Brusno - Očová 2:1, 21. október 2009 + video + foto

Matúš Hlinka - Juraj Kováčik, Peter Šebeš (c), Matej Turcaj, Lukáš Uhrík (78´Jozef Gallo) - Lukáš Ďuriančik (23´Martin Petrík (62´Branislav Sáliš)), Jozef Fronc, Tomáš Dutka, Viktor Lihan (73´Filip Pšenko) - Lukáš Vránsky, Ivan Samuelčík

TJ Družstevník Očová:

Pavel Sebíň - Jozef Válovčan, Dávid Čerhyň (c), Jozef Sýkora, Viktor Václavík (32´Maroš Pádár), Roman Bartoš, Patrik Široký, František Kmeť, Pavel Melich, Július Zajac, Ján Babic (46´Ján Beňo)

Góly: 41´Peter Šebeš, 89´Jozef Gallo vs. 13´Pavel Melich

V dohrávke 10.kola 5.ligy dorast skupina C medzi Brusnom a Očovou sa v stredu 21.10.2009 hral otvorený futbal so šancami na oboch stranách. Po úvodných desiatich minútach, kedy mali územnú prevahu domáci sa posmelili aj hostia a hneď ich prvá príležitosť skončila gólom. V 13´min. potiahli Očovčania akciu po pravej strane a následný center do pokutového územia usmernil do siete úplne voľný Pavel Melich - 0:1. Bol to prvý gól, ktorý v tejto sezóne inkasoval domáci brankár Hlinka a jeho séria bez inkasovaného gólu sa zastavila na 283 minútach. Domácimi inkasovaný gól otriasol a hostia si v ďalšom priebehu 1.polčasu vypracovali ešte 3 nebezpečné gólové príležitosti. V 20´min. opečiatkoval z priameho kopu Sýkora žrď Hlinkovej brány. Následne o minútu po Hlinkovom neistom zákroku zachraňoval pred bránkovou čiarou Kováčik a v 32´min. mali hostia asi najväčšiu šancu na zvýšenie, ale po Hlinkovom zle vyrazenom centri po rohovom kope prekopli prázdnu bránu. A tak prišiel trest v podobe vyrovnania. V 41´min. posadil Samuelčík centrovanú loptu z rohového kopu priamo na hlavu kapitána Šebeša, ktorý svojim druhým gólom v sezóne vyrovnal na 1:1. Hlinka svoje zaváhania napravil v 2.polčase, keď v 49´min. po ďalšej tvrdej strele z priameho kopu od Sýkoru, výborným reflexívnym zákrokom udržal nerozhodné skóre. Domáci sa postupne začali preberať až po hodine hry. V 63´min. hlavičkoval v dobrej pozícii po rohovom kope nepresne Fronc, v 68´min. natiahol peknou ďalekonosnou strelou po zemi hosťujúceho brankára Sebíňa Samuelčík, v 76´min. po centri Braňa Sáliša z pravej strany trafil Lukáš Vránsky v ekvilibristickej pozícii brvno. Tlak domácich vrcholil v 80´min. keď sa do brejku dostal Samuelčík po krásnej prihrávke Dutku, ale netrafil bránu Očovej. Keď sa už zdalo, že hostia predĺžia sériu zápasov bez prehry za sebou na 6, založil v 89´min. krídelnú akciu Samuelčík s B.Sálišom a po centri druhého menovaného doklepol loptu do siete hlavou striedajúci Gallo - 2:1. Vzhľadom na priebeh stretnutia je prehra pre hostí krutá, ale v závere dali domáci do hry viac úsilia a tak sa nakoniec tešili z troch bodov.