Anglicko U-17 je už len krok od postupu v našej skupine

31.03.2010 00:46

Anglicko U-17 : Malta U-17  5:0 (4:0)

Štyrmi prvopolčasovými gólmi a úspešnou penaltou po prestávke si Anglicko upevnilo 1.miesto s plným počtom 6 bodov a skóre 9:0. O úvodný zásah sa postaral v 20´min. tvrdou strelou Chuks Aneke. Od tohto momentu sa vrece s gólmi vysypalo a postupne Keane, opäť Aneke a Benik Afobe uzavreli 1.polčas na 4:0.

Aneke mohol zaznamenať hattrick, ale v 65´min. po faule na Roba Hulla, trafil len žrď. O sedem minút sa kopala aj druhá penalta, ktorú už Harry Kane premenil.

Zostavy:

Anglicko U-17: Butland - Laing, Garbutt (41´Robinson), Coady, Wisdom, Keane, Afobe (55´Berahino), Aneke, Hall, Pilatos, McEachran (41´Kane)

Malta U-17: Dimech - Galea, S.Agius, Muscat, Camilleri (41´Gatt), Kristensen, Borg, Scerri (74´Micallef), D´Agostino (62´T.Agius), Dalli, Grech

Vyjadrenie trénera Johna Peacocka:

Teším sa z vývoja zápasu a najdôležitejšia vec je naša výhra. Päť gólov je bonus, ktorý nás dostal do výhodnej pozície pred rozhodujúcim duelom so Slovenskom. Klobúk dole pred malťanmi, že to po 1.polčase nezabalili a bojovali až do konca.

Doteraz známe tímy, ktoré už postúpili na májové ME U-17 do Lichtenštajnska: Portugalsko, Španielsko, Grécko, Česko, Švajčiarsko