Predohrávané 14.kolo - Kysucké Nové Mesto po výhre v Banskej Bystrici novým lídrom, Žiar vezie 3 body z Lučenca, súboj nováčikov ovládol Veľký Krtíš, Badín aj R.Sobota zaznamenali 2.výhru, na vedúceho strelca Červeného sa doťahuje Holák

01.09.2011 21:42

14.kolo - 1.9.2011 - predohrávané kolo

MFK Banská Bystrica - Kysucké Nové Mesto 0:2 (0:0)

Góly: 76´Martin Holák - 0:1, 84´Martin Holák - 0:2, čisté konto udržal Filip Šupej

Súboj o 1.miesto tabuľky zvládli lepšie hosťujúci hráči, ktorí trpezlivo čakali na svoje šance a keď prišli, dokázali ich využiť. Kanonierske schopnosti potvrdil Holák, autor oboch gólov hostí. MFK nemal dnes svoj deň a pripísal si prvú prehru v súťaži, ktorá ho stála líderskú pozíciu. Skúsený hosťujúci tím sa naopak touto dôležitou výhrou prepracoval na 1.miesto.

Veľký Krtíš - Rajec 7:2 (2:2) - pripravené v spolupráci s Borisom Boľošom

Góly: 3´Jakub Janšto - 1:0, 7´Kristián Radoš - 2:0, 24´Marek Ďurčanský - 2:1, 36´Juraj Lednický - 2:2, 48´Daniel Ondrejkov - 3:2, 52´Frederik Matikovský - 4:2, 58´Erik Krupčiak - 5:2, 66´Frederik Matikovský - 6:2, 83´Erik Krupčiak - 7:2

Súboj nováčikov 3.ligy sľuboval zaujímavý futbal. Tabuľkové postavenie dávalo viac šancí hosťom, ale domáci tím sa v poslednom zápase proti Novej Bani prebral a túžil po ďalšej výhre. Krtíšanom vyšiel fantasticky úvod zápasu. Už v 3´min. otvoril skóre hlavou Janšto - 1:0. V 7´min. zahrával priamy kop z pravej strany Boľoš a Radoš hlavou zvýšil na - 2:0. Krtíš pokračoval v dobrom tempe aj v ďalších minútach, ale šance na - 3:0 nevyužil a hostia to dokázali využiť. V priebehu 12 minút dokázali dvakrát potrestať zaváhanie domácej obrany a zásluhou Ďurčanského a Lednického sa išlo na prestávku za stavu - 2:2. Vstup do 2.polčasu opäť patril Veľkému Krtíšu. V 48´min. dostal dlhý pas od stopéra Ondrejkov. Prešiel až na roh malého vápna a odtiaľ nekompromisne upravil na - 3:2. Tento gól akoby zlomil zápas na stranu domácich, ktorí počas celého 2.polčasu dominovali a postupne pridávali jeden gól za druhým. Dvakrát sa presadili Matikovský s Krupčiakom a zabezpečili domácim vysokú výhru - 7:2. Krtíš vybojoval druhú výhru v rade a začína potvrdzovať, že by mal patriť do hornej polovici súťaže. Rajec sa pokúsi čo najskôr zabudnúť najmä na nevydarený 2.polčas a nadviazať na výkony z predchádzajúcich zápasov.

Bytča - Čadca 4:1 (3:1)

Góly: 17´Ján Masný - 1:0, 22´Ján Jurčík - 1:1, 25´Peter Kendy z 11m - 2:1, 29´Jakub Malík - 3:1, 55´Peter Kendy z 11m - 4:1

Bytča podala asi svoj najlepší výkon v prebiehajúcom ročníku a zaslúžene si pripísala druhú výhru. O osude stretnutia rozhodol vydarený 1.polčas, v ktorom domáci získali cenný dvojgólový náskok. Skóre stretnutia otvoril Masný. Hostia ešte stihli odpovedať Jurčíkom, ale Kendy z penalty a Malík zabezpečili Bytči vedenie - 3:1. Po prestávke pridal Kendy ďalší gól z penalty a za stavu - 4:1 sa už duel prakticky len dohrával, keďže domáci kontrolovali priebeh. Touto výhrou sa už posunuli na 6.miesto tabuľky, kým Čadca klesla na zostupovú 15.pozíciu.

Lučenec - Žiar nad Hronom 1:2 (1:0)

Góly: 21´Pavel Olšiak - 1:0, 56´Martin Kukučka - 1:1, 87´Matúš Hric - 1:2

Zápas 2 rozdielnych polčasov. Kým prvý bol v domácej réžii a Lučenec v ňom vyťažil vedúci gól, ktorý vsietil Olšiak - 1:0. 2.polčas patril nečakane hosťom a 2 gólmi obrátili priebeh zápasu. Lučenec tak prekvapujúco stratil doma všetky body a nevyužil šancu dostať sa do čela ligy, keďže MFK Banská Bystrica zaváhala s Kysuckým Novým Mestom. Naopak Žiar sa mimoriadne dôležitou a cennou výhrou prepracoval pred svojho súpera už na 2.miesto tabuľky.

Nová Baňa - Badín 0:2 (0:1)

Góly: 31´Matúš Kováč - 0:1, 83´Róbert Sovák - 0:2, čisté konto udržal René Zamboj

Vyzerá to tak, že Badín sa konečne chytil. Po sérii 3 prehier v rade, vyhral 2 zápas za sebou a pripísal si 1.výhru na ihrisku súperov. V Novej Bani to však nebol jednoduchý zápas. Herná kvalita bola síce na strane hostí, ale domáci sa im húževnatosťou a bojovnosťou vyrovnali. Šancí príliš veľa nebolo a jednu z mála využil v 31´min. hosťujúci Kováč - 0:1. Nová Baňa po prestávke zvýšila aktivitu v snahe aspoň vyrovnať, ale recept na prekonanie pozornej obrany Badína vedenej brankárom Zambojom nenašla. Naopak 7 minút pred koncom pridal poistku Sovák a Badín už dvojgólový náskok ustrážil. V tabuľke sa už hostia posunuli na 12.miesto práve pred Novú Baňu.

Dolný Kubín - Kremnička 6:0 (3:0)

Góly: 29´Peter Kutlík - 1:0, 30´Dávid Štóber - 2:0, 31´Juraj Kurtulík - 3:0, 62´Jozef Labuda - 4:0, 85´Dávid Štóber - 5:0, 89´Ján Krišanda - 6:0, čisté konto udržal Adrián Drígeľ

Dolný Kubín dosiahol nesmierne ľahké víťazstvo proti súperovi, ktorý naďalej čaká na svoju 1.výhru v 3.lige. Zo začiatku vyrovnaný zápas sa úplne zlomil na konci prvej polhodiny. Dolnokubínčania 3 zlepenými gólmi Kutlíka, Štóbera a Kurtulíka spravili s Kremničkou krátky proces. Od tohto momentu sa už duel iba dohrával a otázkou bola už len výška skóre. 3 góly pridali domáci aj po prestávke a vďaka vysokej výhre si výrazne vylepšili skóre. Brankár Drígeľ si pripísal 2x čisté konto. Kremnička je už na samom dne tabuľky a zdá sa, že ani v tejto sezóne nebude v 3.lige konkurencie schopná. Zatiaľ skórovala iba raz a inkasovala už 18krát.

Góly: 4´Dávid Bodnár - 1:0, 37´Michal Pavella - 2:0, 75´Dávid Bodnár - 3:0, čisté konto udržal Michal Michálek

V predohrávke 14. kola privítali Soboťania na domácom ihrisku futbalistov zo Zvolena, proti ktorým bodovali naplno. Už v úvode zápasu sa dostali do vedenia Soboťania po góle Dávida Bodnára. Hostia sa snažili vyrovnať no nevypracovali si žiadnu vážnejšiu šancu a tak po chybe hosťujúcej obrany zvýšil vedenie domácich Pavella. V druhom polčase domáci kontrolovali priebeh stretnutia a ešte sa im podarilo raz skórovať po dlhom vhadzovaní do pokutového územia hostí, ktoré zakončil dvojgólový strelec zápasu kapitán Dávid Bodnár. Rimavskosobotskí brankár Michálek udržal prvýkrát v sezóne čisté konto. Soboťania budú mať možnosť potvrdiť tri body proti lídrovi súťaže v nedeľu 4. septembra na domácej pôde proti Kysuckému Novému Mestu.

Bánová - Fiľakovo 3:0 (3:0)

Góly: 6´Juraj Ševčík - 1:0, 9´Patrik Frko - 2:0, 20´Daniel Mišík - 3:0, čisté konto udržal Filip Kováč

Domáci tím sa rehabilitoval za posledné dva nevydarené zápasy a Fiľakovu pripravil prvú prehru v súťaži. Domáci hráči si vstúpili do svedomia a opäť podali výkon na hranici svojich možností. Počas celého zápasu boli lepším tímom a množstvo ďalších šancí zostalo nevyužitých. Hostia tentoraz zaostali za očakávaním a herne sklamali. Rozhodujúci bol najmä vstup do zápasu, ktorý vyšiel domácim znamenite, keď v prvých 20 minútach skórovali trikrát. Bánová sa 3.výhrou v sezóne posunula na 4.miesto, kým Fiľakovo kleslo po 1.prehre na 7.miesto.