkovo vyššie postavenému súperovi. Sila domácich sa ukázala najmä po inkasovaní prvého gólu od Mojského. Ešte do prestávky zrovnal Bibora a po zmene strán rozhodol dvoma gólmi Franek. Výhra Podvysokej je zaslúžená.

Staškov  - Radoľa 5:2 (2:1)

Góly: 7´Juraj Ivanovič z 11m - 1:0, 29´Kristián Kováč - 1:1, 32´Marcel Ohrádka - 2:1, 63´Jakub Slúka - 3:1, 67´Kristián Kováč - 3:2, 82´Vladimír Gajdošík - 4:2, 86´Marek Babiš - 5:2

Domáci favorit sa proti tímu z chvosta ligy poriadne natrápil, aj keď výsledok hovorí opak. Staškov išiel do vedenia rýchlym gólom z penalty, hostia vyrovnali po polhodine Kováčom, ale prakticky okamžite dostal domácich do vedenia po druhý raz Ohrádka. Po zmene strán Slúka zvýšil, ale Kováč súboj zdramatizoval. Definitívne rozhodnutie prišlo až v záverečnej desaťminútovke. Staškov povinnou výhrou udržal kontakt s tímami na čele.

Čadca B - Skalité 1:1 (1:1)

Góly: 1´Michal Faťara - 1:0, 19´Ján Holák - 1:1

Jediná remíza tohto kola sa zrodila v Horelici, kde hráva zápasy Čadca B. Všetko podstatné sa odohralo v úvodnej dvadsaťminútovke. Čadca bleskovo viedla po zásahu Faťaru, ale Holák pomerne rýchlo vyrovnal. Aj napriek niekoľkým šanciam na oboch stranách sa už skóre duelu nezmenilo a tak si oba tímy pripísali po bode, čo je určite cennejší výsledok pre hostí, ktorí potrebujú body ako soľ.

Rosina - Belá 3:4 (0:2)

Góly: 30´Milan Gažo - 0:1, 45´Milan Gažo - 0:2, 52´Dušan Zemiak - 1:2, 54´Milan Gažo - 1:3, 72´Radoslav Žingora - 1:4, 87´Marek Turský z 11m - 2:4, 89´Juraj Hallon - 3:4

Výsledok by navádzal k predstave dramatického zápasu, ale jediná výhra hostí v tomto kole je úplne zaslúžená. Hostia jednoznačne ovládli priebeh duelu, najmä zásluhou Gaža, autora hattricku. Domácim sa podarilo dvoma zlepenými gólmi v závere zdramatizovať duel, ale hostia si už zaslúženú výhru nedali vziať. Bela sa tak odpútala v tabuľke práve od Rosinej a preskočila aj Radoľu. Rosina je už posledná.