SR U-17 zvládla úvodný zápas proti rovesníkom z Litvy

10.03.2010 13:09

SR U-17 pod vedením trénera Petra Štefaňáka, pripravujúca sa na 2.fázu kvalifikácie o postup na májové ME v Lichtenštajnsku, zvládla prvý z dvojice prípravných duelov proti Litve. Na umelej tráve FK Dukla Banská Bystrica zvíťazila 3:1 (2:1). Slováci výborne zvádli štart do stretnutia, keď v 5´min. otvoril skóre z priameho kopu Viktor Miklós, legionár z maďarského Gyoru. Druhý gól pridal v 16´min. záložník MFK Petržalka Ivan Schranz po peknej prihrávke Olivera Špilára, útočníka Tesly Stropkov, technickou strelou z rohu pokutového územia. Litva odpovedala kontaktným gólom Kauzlaukasa v 21´min. Po prestávke poistil výsledok opäť Ivan Schranz v 60´min. Presadil sa hlavou po priamom kope Miklósa. pozitívne možno hodnotiť najmä zahrávanie štandardných situácií v podaní nášho tímu, ktorý vsietil 2 góly po tejto hernej činnosti.

"Slovenskí futbalisti diktovali tempo hry najmä v prvom polčase, keďsa v podstate rozhodlo o osude tohto merania síl," povedal pre agentúru SITA manažér SR do 17 rokov Anton Valovič. Podľa A. Valoviča na výkone slovenskej sedemnástky v tomto súboji bolo najmä po zmene strán vidieť, že v mužstve absentovali takí hráči ako Jakub Vojtuš, ktorý prestúpil v zime zo Žiliny do Interu Miláno, a Kristián Koštrna, ktorý už pôsobí v anglickom klube FC Wolverhampton.