V 1.kole 5.ligy dorast - skupina C senzačná premiéra Bacúcha

13.08.2010 22:00

1.kolo

Hontianske Nemce - Braväcovo 5:1 (4:1)

Góly: 13´Juraj Marunčiak - 1:0, 20´Ján Naniaš - 2:0, 26´Lukáš Gembický - 3:0, 29´Marek Nemčok - 3:1, 43´Jakub Vitek - 4:1, 62´Rastislav Močár - 5:1

Kováčová - Bzovík 1:4 (1:3)

Góly: 17´Jaroslav Augustín - 0:1, 30´Juraj Darida - 0:2, 38´Juraj Darida - 0:3, 44´Tomáš Dávid - 1:3, 63´Jaroslav Augustín - 1:4

Bzovík potvrdil, že to na Kováčovú v poslednej dobe vie, minulý rok tu vyhral 5:1, tentoraz 4:1. 2 góly vsietil Jaro Augustín a Juraj Darida.

Kremnica - Dudince 5:0

Góly: 12´Róbert Ludík - 1:0, 14´Róbert Palík - 2:0, 57´Michal Ziman - 3:0, 71´Michal Polačko - 4:0, 75´Vladimír Širáň - 5:0

Kremnica podala na úvod kvalitný výkon a zaslúžene vysoko zvíťazila. Do streleckej tabuľky sa zapísalo 5 hráčov a čisté konto vychytal Ivan Mriška. Kremnici sa proti Dudinciam tradične darí, keď posledné tri duely jasne vyhrali (7:1, 6:2, 5:0). Dudince začali sezónu tak, ako zakončili tú minulú opäť vysokou prehrou a vonku naposledy vyhrali 20.6.2009 2:1 na pôde Zvolenskej Slatiny.

Stožok - Pliešovce 2:0

Góly: 50´Michal Ďuriš - 1:0, 65´Peter Sliacky z 11m

Stožok po vyrovnanom 1.polčase nakoniec slávil úspech, keď ich do vedenia dostal tesne po prestávke Ďuriš. Poistku pridal v 65´min. z penalty Sliacky. Čisté konto vychytal Ivan Nemec. Pliešovce podali po návrate do V.ligy skupina C sympatický výkon, ale na Stožok to nestačilo.

Góly: 4´Róbert Libič - 0:1, 24´Michal Martinec - 0:2, 35´Andrej Skaloš - 0:3, 38´Róbert Libič - 0:4, 45´Michal Martinec - 0:5, 53´Michal Martinec - 0:6, 55´Matúš Ďurica - 0:7

Zostava Bacúch : Mucha - Horanský,Senko,Bubelíny,Pôbiš - Libič (75. min.Krajčí), Košičiar, Ďurica, Skaloš - Beraxa (40.min. Purgat), Martinec (80.min. Jankov)

V historický prvom majstrovskom zápase družstvá Bacúcha v krajskej súťaží predviedli dorastenci FK 09 vynikajúci výkon. Hrali zodpovedne, takticky a technicky na vysokej úrovni a po všetkých stránkach boli lepší ako ich súper. Hattrickom sa predviedol ich najlepší strelec z minulej sezóny Michal Martinec, dva pridal kapitán Róbert Libič. Domáci mali malú šancu na zvrat v 29´min., ale Milan Mokrý nepremenil za stavu 0:2 pokutový kop. Marek Mucha v bráne Bacúcha si pripísal prvé čisté konto v súťaži.

Detva - Látky 3:1 (1:0)

Góly: 45´Patrik Baláž - 1:0, 80´Martin Melich - 2:0, 83´Patrik Baláž - 3:0, 87´Róbert Nosaľ - 3:1

Favorit stretnutia sa proti nováčikovi súťaže vytrápil 80 minút. Až po góle Melicha si mohol zhlboka vydýchnuť. Detve po sezóne odišlo 6 kľúčových hráčov a zdá sa, že novým hráčom bude chvíľu trvať kým ich nahradia. Historický prvý gól Látok v V.lige zaznamenal tri minúty pred koncom Nosaľ.

Očová - Janova Lehota 5:0 (2:0)

Góly: 13´Július Zajac - 1:0, 30´Jozef Válovčan - 2:0, 46´Filip Hraško - 3:0, 64´Július Zajac - 4:0, 82´Patrik Široký - 5:0

Očová potvrdila úlohu favorita a nováčika poriadne vyškolila. Strelecky sa prebudil kanonier domácich Zajac, autor dvoch gólov a Maroš Pádár si pripísal prvé čisté konto. Pre Očovú je to v jej tretej sezóne v V.lige najlepší štart do ročníka a zdá sa, že by to pre tento klub mohla byť aj najlepšia sezóna. Ale nepredbiehajme, všetko ukáže až konfrontácia proti kvalitnejším tímom.