Slovensko zvládol prvý krok proti Malte

29.03.2010 00:16

Slovensko U-17 : Malta U-17   2:0 (0:0)

Malta U-17 sa stala vôbec prvým mládežníckym tímom z tejto krajiny, ktorému sa podarilo dostať cez 1.fázu kvalifikácie ME, ale už od prvej minúty musela čeliť tlaku nášho tímu. Mladí Slováci aj napriek drvivej prevahe počet striel (17:3) v 1.polčase nedokázali skórovať.

Najnebezpečnejším mužom na ihrisku bol Ivan Schranz z Petržalky, ktorý hneď v úvode dvakrát ohrozil bránu Malty. Brankár Carlos Dimech však v spolupráci s obrancami všetko vyriešil. V 12´min. výborne zneškodnil aj Miklósov priamy kop.

Úvodný gól tak padol až po prestávke. V 52´min. hlavičkoval presne Ivan Schranz po centri Jakuba Vojtuša zprava. V 58´min. pridal druhý gól Oliver Špilár (jeho gól v príprave proti Litve nájdete TU), ktorý dorazil Dimechom vyrazenú strelu Jána Dzúrika. Malta sa takmer dočkala gólu v poslednej 80´minúte, ale pokus pravého obrancu Lee Galea zneškodnil Daniel Nebožka.

Zostavy:

Slovensko: Nebožka - Koštrna, Dzúrik, Korijkov, Miklós (50´Bukata), Schranz, Martinka, Sedlák (56´Klačo), Špilár (78´Malec), Ambra, Vojtuš

Malta: Dimech - Galea, S.Agius, Muscat, T.Agius (62´Scerri), Camilleri, Kristensen, Eddin Arab (68´Briffa), D´Agostino, Dalli, Grech

Vyjadrenie trénera SR U-17 Petra Štefaňáka:

Prvý zápas na takomto turnaji je vždy ťažký. Na začiatku sme sa hľadali. Schranz začal v zálohe, potom prešiel do útoku a to bol moment, ktorý otočil duel v náš prospech. Výborný zápas odohral aj Dzúrik. Na poste defenzívneho záložníka zachytával akcie súpera, rozdával množstvo lôpt a po jeho strele sme dali druhý gól. Našim cieľom je postup do Lichtenštajnska. Táto výhra je prvý malý krok. Čakajú nás ešte dva veľké kroky: Švédsko a Anglicko.

Chlapcom k prvému víťazstvu gratulujeme a držíme palce v pondelok proti Švédsku.