V 5.kole IV.ligy dorast juh sa zrodilo rekordné víťazstvo Brusna 16:0, Krupina neinkasovala už v 5 zápase a stále vedie spolu so Sliačom bez straty bodu, v Žarnovici strelecký koncert Trusku, ktorý sa dotiahol na vedúceho Uhaľa

10.09.2010 00:14

5.kolo

Brusno - Hodruša Hámre 16:0 (5:0)

Zostavy:

Brusno: Patrik Citara - Michal Klinčík, Peter Šebeš (c), Juraj Kováčik, Lukáš Uhrík (46´Branislav Sáliš), Tomáš Kelemach (53´Viktor Lihan), Samuel Knižka, Dávid Marko, Tomáš Dutka, Jozef Fronc (61´Tomáš Šagát), Ivan Samuelčík (46´Martin Petrík)

Hodruša: Michal Kormanec - Michal Danko (c), Peter Danko (69´Patrik Očenáš), Dušan Kubala, Martin Murko, Milan Král, Ján Duba (46´Dávid Valenta), Ján Komora, Tomáš Tóth, Marek Búry, Štefan Foltán

Góly: 2´Samuel Knižka - 1:0, 23´Ivan Samuelčík - 2:0, 30´Jozef Fronc - 3:0, 37´Ivan Samuelčík - 4:0, 43´Ivan Samuelčík - 5:0, 49´Dávid Marko - 6:0, 51´Peter Šebeš - 7:0, 53´Tomáš Dutka - 8:0, 56´Peter Šebeš - 9:0, 58´Peter Šebeš - 10:0, 64´Viktor Lihan - 11:0, 66´Tomáš Šagát - 12:0, 73´Patrik Citara z 11m - 13:0, 81´Samuel Knižka - 14:0, 83´Michal Klinčík z 11m - 15:0, 88´Tomáš Šagát - 16:0

Brusniansky dorast dosiahol pravdepodobne najvyššie víťazstvo od obnovy dorastu v Brusne v roku 2000. Nikto však pred zápasom nečakal takú kanonádu. Hostia pred týždňom zdolali na domácom ihrisku Kalinovo 6:2, súpera, ktorý pred dvoma týždňami porazil Brusno 5:3. Hodruša však pricestovala do Brusna s omladeným kádrom bez 6 hráčov základnej zostavy. Domácich upokojil rýchly gól z 2´min. stretnutia. Prevzali iniciatívu do svojich rúk a súpera za celý zápas k ničomu vážnejšiemu nepustili. Až na taký výprask to však v 1.polčase nevyzeralo, druhý gól Samuelčíka padol až v 23´min., ale od tohto momentu už Hodruša inkasovala jeden gól za druhým. Hattrickom sa v 1.polčase prezentoval Samuelčík.

V 2.polčase dostali v drese domácich príležitosť aj ďalší hráči a skóre neustále rástlo. Hattrick si pripísal aj Šebeš, gólom z penalty sa zapísal do streleckej listiny brankár Citara aj Klinčík, ktorý odohral svoj prvý celý dorastenecký zápas po príchode od žiakov. V upršanom počasí si našlo cestu na štadión 60 divákov, ktorí vytvorili pre domácich príjemnú kulisu. V ďalšom kole čaká Brusno oveľa ťažší oriešok, keď cestujú na regionálne derby do Šalkovej, Hodruša sa predstaví v Hriňovej. Citara vychytal druhé čisté konto v sezóne. Pomer striel smerujúcich na bránu bol 25:3.

Tomášovce - Hriňová 1:2 (0:0)

Góly: 59´Lukáš Mišo - 1:0, 72´Pavel Mičuda - 1:1, 82´Jakub Chriašteľ - 1:2

Po úvodných kolách sa zrodil v Tomášovciach nečakaný výsledok. Tomášovce prehrali ďalší zápas najtesnejším rozdielom a dostávajú sa do problémov, lebo sa ocitli na chvoste tabuľky. Hriňová si po kontumačnej výhre v Jesenskom priviezla ďalšie body z vonku a po dvoch domácich prehrách je táto výhra veľmi pomôže. Domáci viedli gólom Miša, ale Hriňová otočila v posledných 20 minútach skóre duelu.

Banská Štiavnica - Sliač 1:3 (1:2)

Góly: 33´Ivan Taufer - 0:1, 41´Dávid Budinský - 1:1, 43´Tomáš Uhaľ - 1:2, 80´Pavel Struhárik - 1:3

Sliač vyhral aj 5 zápas sezóny a má za sebou asi najlepší štart do sezóny vo svojej histórii. Opäť ho podržali tradičný strelci Uhaľ, Struhárik. Štiavnica má na konte iba kontumačnú výhru nad Hliníkom a to je zatiaľ od víťaza 4.ligy 2008/2009 veľmi málo. Uhaľ vsietil už 7.gól sezóny.

Krupina - Tornaľa 1:0 (1:0)

Góly: 30´Peter Kindernaj - 1:0

Nič nové pod slnkom. Krupina opäť vyhrala, opäť na nulu a je bezpečne so Sliačom na 1.mieste tabuľky. Tornaľa podala dobrý výkon, ale rovnako ako pred ňou Brusno a Šalková odišla s dlhým nosom po prehre 0:1. Otázkou zostáva, komu sa podarí ako prvému tímu prekonať obranu Krupiny. Pavel Vician po minulotýždňovej pauze vychytal opäť nulu, svoju tretiu v sezóne.

Kalinovo - Šalková 5:1 (5:0)

Góly: 9´Viktor Koták - 1:0, 28´Marián Fungáč - 2:0, 32´Marián Fungáč - 3:0, 36´Tomáš Hronec - 4:0, 43´Marián Fungáč - 5:0, 48´Maroš Zimnikoval - 5:1

Kalinovo podalo asi svoj najlepší výkon sezóny a rozdrvilo Šalkovú po neuveriteľnom 5 gólovom uragáne v 1.polčase. Hostia sa už potom zmohli len na čestný úspech. Hattrickom sa predviedol Marián Fungáč. Kalinovo si pripísalo 3 výhru v ročníku a bodovo sa dotiahlo na Šalkovú.

Žarnovica - Jesenské 8:3 (5:0)

Góly: 5´Peter Goral - 1:0, 9´Samuel Truska - 2:0, 31´Samuel Truska - 3:0, 33´Samuel Truska - 4:0, 44´Patrik Búci - 5:0, 55´Samuel Truska - 6:0, 65´Martin Pinter - 6:1, 68´Attila Danyi - 6:2, 71´Samuel Truska - 7:2, 75´Martin Bocian - 8:2, 82´Martin Pinter - 8:3

Žarnovica potvrdila výbornú formu z posledných zápasov a jednoznačne prestrieľala Jesenské. 5 gólov vsietil Samuel Truska a stanovil nový rekord ročníka v počte strelených gólov 1 hráča v 1 zápase.

Veľký Krtíš - Hliník nad Hronom 2:0 (2:0)

Góly: 2´Adam Láskavý - 1:0, 38´Adam Láskavý - 2:0

Hliník síce na Krtíš nestačil a prehral 0:2 po góloch Láskavého, ale najmä v obrane to už bol lepší výkon ako v prvých kolách. Krtíš si pripísal dôležitú výhru, ktorá sa rodila ťažšie ako sa čakalo. Nebyť rýchleho gólu v úvode, Hliník by zrejme hrýzol ešte viac. Čisté konto udržal Pavol Kalmár.