Podrobný sumár zápasov 1. a 2.kola V.ligy dorast - skupina D + výsledky 3.kola aj s aktuálnou tabuľkou, na čele kanonierov sú Krupčiak z Baloga nad Ipľom a Váradi z Haliča

27.08.2010 12:44

1.kolo

Slovan Halič - Kokava nad Rimavicou 9:0 (4:0)

Góly: 11´Arpád Váradi - 1:0, 28´Roman Kováč - 2:0, 39´Michal Pročko - 3:0, 44´Ján Borovec - 4:0, 69´Michal Lempochner - 5:0, 75´Ján Valko - 6:0, 76´Arpád Váradi - 7:0, 81´Rudolf Nociar - 8:0, 89´Arpád Váradi - 9:0

Neuveriteľný debut sa podaril nováčikovi súťaže. To, že vo svojej premiére nastrieľajú súperovi deväť gólov určite nikto nečakal. Strelecky sa predviedol najmä Váradi, autor hattricku. Čisté konto si pripísal brankár domácich Henrich Gašparovič. Úvodná rekordná výhra zaradila domácich okamžite k favoritom súťaže. Naopak hostia po minuloročnom 8.mieste utrpeli jednu z najvyšších prehier vo svojej histórii.

Ipeľ Balog nad Ipľom - Baník Ružiná 5:0 (3:0)

Góly: 7´Erik Krupčiak z 11m - 1:0, 22´Erik Krupčiak - 2:0, 38´Oto Mics - 3:0, 75´Erik Krupčiak - 4:0, 80´Dominik Kalmár - 5:0

Neuveriteľný vstup nováčikov do suťaže potvrdil aj Balog nad Ipľom, ktorý na domácej pôde zmietol ďalšieho nováčika z Ružinej. Hattrickom sa prezentoval Krupčiak a prvé čisté konto si pripísal Richard Mics. Uvidíme ako sa bude domácim dariť v konfrontácii s pravidelnými účastníkmi V.ligy. Pre Ružinú je to na úvod súťaže krutá prehra, ale ke´dže je pred nami ešte 25.kôl, nič nie je stratené.

Tisovec - Sklabiná 4:0 (1:0)

24´Marcel Michalko - 1:0, 61´Jakub Matula - 2:0, 65´Miroslav Lukáš - 3:0, 73´Marcel Michalko - 4:0

Hostia ako vicemajster súťaže z minulej sezóny utrpeli až nečakane vysokú prehru proti tímu, ktorého cieľom je udržanie V.ligy. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 9´min., ale Patrik Brndiar nepremenil pokutový kop. O úvodný gól sa postaral v 24´min. Michalko. Tisovec rozhodol o svojej výhre troma gólmi v rozpätí od 61´do 73´min. Sklabiná v Tisovci sklamala a potvrdila slabú formu na úvod sezóny, ktorú mužstvo predvádzalo aj v príprave napr. pri prehre v Krupine 0:6. Čisté konto si za domácich udržal Tomáš Šebeňa.

Hnúšťa - Divín 3:4 (1:2)

8´Lukáš Petrok - 1:0, 44´Vladimír Havrla - 1:1, 45´František Oláh - 1:2, 54´Vladimír Havrla - 1:3, 58´Peter Sára - 1:4, 65´Ivan Žemlička - 2:4, 85´Jakub Gaštan - 3:4

Divín potvrdil úlohu favorita aj keď celý 1.polčas prehrával. Zlomovým momentom zápasu boli posledné dve minúty 1.polčasu, v ktorých hostia otočili priebeh. Po prestávke pridali veľmi rýchlo dva góly a zdalo sa byť rozhodnuté. Domáci ešte zabojovali a gólmi Žemličku a Gaštana ešte zdramatizovali zápas.

Poltár - Dolná Strehová 1:4 (0:1)

Góly: 19´Valentín Herceg - 0:1, 59´Oliver Sabó - 1:1, 68´Eduard Dobrocký - 1:2, 77´Valentín Herceg - 1:3, 88´Erik Tóth - 1:4

Dolná Strehová nachytala na hruškách minuloročného štvrtoligistu a uštedrila mu vysokú prehru. Hostia viedli od 19´min. Úsilie domácich korunoval Sabó v 59´min., ale hostia v záverečnej dvadsaťminútovke vsietili tri góly, ktoré domácich položili na kolená.

Tatran Čierny Balog - Klenovec 4:2 (1:2)

Góly: 25´Denis Brudiar - 0:1, 33´Roman Bútor - 0:2, 45´Filip Tischliar - 1:2, 62´Filip Tischliar - 2:2, 65´Martin Štulrajter - 3:2, 85´Filip Tischliar - 4:2

Revúca - Veľký Blh 10:1 (4:0) hostia na zápas nastúpili s 9 hráčmi

Góly: 6´Patrik Zubák - 1:0, 8´Nikolas Lojkovič - 2:0, 20´Ján Huťan - 3:0, 24´Lukáš Čellár - 4:0, 56´Ján Huťan - 5:0, 70´Jozef Valaštek - 6:0, 72´Kristián Nandráži - 6:1, 74´Lukáš Čellár - 7:1, 76´Lukáš Čellár - 8:1, 80´Ján Huťan - 9:1, 84´Patrik Zubák - 10:1

2.kolo

Dolná Strehová - Kokava 11:0 (6:0)

Góly: 17´Pavol Venteg - 1:0, 20´Stanislav Kupček - 2:0, 22´Ján Žilka - 3:0, 26´Ján Žilka - 4:0, 33´Stanislav Kupček - 5:0, 36´Valentín Herceg - 6:0, 56´Valentín Herceg - 7:0, 60´Ján Žilka - 8:0, 64´Ján Oláh - 9:0, 78´Matúš Bystriansky - 10:0, 90´Pavel Venteg - 11:0

Čisté konto vychytal Jaroslav Nociar

Divín - Tisovec 4:1 (2:1) v spolupráci s Jožkom Mrkvičkom

Góly: 15´Dávid Šuška - 1:0, 21´Jakub Matula z 11m - 1:1, 24´Vladimír Havrla - 2:1, 57´Vladimír Havrla - 3:1, 88´Pavol Karlík - 4:1

Tisovčania cestovali do Divína opäť v oklieštenej zostave. Domáci hráči začali hrať od úvodu kombinačný futbal , snažili sa mužstvo z Tisovca dostať pod tlak. Hostia z Tisovca sa súpera nezľakli a hrali pekný futbal. V 15-tej minúte sa dostali k slovu domáci hráči z Divína a prekonali brankára Tisovca a tak otvorili stav stretnutia na 1 : 0 zásluhou Šušku. Po tomto góle sa Tisovčania nevzdali a bojovali na trávniku aj naďalej , čo sa im aj oplatilo lebo v 21. minúte bol v pokutovom území domácich faulovaný hráč Tisovca Ladislav Pokoš a rozhodca tak nariadil pokutový kop pre hostí, ktorý s prehľadom premenil  Jakub Matula a vyrovnal stav stretnutia na 1 : 1. Domáci na vyrovnávajúci gól odpovedali veľmi rýchlo a v 24. minúte prekonali opäť gólmana hostí a zvýšili stav stretnutia na 2 : 1 vďaka Havrlovi. V 36-tej minúte dostal po druhej žltej karte červenú hráč Tisovca Ladislav Pokoš. V druhom polčase začali hostia hrať lepší futbal aj napriek tomu, že hrali o jedného hráča menej. Napádali hostí a do vyloženej šance sa dostal Jakub Matula, ktorý mohol upraviť stav stretnutia. Po tejto nevydarenej akcii sa k slovu dostali opäť hostia a v 58. minúte strieľal na 3:1 hráč Divína Havrla. V 83-tej minúte kopali domáci hráči pokutový kop, ale naštastie pre Tisovec, Mário Sekereš prekopol bránu a tak sa stav stretnutia nemenil. V 88. minúte upravil Karlík výsledok na konečných 4 : 1 pre Divín.

Halič - Ružiná 6:0 (2:0) - pôvodne mali hrať podľa rozpisu doma futbalisti Ružinej no po vzájomnej dohode si miesto prehodili a na jar sa bude hrať duel v Ružinej

Góly: 5´Michal Lempochner - 1:0, 32´Roman Kováč - 2:0, 54´Arpád Váradi - 3:0, 56´Ján Valko - 4:0, 70´Ján Borovec - 5:0, 88´Arpád Váradi - 6:0

Ďalší súboj nováčikov súťaže priniesol druhé vysoké víťazstvo Haliča na nulu, druhé čisté konto si pripísal Henrich Gašparovič. Váradi vsietil tentoraz 2 góly a spolu ich má už 5. Ružiná ešte nevsietila ani gól a zrejme sa v tejto sezóne nevyhne záchranárskym prácam.

Veľký Blh - Tatran Čierny Balog 0:1 (0:0)

Góly: 62´Šimon Belko - 0:1

Nováčik súťaže, ktorý na poslednú chvíľu nahradil v súťaži Tempus Rimavskú Sobotu vybojoval cenné tri body na ihrisku Veľkého Blhu. O všetkom rozhodol v 62´min. Belko. Hostí podržal výborným výkonom brankár Lukáš Kupec a pripísal si čisté konto. Veľký Blh potvrdil, že má veľlké problémy so strieľaním gólov. V tomto ukazovateli patril aj v minulej sezóne k najslabším v súťaži.

Klenovec - Ipeľ Balog nad Ipľom 1:6 (1:2)

Góly: 5´Dominik Kalmár - 0:1, 25´Erik Krupčiak z 11m - 0:2, 30´Vojtech Radič - 1:2, 55´Oto Mics - 1:3, 57´Dávid Molnár - 1:4, 60´Oto Mics - 1:5, 88´Erik Krupčiak - 1:6

Po 2.kole sú na čele dvaja nováčikovia súťaže, ktorí svojich súperov doslova valcujú. Balog nad Ipľom sa pohral so svojim súperom aj v Klenovci. Vyrovnanejší bol len 1.polčas. V tom druhom hostia pridali ďalšie 4 góly a úplne ovládli dianie na ihrisku. Krupčiak sa dvomi gólmi dotiahol v streleckej tabuľke na Váradiho z Haliča.

Poltár - Hnúšťa 1:2 (0:1)

Góly: 42´Peter Cavar - 0:1, 69´Martin Kradlák - 0:2, 82´Oliver Sabó - 1:2

Poltár prehral aj svoj druhý domáci zápas v sezóne a dostal sa do nepríjemnej situácie. Jediným pozitívnym zjavom v drese Poltára je zatiaľ kanonier Sabó, ktorý skóroval aj v druhom zápase. Hnúšťa odčinila úvodnú prehru s Divínom a pripísala si cenný skalp bývalého štvrtoligistu.

Sklabiná - Revúca 3:1 (1:0)

Góly: 11´Jakub Bakoš - 1:0, 48´Martin Gerbáč - 2:0, 50´Richard Kováč - 3:0, 75´Lukáš Čellár - 3:1

Najlepšímí strelcami súťaže po neúplnom 2.kole sú:

Erik Krupčiak - Ipeľ Balog nad Ipľom a Arpád Váradi - Slovan Halič dali 5 gólov

3.kolo

Kokava nad Rimavicou - Ružiná 3:2, Revúca - Divín 1:1, Tisovec - Poltár 0:2, Hnúšťa - Dolná Strehová 2:5, Halič - Klenovec 7:0, Balog nad Ipľom - Veľký Blh 13:0, Čierny Balog - Sklabiná výsledok nepoznáme