Dvojnásobný majster 4.ligy dorast - sever Máj Černová vyškolil na úvod nováčika z Trstenej

10.08.2010 22:00

Reportáž z 1.kola 4.ligy dorast - sever pripravená v spolupráci s Tomášom Baránekom.

FK Polom Raková - 1.OFC Liptovské Sliače 3:0 (1:0)

Zostavy:

Raková: Kotuľa - Škripek, M.Bednárik, Turiak, Rafaj - Franek, Gulčík, Križek, Bukovan (75´J.Čišecký) - Golis, Kavulák

L.Sliače: Klačan - Huntoš, Littva, Michal Sliacky - Hanula (78´Lako), Švidroň (88´Likavčan), Mikulec (46´Mišovie), Frič (75´Dvorský), Mišata - Martin Sliacky, Kendera

Strelci gólov: 27´Juraj Golis - 1:0, 53´Dávid Kavulák - 2:0, 67´Dávid Kavulák - 3:0

Štatistiky zápasu:

Strely celkovo: 14 - 17, Strely na bránu: 7 - 7, Fauly: 20 - 14, Rohy: 6 - 7

Prvý polčas začal opatrne. Nikto sa netlačil do útoku. Zhruba od 20 minúty začala byť Raková nebezpečnejšia a dostávala sa aj do viacerých streleckých šancí. V 30. minúte kopali domáci priamy kop zo stredu ihriska. Na pekný center Mareka Škripeka si nabehol Juraj Golis a hlavičkou otvoril skóre - 1:0. Od tejto chvíle boli hostia aktívnejší, ale do prestávky už nič nebezpečné nevymysleli.

Druhý polčas začal tak ako prvý, domáci boli aktívnejším tímom, dostávali sa do viacerých dobrých streleckých pozícii no nepodarilo sa im zvýšiť náskok. Až v 58. minúte David Kavulák strelil svoj prvý gól tejto sezóny zo skrumáže po rohovom kope - 2:0. O 11 minút neskôr rozvlnil po rohovom kope opäť sieť Kavulák - 3:0. Do konca stretnutia sa už nič nezmenilo, za spomenutie stoja efektné nožničky J. Križeka a zopár prienikov J. Golisa. Hostia mohli aspoň v závere skorigovať výsledok, ale striedajúci Likavčan sa nepresadil. Domáci si dôraznou hrou a kvalitným prevedením štandardných situácií pripísali prvé víťazstvo v sezóne. Patrik Kotuľa vychytal prvé čisté konto v sezóne.

ŠK Závažná Poruba : Družstevník Hôrky 3:5 (2:3)

Góly: 22´Stanislav Makuka - 0:1, 26´Dušan Grieš - 1:1, 28´Vladimír Szabó - 2:1, 40´Stanislav Makuka - 2:2, 45´Ľuboš Klandúch - 2:3, 51´Lukáš Pirošík - 2:4, 89´Stanislav Makuka - 2:5, 90´Patrik Perašín - 3:5

V gólovej prestrelke sa prejavili väčšie skúsenosti na strane hostí, ktorí v minulej sezóne pôsobili v 3.lige. Hattrickom sa zaskvel Stanislav Makuka.

Cementáreň Lietavská Lúčka : ŠKM Liptovský Hrádok 2:1 (2:1)

Góly: 2´Slavomír Marek - 0:1, 11´Patrik Frko - 1:1, 20´Šimon Masný - 2:1

Nováčik z 5. ligy ukázal svoju silu a dokázal, že s ním treba rátať. Porazil minuloročný štvrtý tím Hrádok. Navyše otočil nepriaznivý vývoj, keď už od 2´min. prehrával.

Oravan Oravská Jasenica : OŠK Baník Stráňavy 2:3 (2:0)

Góly: 33´Karol Graňák - 1:0, 36´Stanislav Kavoň z 11m - 2:0, 71´Jakub Holboj - 2:1, 87´Marek Stanco - 2:2, 90´Jakub Holboj - 2:3

Neuveriteľný zvrat sa podaril hosťom zo Stráňav. Oravan vyhrával 2:0 ešte 20´min. pred koncom zápasu, ale nakoniec prehral 3:2. Stráňavy vyhrali na pôde Jasenice už tretí rok po sebe, najmä zásluhou Holboja autora dvoch gólov.

Tatran Krásno nad Kysucou : FK Predmier 2:1 (0:1)

Góly: 2´Martin Šimoník - 0:1, 61´Jakub Válek - 1:1, 68´Jakub Válek - 2:1

Minuloročný treťoligista sa potrápil na domácej pôde s Predmierom. Prehrával už od 2´min. a zlomovým momentom zápasu bola 21´min., v ktorej hosťujúci Lukáš Čička nepremenil pokutový kop. Domáci sa po prestávke spamätali a dvoma gólmi Váleka strhli zápas na svoju stranu.

Máj Černová : FK Slovan Trstená 6:0 (2:0)

Góly: 26´Ján Dvorský - 1:0, 30´Ján Dvorský - 2:0, 51´Ján Dvorský - 3:0, 63´Ján Dvorský - 4:0, 66´Milan Kopáček - 5:0, 83´Milan Kopáček - 6:0

Domáci privítali nováčika z Trstenej a nadelili im 6 gólovú nádielku. Majster tejto súťaže z posledných dvoch sezón tak začal cestu za zlatým hattrickom najvýraznejším víťazstvom 1.kola. Strelecky doslova exceloval Ján Dvorský autor štyroch gólov, ďalšie dva pridal Kopáček. Peter Gužiak udržal čisté konto.

FK Slovan Terchová : FK Rajec 0:4 (0:1)

Góly: 20´Michal Dubovan - 0:1, 57´Marek Ďurčanský z 11m - 0:2, 68´Branislav Očko - 0:3, 74´Branislav Očko - 0:4

V súboji minuloročného 6. a 7. týmu, sa zrodila hladká výhra hostí z Rajca. Rajec konečne v Terchovej na tretí pokus bodoval a navyše druhým najvyšším víťazstvom v úvodnom kole.