Predohrávané 15.kolo - Žiar zdolal s prehľadom Novú Baňu, Lučenec uspel v Čadci, Kysucké Nové Mesto si zastrieľalo proti Veľkému Krtíšu, Zvolen nečakane jasne porazil Bánovú, Holák sa hattrickom vrátil na čelo kanonierov, dal už 10 gólov

01.10.2011 19:14

15.kolo - 15.9.2011 - predohrávané kolo

Fiľakovo - MFK Banská Bystrica 2:2 (2:0)

Góly: 4´František Tóth - 1:0, 23´Marián Serzodi - 2:0, 53´Andrej Bánovský - 2:1, 63´Jaroslav Mušák - 2:2

Pred zápasom delil oba tímy v tabuľke iba jeden bod, čo sľubovalo vyrovnaný zápas. Úvod stretnutia tak vôbec nevyzeral. Lepšie začali domáci a už v 4´min. vyťažili z úvodného náporu vedúci gól Tótha - 1:0. Hostia sa v 1.polčase nedokázali dostať do zápasu a v 23´min. to s nimi vyzeralo ešte horšie. Do streleckej listiny sa zapísal najlepší domáci strelec Serzodi - 2:0. Kým 1.polčas bol v réžii Fiľakova, ten druhý už patril hosťom. V kabíne striasli nervozitu a už v 53´min. dal ich kontaktný gól Bánovský - 2:1. Ďalšia veľká príležitosť hostí prišla v 63´min. a Mušák vyrovnal - 2:2. Po hodine hry sa teda začínalo odznova. V záverečnej tretine duelu už diváci vo Fiľakove gól nevideli a tak si tímy pripísali po 1 bode.

Góly: 16´Norbert Uličný - 0:1, 42´Richard Illéš - 0:2, 62´Ivan Baláž - 1:2, 67´Dávid Bodnár - 1:3, 70´Richard Illéš - 1:4, 89´Róbert Raisz - 1:5, 90´Richard Lorincz - 1:6

V predohrávke 15. kola III. dorasteneckej ligy cestovali Soboťania vo štvrtok 15. septembra do Kremničky. Soboťania nastúpili do zápasu s odhodlaním streliť čo najrýchlejšie prvý gól, čo sa im podarilo v 16´min. Po individuálnej akcii poslal hostí do vedenia Uličný - 0:1. Soboťania sa snažili zvýšiť svoje vedenie, no Bodnár svoje šance v prvom polčase nepremenil. Dvojgólový náskok však pre hostí zabezpečil Illéš 3 minúty pred prestávkou peknou strelou z 20 metrov - 0:2. V druhom dejstve sa podarilo domácim nečakane znižiť v 62´min. Balážom, ale hostia dokázali rýchlo odpovedať, keď Bodnár šikovným oblúčikom prehodil domáceho brankára a zaznamenal tak už svoj 7.gól v sezóne - 1:3. Domáci však avizovali ofsajd a za nešportové správanie videl domáci hráč červenú kartu. V zápätí zvýšil náskok hostí svojim druhým gólom v zápase Illéš, opäť po strele zpoza šestnástky - 1:4. Podobným spôsobom otvoril svoj strelecký účet v sezóne Raisz, ktorý nastúpil len na svoj druhý zápas v sezóne - 1:5. No to ešte nebolo všetko, po rohovom kope v nadstavenom čase spečatil výhru hostí Lőrincz - 1:6. Soboťania budú mať možnosť potvrdiť tri body v nedeľu 18.septembra doma proti Bytči.

Góly: 9´Juraj Gallo - 1:0, 67´Tomáš Lipták - 2:0, čisté konto udržal Jakub Siekela

Líder tabuľky po povinnej výhre s poslednou Kremničkou, nastúpil na derby zápas proti predposlednej Novej Bani. Od začiatku zápasu si Žiar vytvoril súvislý tlak na bránu hostí a už v 9´min. vsietil úvodný gól Gallo. V ďalšom priebehu 1.polčasu už domáci z množstva šancí nedokázali premeniť ani jednu. Hostia sa zamerali na pozornú obranu aj v 2.polčase, poučení z vysokej prehry v Lučenci. Smerom dopredu však boli prakticky neškodní. Domáci pridali poistku v polovici druhého dejstva Liptákom - 2:0. Vica gólov už nepadlo, Žiar kontroloval priebeh a pripísal si ďalšie povinné 3 body. Jediným tímom, ktorý dokáže s lídrom tabuľky držať krok je momentálne len Lučenec. Nová Baňa zostáva predposledná.

Rajec - Bytča 1:0 (0:0)

Góly: 90´Marek Ďurčanský - 1:0, čisté konto udržal Martin Capko

Derby stretnutie nováčika proti v tejto sezóne veľmi dobre hrajúcej Bytči prinieslo vyrovnaný priebeh. Oba tímy si nič nedarovali, bojovalo sa o každý meter. Väčšina duelu sa odohrávala medzi šestnástkami a šance sa rodilo ťažko. Veľmi dobrý výkon podali obaja gólmani. Keď sa už zdalo, že si tímy pripíšu po bode, rozhodol o domácej výhre pri záverečnom tlaku striedajúci Ďurčanský. Rajec tak vybojoval mimoriadne cenné 3 body a v tabuľke sa posunul na 7.miesto o 1 bod za Bytču.

Zvolen - Bánová 3:0 (3:0)

Góly: 7´Dominik Golian - 1:0, 10´Dominik Golian - 2:0, 28´Marek Borgoň - 3:0, čisté konto udržal Lukáš Hoger

Zvolen konečne zabral naplno, aj keď sa to vzhľadom na výkony oboch tímov príliš nečakalo. Hostia prespali najmä úvodnú polhodinu, v ktorej si domáci vypracovali trojgólový náskok a do konca stretnutia ho s prehľadom udržali. Strelecky aktívny a aj produktívny bol mladší dorastenec Golian, autor úvodných 2 zásahov. Tretí poisťujúci gól pridal Borgoň. Do zostavy Zvolena sa vrátil po odpykaní si trestu kapitán, brankár Hoger a hneď z toho bolo 3.čisté konto v sezóne. Bánovej zápas vôbec nevyšiel a pripísala si zaslúženú 3.prehru v sezóne. V tabuľke klesla z 2. na 4.priečku.

Badín - Dolný Kubín 2:0 (0:0)

Góly: 50´Matúš Kováč - 1:0, 71´Peter Šipula - 2:0, čisté konto udržal Peter Butáš

Badín natiahol víťaznú sériu na 5 zápasov a už sa dostal na 5.miesto, čo je pre tento tím v práve prebiehajúcej sezóne zatiaľ maximum. 1.polčas bol pomerne vyrovnaný s miernou prevahou domácich, ale góly začali padať až po prestávke. V 50´min. sa presadil Kováč - 1:0 a poistku pre Badín pridal v 71´min. Šipula. Badín si za posledných 5 zápasov zaslúži veľkú pochvalu, určite jeho hráči získali touto sériou veľké sebavedomie a najbližší domáci zápas proti Žiaru by mohol byť ozdobou jesennej časti. Dolný Kubín už bude musieť v ďalších kolách zabrať, pretože sa naň bodovo doťahujú tímy z dolnej časti tabuľky.

Čadca - Lučenec 1:4 (1:0)

Góly: 43´Andrej Kulla - 1:0, 57´Pavel Olšiak - 1:1, 71´Lukáš Heuser - 1:2, 83´Richard Slobodník - 1:3, 84´Pavel Olšiak - 1:4

Lučenec pricestoval do Čadce s odhodlaním nadviazať na kvalitný výkon doma proti Novej Bani, ale v 1.polčase to skôr vyzeralo na potvrdenie pravidla - po hodoch býva bolenie brucha. Nevýrazný 1.polčas Lučenca zakončil v 43´min. domáci Kulla vedúcim gólom - 1:0. Ktovie čo sa dialo v kabíne hostí, lebo do 2.polčasu už nabehol úplne iný Lučenec. Hráči pridali na dôraze, spresnili kombináciu a zjednodušili hru. Výsledkom bol dokonalý obrat v skóre, o čo sa postarali dvakrát Olšiak a raz Heuser a Slobodník. Výborné individuálne výkony podali za Lučenec najmä Olšiak, Danko a Lelák. Lučenec naďalej dýcha na chrbát lídrovi zo Žiaru.

Kysucké Nové Mesto - Veľký Krtíš 5:0 (1:0)

Góly: 21´Marek Belaník - 1:0, 70´Marek Baranec - 2:0, 75´Martin Holák - 3:0, 80´Martin Holák - 4:0, 83´Martin Holák - 5:0, čisté konto udržal Filip Šupej

Kysucké Nové Mesto veľmi rýchlo zabudlo na nevydarený výkon z predchádzajúceho kola doma proti Bánovej a proti nováčikovi si s prehľadom poradilo. Priebeh stretnutia však bol pomerne dlho otvorený, keďže domáci viedli 1:0 až do 70´min. O jediný presný zásah v 1.polčase sa postaral kapitán Belaník. Od 70´min. a gólu Baranca na - 2:0 už domáci začali koncertovať a predovšetkým najlepší strelec tímu Holák, ktorý sa hattrickom vrátil na čelo tabuľky kanonierov, keďže už vsietil 10 gólov. Hostia sa pokúsia na nevydarený zápas a najmä záverečných 20 minút veľmi rýchlo zabudnúť, lebo ich čakajú ďalšie dôležité zápasy.