Žarnovica - Brusno 2:0, 1. november 2009 + video + foto

Jakub Šuhajda - Michal Brnčík (46´Tomáš Izák), Ján Michalov, Milan Supuka, Michal Štefanka, Lukáš Žiško, Martin Bocian (c), Samuel Truska, Branislav Mesiarik, Pavel Orságh, Peter Kalafús

FK 34 Brusno:

Matúš Hlinka - Lukáš Ďuriančik (38´Ivan Sáliš), Peter Šebeš (c), Matej Turcaj, Juraj Kováčik - Matúš Vránsky (72´Filip Pšenko), Jozef Fronc (45´Ivan Samuelčík), Tomáš Dutka, Viktor Lihan (78´Tomáš Kelemach) - Lukáš Vránsky, Tomáš Šagát

Góly: 22´Branislav Mesiarik 1:0, 64´Tomáš Izák 2:0

V šlágri záverečného 13.kola si MFK Žarnovica ustrážila druhé miesto v tabuľke, 2 body za jesenným majstrom z Hontianskych Nemiec. V úvode stretnutia sa domáci dostali do 2 príležitostí po chybách pravého obrancu Brusna Ďuriančika, ale aktívneho Orságha v oboch prípadoch vychytal brankár Hlinka. Hostia nevyužili svoju najväčšiu príležitosť v 1.polčase v 15´min. keď po individuálnej krídelnej akcii z ľava Šagát odcentroval , k lopte sa dostal nabiehajúci Matúš Vránsky, ale netrafil prázdnu domácu bránu. A tak prišiel trest. V 22´min. po priamom kope, ktorý rozohral Bocian usmernil loptu do siete hlavou z bezprostrednej blízkosti Mesiarik. V 27´min. mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, ale po Turcajovej ruke v pokutovom území netrafil Bocian z pokutového kopu Hlinkovu bránu. V závere polčasu sa prekľučkoval k strele hosťujúci Dutka , ale nemieril presne. Po prestávke mali územnú prevahu hostia, domáci útočili menej, ale keď sa už dostali na dostrel Hlinkovej brány vždy z toho bola nebezpečná situácia. V 47´min. zabránil domácim vsietiť druhý gól po rohu na bránkovej čiare stojaci Ivan Sáliš, v 55´min. po slalome netrafil bránu hosťujúci Šebeš, v 60´min. prestrelil z malého vápna bránu Brusna Bocian, v 63´min. zneškodnil výborným zákrokom domáci Šuhajda Šagáta a potvrdilo sa pravidlo nedáš dostaneš. Hneď z protiútoku dorazil po chybe brankára Hlinku i obrany Brusna loptu do siete striedajúci Izák. Žarnovica sa po góle sústredila len na udržanie výsledku a vzhľadom na katastrofálne zakončenie hostí a spoľahlivý výkon brankára Šuhajdu, ktorý bol pozorný aj pri pokuse Dutku, sa im to s prehľadom podarilo.

1. polčas

2. polčas

Výsledok zápasu 13.kola: Kováčová - Horné Hámre 3:0

Výsledok dohrávaného zápasu 11.kola: Kováčová - Stožok 5:0   -  "SSFZ námietku FK Stožok prejednal a na základe zistených skutočností porušenia SP čl. 73 bod 1 čl. 85 bod 1-2, čl. 66 bod 1 rozhodla MFS 11. kola V. ligy dorast sk. C Kováčová – Stožok opakovať na náklady oboch FK. R Hormádka postupujeme na KR, R stretnutia Kučeru odstupujeme na doriešenie ObFZ ZV."