FK 34 Brusno - OTJ Hontianske Nemce 2:2, 26. September 2009 + video + foto

Patrik Citara - Martin Petrík, Matej Turcaj, Juraj Kováčik (C), Lukáš Uhrík - Matúš Vránsky, Tomáš Dutka, Viktor Lihan (88´ Filip Pšenko) - Tomáš Piliar (56´ Jozef Gallo), Lukáš Vránsky (61´ Branislav Sáliš), Ivan Samuelčík

OTJ Hontianske Nemce

Peter Husár - Roman Balkoci (C), Marek Šille, Andrej Šille, Matej Vyletel, Martin Lihocký (75´ Martin Mäsiar), Juraj Marunčiak, Lukáš Gembický, Matúš Pello (46´ Erik Gajdoš), Michal Gembický, Šimon Wahlandt

Strelci gólov:

55´ Matej Turcaj - 1:0, 68´ Branislav Sáliš - 2:0, 85´ Lukáš Gembický - 2:1, 93´ Lukáš Gembický - 2:2

V zápase veľmi dobrej úrovne sa vzhľadom na výkon oboch tímov, zrodila zaslúžená remíza, aj keď domácich mrzí strata dvoch bodov, pretože ešte v 85´min. vyhrávali 2:0. Z domáceho dvadsaťdva členného kádra mali tréneri k dispozícii len 14 hráčov. Traja hráči chýbali kvôli červeným kartám zo zápasu v Stožku a ďalších päť hráčov malo chrípku. Hostia vzbudzovali rešpekt, keďže v posledných zápasoch rozstrieľali Slovenskú Ľupču i prvú Detvu  zhodne 5:1.

Boli to hostia, kto v 1.polčase udával tempo stretnutia, aj keď do 100% gólovej šance sa nedostali. Domáci trpezlivo vyčkávali na svoje šance, ktoré prišli v závere polčasu. V 37´min. hlavou v jasnej pozícii minul hlavou Turcaj iba o centimetre bránu Nemiec. O minútu vychytal domáceho strelca Samuelčíka hosťujúci brankár Husár a v 41´min. opečiatkoval brvno Husárovej brány peknou strelou z priameho kopu Dutka.

Po zmene strán v 48´ min. trafil po peknej akcii Lihan - Samuelčík druhý menovaný žrď. Ale v 55´ min. to už domácim vyšlo. Na rohový kop si nabehol Turcaj a otvoril skóre stretnutia. Hostia mohli vzápätí vyrovnať, ale útočník sa proti Citarovi nepresadil. V 68´ min. zahrali domáci rohový kop, hostia loptu odvrátili iba pred pokutové územie, kde trafil nádherne z voleja Branislav Sáliš na 2:0. Brusno nezvládlo záver stretnutia, keď nechalo pri pravej žrdi dvakrát trestuhodne voľného Lukáša Gembického, ktorý nezaváhal a gólmi v 85´ a v 93´ min. zabezpečil hosťom dôležitý bod. Hontianske Nemce tak v súťaži ani po 8. kole nenašli premožiteľa.