Návrat k druhému zápasu SR U-17 proti Litve

18.03.2010 12:13

Minulý štvrtok odohrala Slovenská reprezentácia do 17 rokov druhý z dvojice prípravných zápasov proti Litve. Po úvodnej výhre 3:1, urobil tréner Štefaňák zmeny v zostave, keď nechal oddychovať strelcov našich gólov z prvého zápasu, Ivana Schranza i Viktora Miklósa.

Prvý polčas nepriniesol veľa vzruchu, súperi dodržiavali taktické pokyny trénerov. Hráčom chýbala myšlienka, väčšia snaha smerom dopredu, individualita, ktorá vezme na seba zodpovednosť. Ak sa aj jedno z mužstiev dostalo pred súperove pokutové územie, tam akcia skončila na nepresných predfinálnych a finálnych prihrávkach, slabšom pohybe hráčov bez lopty a problémoch so spracovaním lopty v rýchlosti.

Po zmene strán SR U-17 prestriedala, hra trochu ožila, ale šance sa stále nerodili. Až desať minút pred koncom v 70´min. po ruke litovského obrancu nariadil hlavný rozhodca Debnár pokutový kop, ktorý striedajúci Viktor Miklós bezpečne premenil. Slovenský tím sa ukľudnil a už o necelé dve minúty predviedol najkrajšiu akciu zápasu. Martin Bukota uvoľnil po pravom krídle Ivana Schranza, ktorý našiel v pokutovom území Olivera Špilára a bolo 2:0.

1.polčas

2.polčas

Zostava SR U-17: Huk - Martinka, Kľačo, Ambra, Sedlák - Adámek (65´Miklós), Bukata, Dzúrik (60´Sabo), Fuják (41´Urgela) - Kamenčík (41´Schranz), Kováč (41´Špilár).

Vyjadrenie trénera Petra Štefaňáka:

"Určite ma potešili dve víťazstvá v týchto prípravných dueloch nad Litvou. V odvete sa chlapci pomalšie dostávali do zápasu, v prvom polčase boli málo pohyblíví, nepresní. Po zmene strán sme už mali územnú prevahu, vytvárali sme si šance a napokon sme zaslúžene zvíťazili. Takýto výkon na kvalifikačnom turnaji v Anglicku by nám však nestačil na postup na majstrovstvá Európy do Lichtenštajnska."